رژیم لاغری سریع

روسیه به دنبال “تقسیم اوکراین” است!


روسیه به دنبال آن است

دیدارنیوز: به گزارش اسکای نیوز، رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین مدعی شد که روسیه اکنون پس از حمله به اوکراین در تلاش است این کشور را به «دو قسمت» تقسیم کند.

کریلود بودانوف، رئیس سازمان اطلاعات نظامی اوکراین، روز یکشنبه گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قصد دارد وضعیتی شبیه به “کره شمالی و جنوبی” در اوکراین ایجاد کند.

پس از جنگ جهانی دوم، کره به دو بخش تقسیم شد: کره شمالی با حمایت اتحاد جماهیر شوروی و کره جنوبی با حمایت ایالات متحده.

رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین گفت که اوکراین معتقد است اولویت فعلی پوتین «اشغال شرق و جنوب کشور» است و «استراتژی ادعایی» شامل ساخت گذرگاه زمینی بین شرق و کریمه است.

بی بی سی به نقل از بودانوف گفت: پس از این مرحله، پوتین خط مرزی را ترسیم می کند که آن را از بقیه اوکراین جدا می کند. همانطور که یک خط مرزی بین کره جنوبی و کره شمالی وجود دارد.

او «مقاومت» نیروهای روسی در شهر «رام نشدنی» ماریوپل را مانع بزرگی بر سر راه این استراتژی می دانست.

به گفته یک منبع آگاه، ارزیابی رئیس اطلاعات نظامی اوکراین پس از انتشار خبر مقامات روسی است که پیشتر اعلام کردند این کشور (روسیه) قوانین و محدودیت‌های حمله به اوکراین را تغییر داده است.

جمهوری خودخوانده لوهانسک در شرق اوکراین نیز در حال بررسی برگزاری همه پرسی برای پیوستن به روسیه است.

اندکی قبل از حمله روسیه به اوکراین (۲۴ فوریه)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خودخوانده لوهانسک و دونتسک را به رسمیت شناخت.

رئیس جمهور روسیه همچنین تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال اراضی اوکراین ندارد و تنها به دنبال «نازی زدایی» آن است.