رژیم غذایی کتوژنیک رژیم کتوژنیک چیست؟ (۵)

رژیم غذایی کتوژنیک : رژیم کتوژنیک چیست؟
رژیم کتو ژنیک, روزه در رژیم کتوژنیک, نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک, کتوژنیک رژیم, رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت, رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان, رژیم کیتو, میان وعده کتویی, رژیم لاغری کتوژنیک, رژیم لاغری رایگان نی نی سایت, رژیم کتوژنیک چند روزه است, میان وعده های رژیم کتوژنیک, چند کیلو لاغری با متفورمین نی نی سایت, یبوست در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, عوارض رژیم کتوژنیک نی نی سایت, رژیم کتوژنیک برنامه, یک نمونه از رژیم کتوژنیک, میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, آب قلم در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم عانگع اصلانیان, رژیم کتویی, خرما در رژیم کتوژنیک, رژیم کتوژنیک رایگان, رژیم غذایی کتو, کتوژنیک نی نی سایت, رژیم مرغ نی نی سایت, صبحانه کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم کتو, کتو, رژیم شوک سه روزه نی نی سایت, رژیم پروتئین نی نی سایت, رژیم مایعات نی نی سایت, رژیم‌کتو, رژیم کتوژنیک ایرانی, رژیم شوک کتوژنیک, برنامه غذایی کتویی, رژیم فستینگ نی نی سایت, چند کیلو لاغری با زنجبیل نی نی سایت, رژیم سه روزه آب و عسل نی نی سایت, رژیم لاغری کتو, کتو رژیم, کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن, رژیم‌کتوژنیک

ماندن در رژیم کتو برای مدت طولانی، ممکن است تأثیرات منفی داشته باشد. در حال حاضر این رژیم برای درمان انواع مختلف سرطان و کاهش رشد تومورهای سرطانی استفاده می شود.

رژیم شوک سه روزه نی نی سایت

در حالی که بسیاری از پزشکان آن را به عنوان درمان کلی نگر یا حتی درمان جایگزین برای صرع مورد توجه قرار میدهند.

برنامه غذایی کتویی

از قدیم این نکته شناخته شده بود که گرسنگی های طولانی مدت برای افراد صرعی نتایج خوبی به دنبال داشته است.

چند کیلو لاغری با متفورمین نی نی سایت

بدن ما به تمام گروه های غذایی مثل کربوهیدرات نیاز دارد . مقدار کالری ۷۵ درصد مقدار توصیه شده روزانه برای وزن بیمار بود و مایعات به ۸۰ درصد مقدار توصیه شده محدود میشد.

ولی در صورت پاسخ دهی مناسب کودک به رژیم داروها با مقدار پایین تر انتخاب می شوند و احتمال قطع آنها وجود دارد.

رژیم غذایی کتو

اما آیا رژیم کتوژنیک برای بقیهی ما نیز مناسب است؟ اگرچه این میان وعده های کتو می توانند بین وعده های غذایی کامل باشند، اما اگر در طول روز بیش از حد استفاده کنید، می تواند به افزایش وزن نیز کمک کند.

در روز های ابتدایی رژیم، با محدود شدن کربوهیدرات ممکنه کمی احساس خستگی و عدم تمرکز کنید که البته طبیعیه.

رژیم لاغری رایگان نی نی سایت

رژیم کتوژنیک میتونه به کاهش سطح انسولین کمک کنه، که ممکنه نقش کلیدی روی سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشه.

به طور کلی رژیم کتوژنیک یک روش غذایی صحیح برای زنان مبتلا به سندروم پلی کیستیک است، زیرا سطح مقاومت به انسولین را کاهش می دهد.

رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت

ممکن است افرادی که درشت مغذی های خود را ردیابی نمی کنند دچار کمبود کالری که برای کاهش وزن لازم است، نشوند.

این تقسیم بندی های مربوط به مواد مصرفی، بر اساس ده ها سال تحقیق و آزمایش دقیق برآورد شدن و به طور متوسط برای همه افراد دارای فعالیت متوسط کاربرد دارن.

رژیم سه روزه آب و عسل نی نی سایت

این رژیم میشه گفت برای همه افراد ، چه اونهایی که از ورزشکار هستن و تحرک بدنی دارن و چه اونهایی که ورزشکار نیستن!

