سرآشپز مشهور متهم به تجاوز جنسی می گوید مدیران خطوط هوایی امریکن به او غذا داده اند


بر اساس محاکمه مدنی روز چهارشنبه در فورت ورث، یک سرآشپز مشهور گفت که مدیران خطوط هوایی امریکن او را تشویق کردند تا رشد جنسی را به عنوان مهماندار هواپیما که متهم به آزار جنسی است، تشویق کند.

شکایت علیه خطوط هوایی آمریکا روز دوشنبه در سیصد و چهل و دومین جلسه محاکمه زیر نظر قاضی کیمبرلی فیتزپاتریک آغاز شد. کیمبرلی گوسلینگ، که ۳۰ سال برای این شرکت هواپیمایی کار کرده است، می‌گوید خطوط هوایی آمریکا زمانی از او انتقام گرفت که به منابع انسانی اطلاع داد که سرآشپز مشهور مارک سارجنت که توسط شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز استخدام شده بود، در یک سفر کاری به آلمان در سال ۲۰۱۸ به او حمله کرد. گوسلینگ درخواست داد. طرح دعوی در دادگاه. دعوی قضایی علیه امریکن ایرلاینز در سال ۲۰۲۰. این شکایت ادعا می کند که هواپیمایی امریکن ایرلاینز، از طریق کارمندان خود، مسئول حمله ادعایی است.

بیشتر شهادت روز چهارشنبه بر این متمرکز بود که آیا رهبران تور سارجنت را تشویق کردند که به اتاق گوسلینگ برود، جایی که به گفته او مرد به زور وارد اتاقش شد، او را به تخت هل داد و او را کتک زد. سردار در مصاحبه ای از پیش ضبط شده شهادت داد. پس از شهادت یک و نیم ساعته خود، برت هویرینک، مدیر عامل سابق شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز، سخن گفت.

در سخنان افتتاحیه روز دوشنبه، رابرت میلر، وکیل گوسلینگ گفت که مدیران خطوط هوایی امریکن ایرلاینز به سارجنت آب داده، شماره اتاق گوسلینگ را به او داده و او را تشویق کرده اند که او را تعقیب کند. راسل کاویر، وکیل خطوط هوایی، روز دوشنبه گفت که هیچ مدرکی دال بر اینکه مقامات خطوط هوایی امریکن مسئول اقدامات ادعایی سارجنت هستند، وجود ندارد.

سارجنت که در بریتانیا زندگی می کند، علناً در مورد خشونت جنسی صحبت نکرده است. او تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته است. این آشپز ۱۳ سال با گوردون رمزی کار کرد، چندین بار در تلویزیون ظاهر شد و تعدادی رستوران و بار افتتاح کرد.

سردار کتک خوردن را انکار می کند

امریکن ایرلاینز Sargeant را به عنوان یک پیمانکار مستقل استخدام کرد تا منوهایی را برای مسافران درجه یک و بیزینس کلاس تهیه کند. او به گروهی از کارمندان امریکن ایرلاینز، از جمله گوسلینگ و هویرینک، در راه آلمان برای کار بر روی منو پیوست.

سرجنت در شهادت ویدئویی خود گفت که عصر در یک رستوران آلمانی شروع شد که خطوط هوایی امریکن هزینه شام ​​را پرداخت کرد. سرجنگ آبجو حلبی سفارش داد. او از گوسلینگ خواست که از او با تلفن همراهش فیلم بگیرد و آن را از طریق پیامک برایش بفرستد و گفت که شماره تلفنش را از آن دریافت کرده است.

پس از صرف غذا، گروه به بار هتل رفتند. سارجنت می گوید که او، هویرینک، راسل براون، مدیرعامل امریکن ایرلاینز، گوسلینگ و یکی دیگر از کارمندان امریکن ایرلاینز با هم شروع به نوشیدن الکل کردند. او آن را به عنوان یک “عصر پر از الکل” توصیف کرد که در آن او، هویرینک و یکی دیگر از کارمندان با هم عکس های Jägermeister گرفتند. هویرینک بعداً این موضوع را تکذیب کرد و گفت که خودش مست نبوده و با سارجنت تیراندازی نکرده است. در محاکمه، گوسلینگ گفت که به اتاقش رفت تا بخوابد در حالی که بقیه به نوشیدن ادامه دادند.

