شهردار سابق دموکرات به دلیل تقلب در رای با مجازات روبرو می شود – DL-IT DL-IT


شهردار سابق دموکرات سنت لوئیس، آریزونا، که به تقلب در انتخابات اعتراف کرده است، امیدوار است که در صدور احکام تسلیم شود.

فاکس نیوز روز جمعه گزارش داد که گیلرمینا فوئنتس در ماه ژوئن به تقلب در شمارش آرا اعتراف کرد و اعتراف کرد که چندین برگه رای اولیه در طول انتخابات ۲۰۲۰ جمع آوری کرده است.

او سپس آنها را به زنی به نام آلما خوارز سپرد که در ماه مارس به جرم خود اعتراف کرد. بعداً، خوارز برگه های رأی گیری را در یک مرکز رأی گیری محلی انداخت.

بریتبارت نیوز در ژوئن گزارش داد: «به گفته دادستان ها، فوئنتس از موقعیت خود به عنوان یک نماینده قدرتمند محلی دموکرات برای اجرای یک طرح تقلب در رأی گیری که آرای رأی دهندگان را در انتخابات مقدماتی اوت ۲۰۲۰ آریزونا جمع آوری می کرد، استفاده کرد».

در این عکس 7 ژوئیه 2020، زنی با دستکش رای خود را از طریق پست در Hackensack، نیوجرسی به صندوق انداخت.  انتخابات نوامبر بهای سنگینی را به همراه خواهد داشت زیرا ایالات متحده با همه گیری ویروس کرونا مواجه است.  تقاضا برای برگه های رای پستی در حال افزایش است، کارگران انتخاباتی نیاز به آموزش دارند و اتاق های رای گیری ممکن است به سپرهای محافظ مجهز شوند.  (AP Photo/ Seth Wenig، فایل)

در این عکس ۷ ژوئیه ۲۰۲۰، زنی که دستکش پوشیده است، برگه‌ای رای‌گیری را در Hackensack، NJ پست می‌کند (Seth Wenig، File/AP)

دادستان ها فوئنتس را به جمع آوری و پر کردن فرم های رأی دهندگان به عنوان بخشی از این طرح متهم کردند. در برخی موارد، دادستان ها ادعا می کنند که فوئنتس به رای دهندگان پول می دهد تا به او اجازه دهد تا برگه های رای جمع آوری کند.

پس از اعتراف به جرم خوارس، در ازای آزادی مشروط با دادستان ها معامله کرد.

دادستان ها اکنون از راجر نلسون قاضی دادگاه عالی شهرستان یوما می خواهند که فوئنتس را به یک سال زندان محکوم کند، اما وکلای او مخالفت می کنند و یکی از آنها استدلال می کند که اتهامات دیگر علیه او بی اعتبار است.

در همین حال، تاد لاوسون، دستیار دادستان کل گفت که از این دو زن در خارج از یک مرکز رای گیری فیلم گرفته شده و به چهار برگه رای نگاه می کنند.

لاوسون به نلسون گفت: «سوال این است که چرا (فوئنتس) نیاز به فشار بر مردم جامعه خود و کنترل جریان آرای آنها به صندوق‌های رای را احساس می‌کند. فاکس گفت: «در اینجا موضوع یکپارچگی عمومی است.

فوئنتس یکی از اعضای هیئت مدرسه ابتدایی گادزدن است. Breitbart News در ۱۵ ژوئیه گزارش داد، با این حال، او موقعیت را به دلیل اعتراف به گناه خود از دست خواهد داد.

این رسانه ها به گستردگی برخی از مشکلات رای گیری پستی در سراسر کشور اشاره کرده اند:

داده های انتخابات فدرال نشان می دهد که حدود ۲۸.۴ میلیون برگه رای پستی “در چهار دوره انتخابات گذشته که به سال ۲۰۱۲ بازمی گردد” ناپدید شده اند. بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو، احتمالاً ۲۴ میلیون ثبت نام نادرست یا نادرست رأی دهندگان در فهرست رأی دهندگان ایالت وجود دارد.

بر اساس مقاله فاکس، یکی از دستیاران دادگاه نلسون گفت که او قصد دارد به هر زن ۳۰ روز زندان محکوم کند. آنها هفته آینده قضاوت خواهند شد.