۳- برای لاغری سریع سه مرتبه در هفته از وزنه استفاده کنید در چنین رژیمی لازم نیست برای لاغر شدن ورزش کنید اما ورزش هم توصیه می شود.

وجود مقدار کافی شیر یا خامه در قهوه یا چای خوب است(اما مراقب کافئین خونتان باشید!) با این حال، این الگوی غذایی دارای انواع زیادی است.

رژیم کتوژنیک چند روزه است

اگر درصد چربی شما نسبتا زیاد است و قصد سوزاندن مقدار زیادی چربی دارید باید روزهای کم کربوهیدرات بیشتر از روزهای پر کربوهیدرات در هفته باشد.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

بعضی از رژیم های لو کرب مثل رژیم اتکینز که در طول رژیم به شخص اجازه مصرف مقدار مشخصی کربوهیدرات رو میدن، بعد از مدتی میتونن برگشت وزن رو داشته باشن.

کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن

برخی برنامه های بیمارستانی الزامی برای روزهداری در ابتدای برنامه ندارند. این رژیم مدلی از رژیم کتوژنیک است که در بیمارستانی در کره برای کودکان شرقی ایجاد شده است که رژیم غذایی آن به طور عادی چربی کمتری از رژیم غذایی غربی دارد.

مقادیر کتونی در صورتی که رژیم به طور صحیح کار کند باید بین ۸۰ تا ۱۶۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد.

رژیم کتوژنیک برنامه

در این مطلب ببینیم که این رژیم غذایی چگونه کار می کند؟ رژیم کتو با تغییر منبع سوختی بدن از گلوکوز یا قند به چربی خوراکی در بدن کار می کند و باعث چربی سوزی می شود .

از لحاظ تئوری این مشکل برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که انسولین دریافت میکنند نیز وجود دارد و باید این افراد هم با احتیاط و تحت نظر مشاور تغذیه از رژیم کتوژنیک استفاده کنند تا در صورت بروز افت قند خون رژیم شما تغییر پیدا کند.

معمولا سینهی آبپز در بسیاری از رژیمهای غذایی افرادی که آموزش بدنسازی را دنبال میکنند وجود دارد. با تشکر از شما که تا اینجای مقاله با ما بودید در این مقاله بررسی کردیم که رژیم غذایی یک خدمت است نه کالا، بنابراین فروش بیشتر به گونهای که توسط بعضی رژیمهای پرطرفدار ذکر شد نه تنها نشانه خوبی نیست بلکه نقطه ضعفی اساسی و نشان دهنده این است که سلامت مردم به یک صنعت و تجارت تبدیل شده است.

نمونه رژیم کتو

همینطور کربوهیدرات اضافی نه تنها به چربی بلکه به نوع خاصی از آن به نام تریگلیسیرید در خون تبدیل میشود که ریسک بیماریهای قلب را به شدت افزایش میدهد.

رژیم فستینگ نی نی سایت

سطح بالای غیرطبیعی اجسام کتونی به نام کتوز خوانده می شود و این شرایط هدف رژیم کتوژنیک محسوب می شود.

عوارض رژیم کتوژنیک نی نی سایت

کتوزیس یا کتوز چیست و چگونه میتوان سطح آن را افزایش داد؟ تصور می شود که ایجاد شرایط کتوز به کنترل دفعات و شدت حملات صرعی کمک می کنند هر چند علت این اثر هنوز تا کنون کاملاً شناخته نشده است.

در سال ۱۹۲۱ پزشکی در مرکز پزشکی مایو به نام دکتر وایلدر رژیمی برای بیماران صرعی ایجاد نمود که تغییرات بیوشیمیایی در حالت گرسنگی و روزه داری را شبیه سازی نمود؛ شامل کتوز، اسیدوز و کمآبی.

از نظر پزشکان کسانی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند و نوعی دارو به نام مهارکنندههای انتقالدهنده همزمان سدیم-گلوکز ۲ (SGLT2) را مصرف میکنند؛ در صورتیکه رژیم کتو بگیرند، احتمال بروز وضعیت خطرناک کتواسیدوز دیابتی در آنها بالا است.

