ضرر ۸۲۷ میلیون دلاری به دلیل اخبار آرگو-رفت۲۵


دیترویت – شرکت خودروسازی فورد در سه ماهه سوم سال جاری ۸۲۷ میلیون دلار ضرر کرده است که عمدتاً به دلیل برنامه‌های جدید فاش شده برای تعطیلی Argo AI، یک شرکت توسعه خودروهای خودران است که این خودروساز سرمایه‌گذاری زیادی در آن انجام داده است.

جیم فارلی، مدیر عامل شرکت، گفت که شرکت اکنون بر این باور است که استقرار انبوه خودروهای خودران “خیلی دور” است، در حالی که مدیر ارشد مالی، جان لاولر افزود که ممکن است “پنج سال دیگر” باقی بماند.

سود تعدیل شده فورد قبل از بهره و مالیات ۴۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۱.۸ میلیارد دلار رسید. این مقدار کمی بالاتر از محدوده ۱.۴ تا ۱.۷ میلیارد دلاری است که او در ماه گذشته تخمین زد و هشدار داد که تورم هزینه های تامین کننده را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

حاشیه سود تعدیل شده شرکت تقریباً نصف شد و به ۴.۶ درصد رسید، در حالی که درآمد ۱۰ درصد افزایش یافت و به ۳۹.۴ میلیارد دلار رسید.

لاولر به خبرنگاران گفت که نتایج سه ماهه سوم فورد “می توانست بهتر باشد” اما این خودروساز با ۳.۸ میلیارد دلار جریان نقدی تشویق شد. اکنون انتظار دارد که درآمد تعدیل شده در کل سال حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار باشد که از راهنمای ۱۱.۵ تا ۱۲.۵ میلیارد دلاری که قبلاً منتشر کرده بود، پایین تر است.

لاولر گفت که این تا حدودی به دلیل این واقعیت است که بسیاری از فروشندگان فورد غیرنیمه هادی به دلیل کمبود نیروی کار و سایر عوامل نمی توانند تولید را به همان سرعتی که لازم است افزایش دهند.

فورد ۱.۳ میلیارد دلار درآمد در سه ماهه آمریکای شمالی به دست آورد و ۵ درصد از حاشیه سود EBIT خود را به ثبت رساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل هزینه های بالاتر و کمبود قطعات در دسترس کمتر است. در پایان سپتامبر، فورد اعلام کرد که ۴۰۰۰۰ وسیله نقلیه نیمه ساخته و در انتظار دارد، اگرچه انتظار دارد تا پایان سال روی همه آنها کار کند.

فورد در این سه ماهه ۲۵۶ میلیون دلار در اروپا، ۱۴۷ میلیون دلار در آمریکای لاتین و ۱۰۴ میلیون دلار در بازارهای جهانی درآمد کسب کرد. این خودروساز ۱۵۴ میلیون دلار در چین ضرر کرد.

فورد گفت که نتایج سه ماهه سوم خود تحت الشعاع ناتوانی Argo AI در جذب سرمایه گذاران جدید قرار گرفته است که منجر به زیان غیر نقدی ۲.۷ میلیارد دلاری قبل از مالیات بر سرمایه گذاری قبلی خود در این شرکت شده است. با کاهش سرعت Argo، فورد اکنون قصد دارد استفاده از سیستم‌های کمک راننده سطح ۴ را کنار بگذارد تا بر روی سیستم‌های سطح پایین‌تر تمرکز کند که می‌توانند زودتر به کار گرفته شوند.