شکست انتخاباتی راست افراطی در آیداهو توسط یک فعال ۱۸ ساله آب و هوا – DL-IT


کمپین ملی برای خفه کردن بحث های نژادی و جنسیتی در مدارس دولتی از طریق اطلاعات نادرست و قلدری، آیداهو روز دوشنبه با واکنش شدید یک دانش آموز دبیرستانی علیه ممنوعیت کتاب و توهین به جوانان LGBTQ+ در هیئت مدرسه Boise-Take روبرو شد.

دانشجوی شیوا راجبهندری هفته گذشته در آیداهو، پایتخت، توسط رای دهندگان انتخاب شد و یکی از اعضای شورای فعلی را شکست داد که متهم به حمایت از یک گروه افراطی محلی است که دانشجویان را آزار می دهد و دانش آموزان را تحت فشار قرار می دهد. او به تعطیلی کتابفروشی های محلی فشار آورد، سانسور نکرد و آنها را رد کردند و شکست خوردند.

رجب بندری که ۱۸ سال سن دارد چند روز مانده به انتخابات، که قبلاً در منطقه مدرسه به عنوان سازمان دهنده دانش آموز در مورد مسائل آب و هوایی و محیطی، حقوق رای و کنترل اسلحه شناخته می شد. اما در روزهای پایانی کمپین، رقیب استیو اشمیت از طرف راست افراطی آیداهو لیبرتی داگز حمایت شد که به راغیب هندری کمک کرد تا پاسخ دهد. تائیدیه از روزنامه برجسته Boise، The Idaho Statesman.

راجبهندری، نسل سوم اهل آیداهو و پدر اهل نپال، با ۵۶ درصد آرا برای یک دوره دو ساله انتخاب شد.

راجب هندری در مصاحبه ای با The Intercept به The Intercept گفت که اگرچه امیدوار است مردم به جای مخالفت به او رای دهند – او گفت: “کارزار من علیه استیو اشمیت نبود” – او از اینکه اشمیت فوراً نظرات گروه را اصلاح نکرد، شوکه شد. تایید. . رجب‌بندری گفت: «من فکر می‌کنم این همان چیزی بود که اکثریت رأی‌دهندگان با آن مخالف بودند.

آیداهو لیبرتی داگز، که به راجبهندری در فیس بوک به دلیل «نقاب/واکسن بودن» و رهبری اعتراضاتی که «باعث ترافیک و هزینه شد» حمله کرد. [sic] مالیات دهندگان در تابستان تلاش می کنند تا کتاب ها را از کتابخانه های عمومی در Nampa و Meridian، دو شهر در منطقه Metro Boise، حذف کنند.

اما رجب بندری گفت: این کمترین کاری است که کرده اند. پارسال بچه ای بود که به دبیرستان بویز که مدرسه من است اسلحه آورد و جلوی آن را گرفتند و بیرون مدرسه ما تظاهرات مسلحانه کردند.

راجابندری، که رهبری اعتراضات شورش انقراض آب و هوای Boise را در ۱۵ سالگی آغاز کرد، با تاکتیک‌های این گروه آشناست. او گفت: «ما برنامه های آب و هوایی مانند کلاس نهم داشتیم، و آنها با AR-15 آمدند.

بنابراین، وقتی آیداهو لیبرتی داگز از رای دهندگان بویز خواست از اشمیت حمایت کنند – و لیستی از دیگر نامزدهای هیئت مدیره مدرسه که در نهایت، همه چیز از دست رفته است – رجب بندری به من گفت که به حریفش پیغام داده که فورا این کار را رد کنی.

راجبندری به اشمیت گفت: «این یک گروه نفرت است. آنها معلمان را می ترسانند، آنها مایه ننگ مدارس ما هستند و شرکت آنها در این انتخابات ننگ نامزدی شما است. با این حال، حتی پس از آیداهو لیبرتی داگ، اشمیت از ترک گروه خودداری کرد شکست یک خاخام محلی از این تایید انتقاد کرد و خاخام را به هیتلر تشبیه کرد و ادعا کرد که او “نفرت وحشیانه ای از مسیحیان سفیدپوست” دارد.

در حالی که انتخابات هیئت مدیره مدرسه یک انتخابات محلی اضافی بود، رجب هندری می داند که نیروهایی که با او روبرو هستند در سطوح ایالتی و ملی مشغول به کار هستند. راجابندره به من گفت: «آیداهو در میانه این حمله راست افراطی با بودجه خارج از ایالت برای تضعیف مدارس است که هدف نهایی آن عقب انداختن آموزش عمومی است. گروهی به نام بنیاد آزادی آیداهو وجود دارد که در واقع بسیاری از گفتمان های سیاسی در مجلس قانونگذاری ما را کنترل می کند. هدف اصلی آنها رهایی از آموزش عمومی و پرداخت هزینه مدارس مستقل یا خلاص شدن از شر این بودجه است.

آیداهو در میانه این حمله راست افراطی و خارج از ایالت برای تضعیف مدارس با هدف نهایی حذف آموزش عمومی قرار دارد.

او افزود: «روشی که آنها این کار را کردند با این حمله سنجیده به معلمان بود. مراقبت.”

سال گذشته، زمانی که راجبندی ۱۶ ساله بود، علناً با فرماندار راست افراطی آیداهو جنیس مک گیچن مواجه شد و به او گفت که کارگروهی که او برای “بررسی تلقین در آموزش آیداهو” تشکیل داده بود، یک تهدید کاملا ساختگی است.