میان وعده کتویی

با این حال در سال ۱۹۳۸ اولین داروی ضد تشنج به نام فنی توئین عرضه شد و بسرعت داروهای دیگری نیز به دنبال آن معرفی شدند.

خرما در رژیم کتوژنیک

گوشت قرمز، استیک، ماهی و به خصوص ماهیهای چرب، مرغ، بوقلمون و میگو از جمله غذاهای مجاز در این رژیم به شمار میروند.

هرگاه سطح اجسام کتونی در خون (و مغز) بالا برود و کتوزیس ایجاد شود، شمار حملات صرعی کاهش مییابد. مغز انسان و سلولهای عصبی علاقه وافری به مصرف مواد کربوهیدراتی و قندها برای متابولیسم خود دارند.

رژیم کتوژنیک یا کتو ، یک رژیم تخصصی با چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات خیلی کم است که جهت درمان نوجوانان و برخی بزرگسالان مبتلا به صرع و برخی بیماریهای دیگر اطلاق میشود.

رژیم مایعات نی نی سایت

از ۱۹۹۴ این رژیم مورد پذیرش عمومی پزشکان قرار دارد و در حدود ۴۰ کشور در سراسر دنیا برای درمان صرع کودکان استفاده می شود.

بعضی از پزشکان اذعان میکنند که این رژیم برای کاهش چربی بدن بدون آنکه گرسنگی را حس کرد مفید است و بعضی از نتایج نشان میدهد که بر روی دیابت نوع ۲ نیز مفید است.

بسیاری از پزشکان آن را غیرضروری یا بسیار آزاردهنده ارزیابی کردند. در ابتدای رژیم کتوژنیک من به شدت نگران بودم که به دلیل میزان پروتئین دریافتی بسیار کم ، تمام حجم عضلاتی که به دست آورده بودم را از دست بدهم.

رژیم کتوژنیک مورد استفاده در مرکز صرع کودکان جان هاپکینز عموماً به عنوان رژیم سنتی و کلاسیک صرع شناخته میشود.

گزارش شده است که نسبت موفقیت در رژیم معادل رژیم جان هاپکینز است. نوزادان و نوجوانان معمولاً با نسبت ۳ به یک شروع می کنند.

مایکروویو در دمای بالا (۱۰۰ درصد)به مدت ۱ دقیقه بگذارید و سپس نصف کنید یا تا زمانی که آب شود و مواد با هم ترکیب شوند.

چربی این غذا ۷۷ درصد، پروتئین ۲۰ درصد و کربوهیدرات اون ۳ درصد هست. دلیل این موضوع بالا بردن سوخت و ساز بدن تا ۳۰ درصد هست.

رژیم کیتو با تغییر سوخت و ساز بدن انرژی مورد نیاز آن را بررسی میکند. کتون ها سوخت جانشین بدن هستند که در هنگام کاهش گلوکز خون برای تامین انرژی بدن مورد استفاده قرار میگیرند.

مهمترین جنبه آماده سازی برای رژیم کتوژنیک تصمیمگیری در خصوص مفید بودن آن برای کودک است. دیگر جنبه مهم آماده سازی برای رژیم ، الزام و تعهد اعضای خانواده نیز است.

همان دقیقه ای که از خواب بیدار می شوید و اولین غذای خود را می خورید بدن شروع به تولید انسولین می کند، هورمونی که برای ذخیره سازی چربی است، بنابراین حالت روزه داری که در آن قرار داشتید از بین می رود.

خواب بی کیفیت یکی از خطرناکترین فاکتورها برای اضافه وزن است، بنابراین مواظب خوابتان باشید. پیش از آمدن به بیمارستان غذای روزانه کودک در سه روز متوالی ثبت میشود که این امر به پزشک این امکان را می دهد تا میانگین دریافت انرژی روزانه کودک را جهت طراحی رژیمی برای تامین نیازهای رشد کودک ارزیابی نماید.

هنگامی که میزان کالری مصرفی خود را کاهش می دهید ، بدن شما پاسخ می دهد که مطمئن شوید انرژی موجود در ابتدا به مهمترین کارکردها می رود.

