شاهدان می گویند شاسی بلند ربکا گروسمن قبل از برخورد با دو پسر به سرعت ۸۱ مایل در ساعت رسید.


شاهدان روز سه‌شنبه شهادت دادند که ربکا گروسمن خودروی شاسی‌بلند دوستش را تعقیب می‌کرد و با سرعت ۸۱ مایل در ساعت در جاده‌ای روستای وست لیک رانندگی می‌کرد قبل از اینکه به طور مرگباری به دو برادر جوان در گذرگاه برخورد کند.

بر اساس سوگندنامه، پس از ضربه زدن به پسرها، فرستادن کودکی به هوا در حال پرواز، تنها یک ثانیه ترمز کرد اما متوقف نشد.

در دومین روز از جلسه استماع برای تعیین اینکه آیا گروسمن، ۵۸ ساله، باید به خاطر مرگ ژاکوب و مارک اسکندر، ۸ و ۱۱ ساله، در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ محاکمه شود، دو شاهد عینی توضیح دادند که چگونه SUV آنها از خط عابر پیاده در جاده Triumph Canyon عبور کرد. . پسرها حوالی ساعت ۱۹:۱۰ با خانواده در حال پیاده روی بودند و از یک چهارراه سه راهی با خط عابر مشخص شده اما بدون چراغ راهنمایی عبور می کردند.

یک کارشناس تصادف همچنین شهادت داد که اگر گروسمن سرعت خود را از ۷۳ مایل در ساعت – سرعت او حدود ۵۵۰ فوت از خط عابر پیاده – به حد مجاز ۴۵ مایل در ساعت کاهش می داد، بچه ها را نمی زد زیرا آنها قبلاً در حاشیه بودند.

مایکل هیل، بازپرس تصادف کهنه کار دفتر دادستان ناحیه اورنج کانتی، شهادت داد: «اگر خودرو به مدت پنج ثانیه از سرعت مجاز عبور می کرد، هیچ برخوردی رخ نمی داد.

او شهادت داد که داده‌های استخراج‌شده از مرسدس بنز گروسمن نشان می‌دهد که او روی گاز گذاشته و حدود ۱.۵ ثانیه قبل از تصادف به سرعت ۸۱ مایل در ساعت رسیده است. او گفت که داده‌ها نشان می‌دهد که او سپس برای یک ثانیه به آرامی روی ترمز کوبید و سرعتش را به ۷۳ مایل در ساعت کاهش داد و قبل از اینکه به پسرها برخورد کند، پایش را از روی پدال گاز برداشت.

یاسمین افتخاری توضیح داد که این دو خودروی شاسی بلند را در آینه دید عقب خودروی خود دید که با سرعت از کنارشان گذشت و درست قبل از خط عابر عابر پیاده روی ترمزهایشان کوبیدند. مرسدس سفید گروسمن نتوانست از پسرها دوری کند.

«خانواده‌ای در راه بودند. افتخاری گفت: خودروی سفید رنگ با دو کودک در جاده برخورد کرد. او گفت که خودرو درست قبل از برخورد با پسران و سپس دوباره پس از برخورد ترمز کرد.

«اولین کودکی که مورد اصابت قرار گرفت، او مخالف پهلو بود [of the road]. افتخاری شهادت داد که بچه دوم را ندیدم. او گفت که ماشین را متوقف کرد و به همراه مادرش به سمت پسر بچه ۵ ساله زنده‌مانده در نزدیکی حاشیه خیابان دوید که او را گرفت و کبوتر را از مسیر خارج کرد. او در حالی که اشک های روی صورتش را پاک کرد، گفت: «رفتم او را بیاورم».

او گفت که سعی کرده حواس پسر زاخاری را از صحنه منحرف کند. افتخاری شهادت داد، مادرش، نانسی اسکندر، «گریه می‌کرد و فریاد می‌کشید».

گروسمن، ۵۸ ساله، یکی از بنیانگذاران مرکز سوختگی گروسمن به همراه همسرش، دکتر. پیتر گروسمن به دو فقره قتل، دو فقره قتل با سهل انگاری وسیله نقلیه و یک فقره ضربه و فرار متهم است. رانندگی مسابقه ای منجر به مرگ در ارتباط با تصادف. گروسمن در صورت محکومیت به ۳۴ سال حبس ابد محکوم خواهد شد. او اعتراف کرده که بی گناه است و با وثیقه ۲ میلیون دلاری خارج شده است.

