شرکت های دانش بنیان به کاستی های موجود در فناوری داده رسیدگی می کنند – wsnlab


یکی از جدیدترین محصولات فناوری میهمان دانشبانیان که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه شد، محصول Blue Box است که مرکز داده قابل حمل در کانتینر است. فناوری پیشرفته فقط در چند کشور در سراسر جهان موجود است.

این شرکت راه را برای افزایش دو برابری نیروی کار خود برای گسترش عملیات خود و دو برابر کردن قابلیت های خود هموار کرد. در این توسعه، مرکز نوآوری در فناوری داده مهام با هدف ایجاد هسته های خلاقانه و فناورانه در مساحتی بالغ بر ۲۲۰۰ متر مربع با ظرفیت ۲۲۰ نفر تأسیس شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری مرکز نوآوری فناوری مرکز داده مهام در مراسم افتتاحیه و معرفی محصول ایران از توانایی شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه داده‌محور و ساخت مرکز داده سیار قابل توسعه گفت. در Mhiman Secure ICT Company. و فناوری ها ادامه داد: یک زیرساخت جدید، شاهد نوآوری های جدید در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهیم بود تا زمینه را برای دانش شرکت های نوآور و دانش موجود در این حوزه فناورانه فراهم کند.

الستاری: کمبودهای فناوری در حوزه داده توسط شرکت های دانش بنیان رفع می شود و کشور را در مسیر توسعه این فناوری قرار می دهد.

پاسخگویی به نیازهای دولت و ورود به بازارهای صادراتی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به رشد چشمگیر شرکت های دانش بنیان و نوآورانه فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: شرکت های ما در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به سطحی از رشد رسیده اند. ” و بلوغی که علاوه بر رفع نیازهای کشور، صادرات را نیز پیدا کرد.

السطیری با تاکید بر نقش این شرکت ها در فروش شرکت های دانش بنیان و مشارکت آنها در توسعه کشور، گفت: این شرکت ها را نباید دست کم گرفت زیرا نقش مهمی در توسعه کشور و شکوفایی سایر شرکت ها دارند. و خلقت.” ارزش افزوده و اشتغال. بستری برای موفقیت این کسب و کار وجود دارد تا بتوانیم امروز شاهد پیشرفت آن باشیم و همچنین بستر و ظرفیت خوبی برای پیشرفت های آینده داریم.

ظرفیت بالای نیروی انسانی

رئیس ستاد توسعه فناوری‌های هوشمند و اقتصاد دیجیتال با اشاره به اینکه نیروی کار و خروجی‌های فوق‌العاده دانشگاه‌ها این مسیر را تسهیل می‌کند، خاطرنشان کرد: این امکانات موجب توسعه شرکت و توسعه نوآوری‌ها و محصولات جدید می‌شود که می‌تواند ایجاد کند و منتفع شود. قرار دهید، در بهترین راه باشید.

رئیس بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: تمرکز شرکت های دانش بنیان در حوزه سخت افزاری که دولت در آن عقب مانده است، یکی از نیازهای مهم امروز است. توسعه این حوزه نیازمند اراده جمعی مدیریت ارشد و شرکت های فعال در این حوزه است.

السطیری با ابراز حمایت از توسعه شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه دستگاه های مبتنی بر داده، ابراز امیدواری کرد در رویدادهای آتی از شرکت های نوآور حمایت جدی شود. محل. با راه اندازی این مرکز نوآوری.

الستاری: کمبودهای فناوری در حوزه داده توسط شرکت های دانش بنیان رفع می شود و کشور را در مسیر توسعه این فناوری قرار می دهد.