در کنار این نوشیدنی میتوان به قهوه و چای نیز اشاره کرد. در ادامه این بخش به ارایه برنامه غذایی در روز اول اشاره خواهیم کرد.

کلسترول در بدن ما به شکل اسیدهای چرب (لیپید) وجود دارد که در جریان خون حرکت می کند. از والدین خواسته می شود تا میزان اجسام کتونی در ادرار را بررسی کنند.

برنامه های کامپیوتری برای کمک به والدین و رژیم شناسان وجود دارد که با احتساب ترجیحات غذای کودک برنامه های غذایی مناسب رژیم کتوژنیک را ارائه میکند.

برنامه غذایی مناسب رژیم لاغری شوک به این صورت می باشد که در شروع آن ۵ روز رژیم سخت گرفته می شود.

ضمناً این رژیمها میتوانند به بدنتان تعلیم دهند که چربی بیشتری بسوزاند، در نتیجه به شما کمک مینماید حین تمرین، گلیکوژن عضلانی را حفظ کنید.

هدف حفظ شاخص توده بدن کودک در حوالی صدک ۵۰ است. این مسئله نیازمند صرف دقت و توجه قابل ملاحظهای جهت اندازه گیری واحدهای غذایی، آزمایش ادرار کودک در منزل، مراقبت در خصوص عوارض جانبی احتمالی و ایجاد تعادل بین نیازهای کودک صرعی و ترجیحات غذایی سایر اعضای خانواده است.

با این حال اگر کودک ۲ یا ۳ داروی ضد تشنج را بدون موفقیت تجربه کرده است یا از مصرف داروها اثرات جانبی جدی متوجه وی است رژیم کتوژنیک شانسی جهت داشتن زندگی طبیعی در اختیار او قرار میدهد.

رژیم کتوژنیک ممکن است عوارض جانبی کمتری نسبت به داروها داشته باشد، اما مشکلات احتمالی خاص خود را دارد و باید دقیقاً مانند داروی ضد سرع درمان شود.

در اوایل دهه ۲۰۰۰ حدود ۲۰ نوع داروی ضد تشنج وجود داشت که به مبتلایان صرع داده میشد. این رژیم در صورتیکه کودک بهانه گیر نباشد و حاضر به پذیرفتن غذاهای غیر از غذاهای عادی باشد مفید خواهد بود.

شام برای اولین بار به کودک وعده کتوژنیک غیر از مخلوط شیر و زرده تخممرغ داده میشود. روز دوم سه شنبه؛ به کودک برای شام مخلوط زرده تخم مرغ و شیر به میزان یک سوم کالری مصرفی رایج در شام داده میشود.

وقتی کودک در بیمارستان به سر میبرد یک برنامه چهار روزه آموزش برای کمک به درک رژیم و انجام تمریناتی جهت آمادهسازی وعده های غذایی و همچنین پایش کودک ارائه میشود.

ولی پیروی از این رژیم ممکن است فرد را در معرض کمبود ریز مغذی های ضروری قرار دهد. در رژیم مونو جایگزین، تمرکز بر این است که مواد غذایی پر چرب و یا بسیار شیرین، به مدت یک یا دو هفته به صورت کامل از رژیم غذایی حذف شوند و به جای آنها، مواد غذایی سالم تر و مغذی تر مصرف شوند.

همچنین اگر افراد در این رژیم لاغری به اندازه کافی مواد مغذی مانند فیبر مصرف نکنند , رژیم‌کتو ممکن است خطر ابتلا به سرطان در آنها افزایش یابد و این رژیم لاغری اثرات نامطلوبی بر سلامت دستگاه گوارش و ایمنی بدن آنها بگذارد.

اکثر کودکانی که به طور مناسبی به رژیم پاسخ دهند حدود ۲ سال روی رژیم باقی می مانند. حتی هزینه رژیم توسط اکثر بیمه های ایالت متحده آمریکا پوشش داده می شود.

کتو خطر سرطان و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. رژیم کتوژنیک چرخه ای CKD: در این روش هم شخص می تواند بعد از یک دوره رژیم، در یک دوره کوتاه مصرف کربوهیدرات را افزایش دهد مثلا بعد از ۵ روز محدودیت و رژیم میتواند ۲ روز مصرف کربوهیدرات را افزایش دهد.