برای به دست آوردن محکومیت به قتل درجه دوم، دادستان ها باید ثابت کنند که گروسمن با سوء نیت ضمنی عمل کرده و می دانسته است که عمل رانندگی با سرعت بیش از ۷۰ مایل در ساعت در یک منطقه مسکونی برای زندگی انسان خطرناک است. دادستان ها گفتند که سابقه سرعت غیرمجاز گروسمن و اخطارهایی که دریافت کرده نوعی اطلاع رسانی بوده است. او دو بلیط قبلی برای سرعت در یک بزرگراه مجاور یک دهه پیش و همان سال در جاده کنان در مالیبو دارد.

در روز دوم جلسه مقدماتی، با چند وقفه و با سرازیر شدن اشک های افتخاری در جایگاه شاهد، احساسات دوباره اوج گرفت. شلی ساموئلز، قاضی دادگاه عالی شهرستان لس آنجلس، گفت: «این یکی از سخت‌ترین پرونده‌هایی است که تا به حال درگیر آن بوده‌ام.

جیک ساندز که روی صندلی سرنشین جلوی افتخاری نشسته بود، گفت: مرسدس بنز گروسمن و یک SUV مشکی که توسط داجر سابق اسکات اریکسون هدایت می‌شد، «سریع، بیش از حد مجاز، سرعت بزرگراه یا شاید بیشتر» سریع به دنبال آنها آمدند.

او گفت که SUV اریکسون ابتدا از آنها عبور کرد و به سمت چپ تغییر مسیر داد و سپس SUV سفید گروسمن. سندز گفت که آنها حدود سه فوت از هم فاصله دارند.

با عبور خودروهای شاسی بلند، ساندز گفت که سه پسر و مادرشان را در خط عابر پیاده روبه‌رو دید که به سمت دریاچه می‌رفتند. آنها روی اسکیت، اسکیت بورد و اسکوتر بودند.

او گفت که وقتی خودروی شاسی بلند مشکی رنگ ابتدا به خانواده نزدیک شد، راننده ترمزش را کوبید. او شهادت داد: «او قبلاً منحرف شد و از خانواده دوری کرد.

سندز شهادت داد که مرسدس ۴۳۰ GLE گروسمن نزدیک به عقب بود و راننده “ترمزش را محکم کوبید” و سپس از خط عابر پیاده عبور کرد.

او گفت: یکی از پسرها را دیدم که به سمت راست رفت.

ساندز گفت که صدای تصادف را شنید و پسری را دید که به هوا پرتاب شده بود، جیکوب، در مسیر دوچرخه سواری نزدیک حاشیه سمت راست روی زمین افتاد.

ساندز گفت که پسر دیگر، مارک، را در پایین جاده، نزدیک خط مرکزی دید. او شاهد بود که در هنگام برخورد، چراغ ترمز سفید مرسدس دوباره روشن شد اما متوقف نشد.

در طول بازجویی متقابل، وکلای گروسمن بارها سعی کردند خودروی اریکسون را به گونه‌ای به تصویر بکشند که مانع دید گروسمن از خانواده در گذرگاه پیش رو است.

وکلای گروسمن استدلال کردند که او هرگز صحنه را ترک نکرد و جلوتر در جاده توقف کرد، اما نماینده منطقه. آتی رایان گولد بارها به دو شاهد عینی گفت که او نزدیک صحنه توقف نکرده است.

افتخاری گفت که پس از ضربه زدن به پسرها، خودروی شاسی بلند گروسمن “برای کسری از ثانیه” ترمز کرد اما به حرکت خود در خیابان ادامه داد.

هیل، کارشناس تصادفات، گفت که مرسدس بنز گروسمن پس از تصادف سوخت موتور را قطع می کند که در نهایت راننده را مجبور به توقف می کند. این کاهش سوخت از آتش سوزی جلوگیری می کند و همچنان اجازه ترمز را می دهد.

در اولین روز رسوب، نانسی اسکندر شهادت داد که نه گروسمن و نه اریکسون متوقف نشدند. «آنها قبل از تقاطع توقف نکردند. در چهارراه توقف نکردند. زمانی که یک بچه ۱۱ ساله روی کاپوت ماشین بود، متوقف نشدند. اسکندر گفت … هیچ کس متوقف نشد.