سنت کیتس و نویس رهبر جدید را در انتخابات زودهنگام انتخاب می کند – DL-IT


سن خوان، پورتوریکو (AP) – جزیره سنت کیتس و نویس در شرق دریای کارائیب نخست وزیر جدید را انتخاب کرد.

سن خوان، پورتوریکو (AFP) – جزیره سنت کیتس و نویس در شرق دریای کارائیب پس از برگزاری انتخابات زودهنگام سه سال زودتر، نخست وزیر جدید را انتخاب کرد.

بر اساس نتایج انتخابات اولیه که روز شنبه منتشر شد، دکتر ترنس درو از حزب کارگر سنت کیتس و نویس، نخست وزیر حزب خلق، تیموتی هریس را برکنار کرد.

هریس برای اولین بار در فوریه ۲۰۱۵ به نخست وزیری رسید و پس از اینکه تیم وحدت، ائتلاف سه حزبی، ۹ کرسی از ۱۱ کرسی پارلمان را در انتخابات ۲۰۲۰ به دست آورد، برای دومین بار خدمت کرد. اما هریس یک طرح عدم اعتماد از ائتلاف خود را از دست داد. امسال، این کشور جزیره ای دوقلو را به برگزاری انتخابات عمومی در روز جمعه واداشت.

شش حزب در مجموع بیش از ۳۰ نامزد را برای کسب ۱۱ کرسی از ۱۵ کرسی پارلمان معرفی کرده اند. حزب درو شش کرسی و هریس یک کرسی به دست آوردند. فرماندار کل جزیره افراد چهار کرسی باقی مانده را پس از انتخابات منصوب می کند.

حزب درو وعده مراقبت های بهداشتی بهتر، مسکن مقرون به صرفه و دسترسی بهتر به آموزش را داد. از جمله، حزب هریس قول داد که اقتصاد قوی‌تری ایجاد کند، مشاغل بیشتری ایجاد کند و فقر را کاهش دهد.

حق چاپ © ۲۰۲۲ Associated Press. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان منتشر کرد، منتقل کرد، نوشت یا دوباره توزیع کرد.