این فعال جوان که در آن زمان کاندیدای فرمانداری بود و معاون خود در آن زمان در جریان شهادت شخصی خود در گروه ضربت به نماینده دولت گفت. پریسیلا گیدینگ گفت که معلمان در آیداهو “آنطور که کمیسیون ادعا می کند به دانش آموزان یاد نمی دهند که از آمریکا متنفر باشند.” وی همچنین این دو مقام جمهوری خواه را متهم کرد که تئوری های توطئه بی اساس را به عنوان یک ترفند سیاسی برای حمایت از نامزدهای خود تایید می کنند.

او به آنها گفت: شما موفق نخواهید شد. شما موفق نخواهید شد صدای دانش آموزان را خاموش کنید. شما نمی توانید آیداهو را به قرن نوزدهم بازگردانید. آنگونه که بنیاد آزادی به دنبال آن است، در لغو مدارس دولتی موفق نخواهد شد. و شما به سمت قوه مجریه دولت ایالتی انتخاب نخواهید شد، که من احساس می کنم نکته واقعی آن است.”

راجابندی افزود: “و این کار نمی کند زیرا ما آیداهوها، علیرغم تلاش شما، باهوش و تحصیل کرده هستیم و نمی توان فریب خورد و فکر کرد چیزی وجود دارد در حالی که نیست.” در سراسر ایالت، جوانانی مانند من هستند که برای اولین بار در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال ۲۰۲۲ رای خواهند داد.

راجابندری پیش بینی کرد که مک گوچین – که در نهایت انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای فرمانداری را شکست داد – خواستار “اطلاعات در مورد دکترین های مشکل ساز عدالت اجتماعی، نظریه انتقادی نژاد، سوسیالیسم، کمونیسم یا مارکسیسم” شد. در مدارس دولتی، بازیگران اخراج شدند. اما پاسخ آیداهو به قدری با ادعاهای او در مورد تلقین گسترده در تضاد بود که او از انتشار نظراتی که به گروه ضربت می‌داد تا دستور دادگاه خودداری کرد.

بررسی سوابق توسط آیداهو کاپیتال سان نشان داد که حدود ۹۰ درصد نظرات عمومی در مورد این موضوع یا معلمان آیداهو را که به دانش‌آموزان تلقین می‌کنند انکار می‌کنند یا از مک‌گیلچن به خاطر هدر دادن پول مالیات‌دهندگان در تعقیب توهم انتقاد می‌کنند.

انگیزه اولیه راجاپاندری برای نامزدی، ناامیدی از این بود که هیئت مدرسه Boise به سادگی درخواست‌های فعالان اقلیم دانش‌آموزی مبنی بر تعهد به انرژی پاک را نادیده می‌گرفت. او گفت دو سال پیش، گروهی از دانش آموزان دبیرستانی و راهنمایی تمام تلاش خود را برای تشویق شورا به تعهد به انرژی های تجدیدپذیر انجام دادند. ما یک ایمیل فرستاده ایم. یک کارت پستال درست کردیم و مثل ۳۰۰ کارت پستال نوشتیم. ما با شرکت برق محلی خود ملاقات کردیم. ما یک طومار دریافت کردیم و بزرگترین طومار را به منطقه مدرسه خود تحویل دادیم، اما هیئت مدیره هرگز پاسخ نداد. من سال گذشته نامه‌ای به رئیس هیئت مدیره مدرسه نوشتم و فقط خواستم جلسه بگذارم… و هیچ‌وقت چیزی دریافت نکردم.» «اما می‌دانم که او نامه‌ام را خواند زیرا حدود یک هفته بعد مرا به دفتر مدیر فراخواندند.»

رجب‌بندری زمانی یادش می‌آید که فهمیدم برای یک کرسی شورا کاندیدا خواهم شد. “چون این نشانه مشکل است. دانش آموزان ذینفعان اصلی آموزش ما هستند، درست است؟ با این حال، هیئت مدیره به ما به عنوان رای دهنده نگاه نکردند، آنها حاضر به ملاقات با ما نبودند و ما را نپذیرفتند. ایده ها به طور جدی.”

وی افزود: این به این معنا نیست که نامزدی من برای عضویت در هیئت مدیره از محل خصومت است، اعضای هیئت مدیره در کلاس حضور ندارند.

راجبندری می‌گوید یکی از فوری‌ترین اولویت‌های کاری این هیئت، یافتن منابعی برای رسیدگی به بحران سلامت روان در ایالتی با بالاترین میزان خودکشی نوجوانان در کشور است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، رجب هندری امیدوار است که در تمام سال تحصیلی در هیئت مدیره خدمت کند، سپس کرسی را به دانش آموز دبیرستان منطقه واگذار کند که در طول سال برای او باقی بماند. ایده این است که اطمینان حاصل شود که دانش آموزان در آینده در هیئت مدیره مدرسه Boise نمایندگی می شوند.

در مورد آینده‌اش، رجب‌بندری به من گفت که اکنون به دانشگاه‌ها نگاه می‌کند، اما هنوز مطمئن نیست که آینده چه خواهد بود. او گفت: “من واقعاً به عدالت آب و هوا، مسائل زیست محیطی علاقه مند هستم – بنابراین شاید در رشته حقوق تحصیل کنم.” اما من فکر می‌کنم هدف مدرسه این است که بفهمم می‌خواهی چه کسی باشی.» و در واقع، مدارس Boise همان چیزی هستند که من را به کسی که هستم تبدیل کرده‌اند، و بنابراین می‌توانم از معلمانم به خاطر آن تشکر کنم.