وضعیتی که در اثر افزایش تجمع کتونها در خون و اسیدیته آن، فرد به کما میرود. ایدهی آن، این است که با خوردن چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات کمتر، بدن به حالت کتوز، یا وضعیت متابولیک میرود که در آن اجسام کتونی (مولکولهای شبیه به چربی) به جای گلوکز به سوخت اصلی تبدیل میشوند.

به هم خوردن تعادل هورمون ها مخصوصا انسولین از عوامل افزایش وزن است. رژیم کتوژنیک به کنترل ترشح هورمونهایی مانند انسولین کمک کرده که در پیشرفت دیابت و دیگر مشکلات سلامتی ایفای نقش میکند.

اساساً رژیم کتوژنیک برای لاغری افراد چاق و افردی که به دنبال بهبود وضعیت متابولیکی بدن خود هستند؛ گزینه عالی است.

برنامههای مراجعه مجدد کودک در فواصل سه ماهه و برای نوزادان در فواصل یک ماهه تنظیم میشود. البته قبل از هر چیز در مورد نیازهای غذایی خود با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

بدین ترتیب ۲۴ ساعت یا یک روز کامل را غذا نمیخورید، این روش را متخصص تناسب اندام «براد پیلون» ابداع کرده است.

روز پنجم؛ به بعد از یک صبحانه کامل کتوژنیک نسخه تجویزی به کودک دوباره بازنگری میشود. بدن شما بعد از سه تا چهار روز از زمانی که کمتر از پنجاه گرم کربوهیدرات در روز دریافت کند، دیگر گلوکز کافی برای سوزاندن و تبدیل آن به انرژی ندارد. ᠎This conte᠎nt h as been wri tten ᠎with t​he help of GSA Content Gen᠎er ator᠎ Demov​er si on!

استفاده از منابع انرژی طبیعی برای مبارزه با خستگی ، مانند چای سبز ، قهوه ارگانیک توصیه می شود. بهبود عملکرد و افزایش میزان چربی بدن برای تولید انرژی در طول تمرینات کمک میکند.

عنوان کتوژنیک به خاطر افزایش تولید اجسامی کتونی در پی این رژیم است. کودک باید مکمل مولتی ویتامین و مواد معدنی به خصوص کلسیم در حین رعایت رژیم کتوژنیک مصرف کند.

بنابراین باید با احتیاط بیشتری و تحت نظر پزشک به سراغ رژیم کتو رفت. که به دنبال آن چند روز بستری در بیمارستان هم اضافه می شود.

پدر این کودک بعدها بنیاد چارلی را تأسیس کرد که اطلاعات و توصیه هایی در خصوص رژیم کتوژنیک برای والدین، رژیم شناسان و سایر متخصصین سلامت فراهم می نمود.

زمانی که پدر یک کودک دوساله مبتلا به تشنج که کودک او هیچ کدام از درمانهای دارویی یا جراحی پاسخ نداده بود، در یک منبع پزشکی در خصوص این رژیم به اطلاعات پیدا نموده بود و کودک خود را تحت رژیم کتوژنیک قرار داد و نتایج بسیار خوبی گرفت.

فراموش نکنید که اجرای این رژیم ها بدون اطلاعات قبلی می تواند عوارض سلامتی بدی به همراه داشته باشد. هر چند چنین روزهداری به عنوان درمانی طولانی مدت قابل استفاده نبود.

برنامه کتوژنیک یک برنامه طولانی مدت است ولی استفاده نامحدود در کودک طراحی نشده است. این باعث میشه که در مدت زمان نسبتا کوتاهی وزن و سایز قابل توجهی از بدن کاهش پیدا کنه.

خیر ، در واقع درسته که مصرف کربوهیدرات تا حدود بسیار زیادی محدود میشه اما پس از گذشت ۲ الی ۳ ماه از رژیم کتو میتونید به آهستگی میزان کربوهیدرات رژیم خودتون رو افزایش بدید.

دلیلش وجود قند و کربوهیدراتی هست که باعث میشه بدن از حالت کتوزیس خارج بشه. انواع مختلفی از روزهداری متناوب وجود دارد، اما متداولترین روش شامل محدود کردن مصرف غذا به حدود ۸ ساعت در روز و ناشتایی به مدت ۱۶ ساعت باقی مانده است.