سرجنت در شهادت خود گفت که هزینه نوشیدنی های خود را پرداخت نکرده است و نمی داند چه کسی پرداخت کرده است. سارجنت گفت که تا زمانی که هویرینک «این ایده را در سرم نیاورد» از نظر جنسی یا عاشقانه به گوسلینگ علاقه ای نداشت.

به گفته سرجنت، هویرینک به او گفت که گوسلینگ به سارجنت علاقه مند است و او “از آن حمایت می کند.” سرجنت شهادت داد که تصمیم گرفت بدون دعوتنامه به اتاق گوسلینگ برود زیرا “فکر می کردم یک جذابیت متقابل وجود دارد و می خواستم آن را بیشتر ببرم.”

در طول محاکمه، پیام‌های متنی سرجنت و گوسلینگ در آن شب در دادگاه نمایش داده شد.

در ساعت ۱.۳۸ بامداد سرجنت پیامکی برای گوسلینگ فرستاد و گفت: “اتاق من؟” او در پیامک های زیر از او خواست که دوباره «به اتاق من بیاید» اما اعلام کرد که هنوز آنجا نیست – «وقتی برگشتم به شما اطلاع می دهم».

در ساعت ۲.۰۳ دوبار به او پیامک “سلام” داد و چندین بار با او تماس گرفت. سرجنت در شهادت خود گفت که به خاطر نمی آورد این کار را انجام داده باشد.

ساعت ۳.۳۰ سرجنت در خانه اش را زد. گوسلینگ در را باز کرد و سرجنت وارد شد. سارگان گفت که دارند صحبت می کنند و او سعی کرد او را ببوسد، اما او به وضوح گفت که علاقه ای ندارد.

طبق این دادخواست، سارجنت خود را مجبور کرده و از گوسلینگ برای خشونت جنسی استفاده کرده است.

اگرچه سارجنت می گوید که بدون دعوت به اتاقش رفته و سعی کرده گوسلینگ را ببوسد، اما حمله به او را انکار می کند. بنا به شهادت وی، پس از اینکه وی قصد بوسیدن او را داشت، با هم صحبت کردند و در این مدت او گفت که متملق است، اما علاقه ای نداشت. گفت عذرخواهی کرده و اتاق را ترک کرده است.

سرجنت در شهادت خود گفت آنچه در اتاق هتل اتفاق می افتاد “بسیار مه آلود” بود و او به خاطر نداشت که شماره اتاق گوسلینگ را از کجا آورده است.

“من تشویق شدم”

سارجنت پس از اینکه گوسلینگ از اتاقش در هتل خارج شد به ارسال پیامک ادامه داد. در پیامکی در ساعت ۳.۴۸ سرجنت برای او پیامک فرستاد و گفت من نابود شدم.

در متن های ۳.۵۳ تا ۳.۵۷، سرجنت پیامک فرستاد: “اما من تو را خیلی می خواهم.” “بیا تو اتاق من.” “لطفا.” “لطفا.”

او همچنین به او پیامکی فرستاد که می‌خواهد با او رابطه جنسی نامناسب داشته باشد و گفت که او را می‌شناسد و من بیشتر می‌خواهم.

در طول محاکمه، میلر از سارگنت در مورد متنی که گوسلینگ را “می شناخت” پرسید. در پاسخ، سارجنت گفت که قصد دارد با او ارتباط عاطفی داشته باشد، نه اینکه او را از نظر فیزیکی لمس کند.

صبح روز بعد، سارجنت مجموعه ای از متن ها را برای گوسلینگ فرستاد که در آن نوشته بود که شب قبل بیش از حد مشروب خورده است و “مانند یک احمق مست رفتار می کند.”

سرجنت در ساعت ۹.۴۷ برای او پیامکی ارسال کرد: “اما آفرین با مقاومت”.

در محاکمه، وکیل گوسلینگ از سرجنت پرسید که منظور او از آن متن چیست.

سرجنت در شهادتش گفت: «هر چقدر هم که سخت به نظر برسد، منظورم این بود که با جذابیتم مخالفت کنم.»

در یک متن به گوسلینگ، سارجنت گفت: «من دلگرم کننده بودم. بدون نام.”

در فوریه ۲۰۱۸، گوسلینگ حمله ادعایی را به کارکنان امریکن ایرلاینز گزارش داد.

