سرقفلی غیرانتفاعی چند صد ساله برای پس انداز آنلاین – DL-IT


Goodwill در حال گسترش حضور آنلاین خود است و نویدبخش ویژگی های با تکنولوژی بالا از رسیدهای دیجیتال تا اعلان های شخصی شده است.

نیویورک (AP) – Goodwill در حال گسترش حضور آنلاین خود است و نویدبخش ویژگی های با تکنولوژی بالا از رسیدهای دیجیتال تا اعلان های شخصی شده است.

این غیرانتفاعی ۱۲۰ ساله مستقر در مریلند این هفته GoodwillFinds را راه‌اندازی کرد، یک سرمایه‌گذاری خرید که نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ کالای اهدایی را برای خرید آنلاین ارائه می‌دهد، حضور آنلاین گودویل را گسترش می‌دهد، که قبلاً محدود به سایت‌های حراج مانند ShopGoodwill.com یا فروشگاه‌های فردی بود. کمک های مالی آنلاین از طریق آن. eBay و آمازون. GoodwillFinds قصد دارد تا یک یا دو سال آینده ۱ میلیون مقاله را آنلاین کند.

این شرکت توسط مدیر عامل جدید خرید آنلاین، متیو کانز، که بیش از ۲۰ سال تجربه در خرده فروشی دارد، هدایت خواهد شد. GoodwillFinds یک نهاد مجزا از Goodwill Industries International Inc است. این است، اما با کمک به بودجه برنامه های اجتماعی در سراسر ایالات متحده، و ارائه آموزش های شغلی، اشتغال، و راهنمایی برای جوانان، از سازمان بزرگتر حمایت خواهد کرد. کمک های مالی نیز باید افزایش یابد و در عین حال به گسترش پایگاه مشتریان کمک شود.

آسوشیتدپرس با کانس در مورد امتحان اینترنت و اینکه چرا زمان مناسب برای این شرکت است صحبت کرد. مصاحبه برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده است.

س: چه چیزی این پروژه را از تجربه فعلی Goodwill Online متمایز می کند؟

پاسخ: دسترسی به خرید و پس انداز سرقفلی برای اولین بار به صورت آنلاین در مقایسه با بازدید از وب سایت فروشگاه یا تلاش برای جستجو در دریایی از اقلام در آمازون و eBay بی سابقه خواهد بود. دوم این است که به لطف فناوری، می‌توانیم کشف، توصیه‌ها، اعلان‌ها، هشدارهای ایمیل و همه چیزهایی را که به خرید از برندهای دیگر عادت دارید، سفارشی کنیم.

س: حضور بیشتر آنلاین چگونه مأموریت حسن نیت را افزایش می دهد؟

پاسخ: ما داستان جهانی در مورد تأثیر حسن نیت را برجسته خواهیم کرد. سال گذشته، گودویل به ۲ میلیون نفر در سراسر کشور خدمات رسانی کرد. سپس در سال گذشته، All Goodwill 3 میلیارد پوند کالا را از محل دفن زباله بر اساس کمک های دریافتی و فروخته شده منحرف کرد.

س: چرا زمان مناسب است؟

پاسخ: دلیلی وجود دارد که محصولات دست دوم ۸ برابر سریعتر از کل صنعت رشد می کنند. مصرف کنندگان، به ویژه مصرف کنندگان جوان تر، Gen Z، عموماً دوست دارند از دیدگاه خرید مد و خرده فروشی صرفه جویی کنند. آنها واقعاً به تأثیر پول خود بر محیط زیست اهمیت می دهند. چیزی غیر از ارزش شگفت انگیزی که هر یک از اعضای خانواده برای ۱۰۰ سال پیدا کرده است، به خصوص در این دوران سخت اقتصادی.

س: آیا این افزایش حرکت به سمت اینترنت به فروشگاه های سرقفلی آسیب می رساند؟

پاسخ: اگر یک فروشگاه فیزیکی هستید و فقط تعداد کمی را به صورت آنلاین از طریق بازار می فروشید، نمی دانید مشتری شما کیست. شما باید بارها و بارها آن مشتری را به دست آورید. رقبای آنلاین زیادی وجود دارند که مشتریان شما را از آمدن به فروشگاه شما منصرف می کنند زیرا خرید آنلاین محصولات دست دوم را آسان تر می کنند. این امر به میزان زیادی مخاطبان و پایگاه مشتری را برای هر یک از اعضای Goodwill ما گسترش می دهد.

حق چاپ © ۲۰۲۲ Associated Press. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان منتشر کرد، پخش کرد، نوشت یا دوباره توزیع کرد.