سیب زمینی بیشتر از اینکه به داشتن پروتئین شهرت داشته باشه، بخاطر وجود کربوهیدرات معروفه. برای خراشیدن و تخلیه کامل ماهیتابه،کاسه و بشقاب برای اطمینان از اینکه تمام چربی موجود در ظرف را استفاده میکنید.

هم زدن سفیده تخم مرغ، چربی امولسیون و یا هم زدن (شلاق زدن) خامه سنگین را میتوانید با کمک این میکسر انجام دهید.

در مخلوط تخم مرغ سرخ کنید. تخم مرغ جوشونده ( آب پز )، یا سرخ شده در روغن نارگیل برای صبحانه خیلی مناسبه.

صبحانه: شیر نارگیل با دانه چیا و توت سیاه. بعدش شیر بادام رو اضافه کنین و اون موقع بقیه مواد خشک رو به مایه کیک اضافه کنین.

بعد از طلایی شدن آن را به طرف بادام و سیر منتقل کنید. قارچ و فلفل دلمه ای را کف ظرفی که داخل فر یا مایکروفر قرار می هید بریزید و بعد را اضافه کنید و کالباس را اضافه بفرمایید و در آخر پنیر پیتزا را اضافه میکنید.۵ دیقیه داخل مایکروفر قراردهید تا کمی پنیر پیتزا طلایی شود.

سبزیجات کم کربوهیدرات : بیشتر سبزیجات سبز، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و… شما بیشتر اجازه دارید غذاهای کامل و فرآوری نشده مصرف کنید – غذاهایی که چربی و پروتئین زیاد و کربوهیدراتهای پیچیدهی کمی دارند.

برای اغلب افراد انجام رژیم کتوژنیک با کمی کربوهیدرات بیشتر نیز میتواند به کاهش وزن سریع و بیخطر کمک کند.

کربوهیدرات ها به طور کلی به کمتر از ۵۰ – و گاهی اوقات به کمتر از ۲۰-۳۰ گرم – در روز محدود می شوند.

اجسامی کتونی سه ترکیب حاصل از متابولیسم چربی ها هستند که به طور عادی در ادرار دفع می شوند. بیماران ممکن است نسبتهایی بین ۲.۵ به یک تا پنج به یک نیاز داشته باشند.

دستورالعمل عادی برای کودکان بین ۳ تا ۱۲ ساله چهار قسمت چربی به یک قسمت مجموع پروتئین و کربوهیدرات است.

زمانی که فرد بتواند بر نشانه ها گرسنگی نظارت داشته باشد و به آنها پاسخ دهد این روش موفق ترین راه برای لاغری است.

میزان پروتئین فراهم شده در رژیم غذایی بر مبنای سن کودک، عملکرد کلیوی و عامل استرس تعیین می شود. تعداد بیمارستانهایی که از آن به عنوان درمان صرع استفاده می کردند به شدت کاهش یافت.

رژیم کتوژنیک یا کتو جدیداً جهت لاغری سریع و بیرون آمدن از استپ یا ثابت شدن وزن در رژیم کاهش وزن و درمان چاقی نیز استفاده می شود.

که بتازگی در درمان چاقی و کاهش وزن سریع و یا خروج از استپ وزن مورد توجه قرار گرفته است.

تا اواخر ۱۹۳۰ رژیم کتوژنیک مایو کلینیک جهت درمان بزرگسالان و همچنین کودکان مبتلا به صرع مورد استفاده قرار داشت.

برای این که به شما در شروع رژیم کتوژنیک کمک کنیم، نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک برای یک هفته را ارائه میکنیم.

این نمونه برنامه فقط برای آشنایی شما با رژیم کتوژنیک است و نباید از آن استفاده کنید. از آنجا که این رژیم فقط بر روی کاهش کالری متمرکز است و ایجاد تغییر در شیوه زندگی را لحاظ نمی کند؛ ممکن است بعد از مدتی به افزایش وزن منجر شود.

در این روش روزه گرفتن، شما باید فقط یک ساعت در روز غذا بخورید و ۲۳ ساعت دیگر، مصرف غذا را محدود کنید.