آغاز راه کشور در حوزه فناوری های داده محور

سید ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران با اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان در حوزه داده، گفت: این حوزه فناوری که امروز شرکت بانک اطلاعاتی وارد آن شده است، در مرحله نهایی فناوری فضای مجازی قرار دارد. زنجیر.” همه چیز مربوط به فناوری اطلاعات است. با پردازش داده های متراکم و انباشته در پایان روز، برای شرکت ها، کشورها و ملت ها ثروت تولید می کند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران با اشاره به اینکه در ابتدای راه هستیم و برای ادامه حرکت در این مسیر نیازمند تجهیزات هستیم، افزود: نیروی کار متخصص و کارآمد یکی از این الزامات است. شرط دوم داشتن شرکت های دانش بنیان و در نهایت تشکیل شرکت های بسیار بزرگ است که بتوانند بهره وری لازم از این محصولات داده را برای کشور فراهم کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تشکر از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تشکیل شرکت هایی که مقدمه ای برای ورود به این حوزه فناوری و مبتنی بر دانش روز هستند: آنچه دیده نمی شود. با چشم غیرمسلح نیز باید همان دقت و حساسیت را داشت. ما در ابتدای راه هستیم و باید دیتاسنترهای بزرگ در کشور ایجاد شود.

الستاری: کمبودهای فناوری در حوزه داده توسط شرکت های دانش بنیان رفع می شود و کشور را در مسیر توسعه این فناوری قرار می دهد.

یک دهه تلاش ۵۰۰ کارگر ماهر

عباس عسگری، مدیرعامل مهیمان، ایجاد زیرساخت برای شفافیت و مبارزه با فساد به صورت رقابتی با پیشتازان بازارهای بین المللی را در دستور کار فعالان این شرکت عنوان کرد. وی این کار را با حضور در عرصه های ارتباطات، اقتصاد، بانک و بیمه ادامه داد.

این فعال حوزه فناوری با اشاره به آغاز این روند به سمت شفافیت نظام مالیاتی گفت: این حرکت مهم گامی بزرگ در راستای مبارزه با فرار مالیاتی خواهد بود که آثار آن در سال های آینده مشخص خواهد شد. ایجاد زیرساخت جدید کشوری و مشخصات مودیان دو طرح بزرگ این شرکت برای اصلاح نظام مالیاتی کشور است که با حمایت معاونت علمی و فناوری سازمان مالیاتی در حال اجراست.

این شرکت دانش بنیان که توسط گروهی از فارغ التحصیلان داده راه اندازی شد، متخصص در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، مدیریت فرآیندهای تجاری، فناوری ارتباطات اجتماعی، امنیت سایبری و فناوری ابری است.

الستاری: کمبودهای فناوری در حوزه داده توسط شرکت های دانش بنیان رفع می شود و کشور را در مسیر توسعه این فناوری قرار می دهد.

تولید فیلتر هارمونیک

شریت زاده، مدیر پروژه بلو باکس، محدودیت های مراکز داده سنتی مانند مقیاس پذیری، محدودیت های زمانی، هزینه های نگهداری و انرژی و نیاز به پیش بینی رشد مرکز داده را تشریح کرد. وی گفت: راه حل این چالش ها مراکز داده موبایلی است. یا یک مرکز داده کانتینری با ویژگی های امنیتی بالای پدافند غیرعامل و مقیاس پذیری، بدون نیاز به ساخت زیرساخت، مقیاس پذیری و هزینه های عملیاتی کمتر.

وی با اشاره به ارزش بازار ۲۹ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۶، گفت: این هاب ها ۳۰ درصد انرژی را کاهش می دهند و شوک های طبیعی، کاهش درآمدهای نفتی و مسائل زیست محیطی از چالش های اصلی ایران هستند. این محصول با شاسی مقاوم، سیستم برق اضطراری، سیستم دوربین مداربسته و اطفاء حریق در سه مدل ۱۰ فوت، ۲۰ فوت و ۳۰ فوت با بدنه فولادی تولید شده است.

شریت زاده با اشاره به قابلیت های این محصول گفت: قابلیت ارتباط بی سیم، واحدهای یو پی اس، سیستم هوای سرد، کنترل مرکزی هوشمند، کنترل تردد، کنترل سیستم خنک کننده و مدیریت یکپارچه و قابلیت ارسال اطلاعات از طریق پیامک و ایمیل. در این محصول وجود دارد. فیلتر هارمونیک نیز در حال ساخت است که برگ طلا در صنعت برق کشور خواهد بود. همچنین این محصول مورد تایید سازمان پدافند غیرعامل در بالاترین سطح قرار گرفته است.

۴۶