ساندرا لائورو، بازپرس خطوط هوایی آمریکا، روز سه شنبه در دادگاه شهادت داد که شکایت گوسلینگ در حال بررسی است. لورو گفت: “بیشتر شواهدی از سوی سرجنت وجود دارد که (گوسلینگ) قربانی رشد جنسی ناخواسته بوده است.”

قرارداد سرجنت با امریکن ایرلاینز فسخ شد.

طبق یادداشت‌های لائورو از تحقیقاتش، سارجنت به لورو گفت که مدیران خطوط هوایی امریکن در آن شب عاشق او شدند. او گفت که لورو نمی دانست چگونه شماره اتاق گوسلینگ را به دست آورده است.

سرجنت در شهادت خود در روز چهارشنبه گفت که شخصی که در هتل کار می کرد – نه کارمند خطوط هوایی آمریکا – به او شماره گوسلینگ داده است.

این شرکت هواپیمایی ادعاهای سرآشپز را رد می کند

هویرینک که ۱۹ سال برای امریکن ایرلاینز کار می کرد، روز چهارشنبه شخصاً در دادگاه شهرستان تارانت شهادت داد. در این مورد، میلر در سخنان افتتاحیه خود گفت که هویرینک و اقدامات او نشان دهنده اقدامات خطوط هوایی آمریکا است. میلر روز دوشنبه گفت که اگر مدیران امریکن ایرلاینز سرجنت را لحیم کرده و او را تشویق به ادامه دادن به گوسلینگ کردند، شرکت هواپیمایی مسئول اتفاقاتی است که برای او رخ داده است.

هویرینک گفت که به عنوان مدیر برنامه ریزی منوی بین المللی این شرکت هواپیمایی در یک سفر کاری بوده است. او گفت که در سال ۲۰۱۹ به او شغل دوم در دالاس فورت ورث پیشنهاد شد و دیگر برای امریکن ایرلاینز کار نخواهد کرد.

هویرینک بسیاری از شهادت های سارجنت را رد کرد. هویرینک گفت که در شب ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ با سارجنت مست نکرده و در واقع قبل از گوسلینگ به رختخواب رفته است. او گفت که سارگنت را تشویق نکرد که گوسلینگ را ادامه دهد یا به سارجنت نگفت که گوسلینگ به او علاقه مند است.

میلر خاطرنشان کرد که در طی اظهارات اولیه هویرینک – اظهارات شاهد از دادگاه – از هویرینک پرسیده شد که آیا او سارجنت را به ادامه گوزلینگ تشویق می کند. در طول آن سپرده، هویرینک پاسخ داده بود، “من نمی توانم آن را رد کنم.”

هویرینک چهارشنبه گفت: «در آن زمان گفتم نمی‌توانم آن را رد کنم. “اما اکنون من آن را تکذیب می کنم.”

وقتی میلر پرسید که چرا پاسخ هویرینک تغییر کرده است، هویرینک گفت: “زمینه خاطرات مارک سارجنت تغییر کرده است.”

در جریان محاکمه روز چهارشنبه، میلر عبارت “من نمی توانم آن را رد کنم” را روی کاغذ نوشت و آنها را روی یک پروژکتور در دادگاه نشان داد.

هویرینک گفت که معتقد است گوسلینگ “آن شب با سارجنت بسیار دوستانه بود” و “نظر او این بود که به مارک سارجنت علاقه مند بود.” اما هویرینک روز چهارشنبه تکرار کرد، او را تشویق نکرد که او را ادامه دهد.

بعداً در عصر ۱۸ ژانویه، هویرینک همچنین گفت که صدای در را در راهرو شنیده است. اتاق هتل او در کنار گوسلینگ بود، هرچند هویرینک گفت که آن موقع از آن خبر نداشت. هویرینک گفت که صدای باز شدن در اتاق بغلی را شنیده و مکالمه را شنید، اما دوباره به خواب رفت.

وقتی راسل کویر، وکیل امریکن ایرلاینز، از هویرینک پرسید، او تاکید کرد که هویرینک زمانی که برای این شرکت کار می کرد، مدیری سطح پایین بود. کویر در سخنان افتتاحیه خود در روز دوشنبه گفت که امریکن ایرلاینز مسئولیتی در قبال اقدامات پیمانکار مستقل ندارد. کایور گفت که او و امریکن ایرلاینز برای دفاع از اقدامات سارجنت در دادگاه نیستند، اما “ما از اتهام کمک و تحریک آمریکن ایرلاینز به او دفاع می کنیم.”