رهبر انقلاب: هر جا که آدم از تصور پایان راه باز بماند، نقطه سقوطش همین است.


رهبر انقلاب: هر جا که آدم از تصور پایان راه باز بماند، نقطه سقوطش همین است.

دیدارنیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از ماه مبارک رمضان در محفل انس با قرآن، ماه مبارک رمضان، ماه عید و سعادت بی‌کران رحمت الهی، طهارت آل الله را آغاز کردند. قلب و افراد با تعداد تدبر در قرآن.

حضرت آیت الله خامنه ای ورود به مراسم الهی را مستلزم تلاش انسان برای اجابت دعوت الهی خواندند و افزودند: اگر توفیق ورود به مهمانی خدا را داشته باشیم، با فراهم آوردن فرصت تقرب به خداوند، پذیرایی بی نظیری خواهیم داشت، چیزی بالاتر از حد تصور نیست.

وی با اشاره به برکات و فرصت های ماه پربرکت رمضان افزود: این نعمت ها در واقع فرصت های بی بدیل برای تقرب به درگاه الهی است، لذا باید با خضوع و خضوع توفیق بهره مندی از این فرصت و دوری از گناهان را از خداوند خواستاریم. ” . “

رهبر معظم انقلاب با استناد به آیات قرآن، «ذکر» را از حروف پربرکت کتاب مقدس دانستند و بر خلاف غفلت که مصیبت بزرگی است، افزودند: تداوم تلاوت و سواد. قرآن باعث انس بیشتر با خدا می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، قرآن را معجزه جاودانه پیامبر خاتم برشمردند و افزودند: قرآن در تمام ادوار تاریخ بشر، دانشی است که انسان در عرصه وسیع و وسیع فردی، خانوادگی، اجتماعی، روحی و معنوی به آن نیاز دارد. عاقلانه تمام ابعاد دیگر

وی راز بهره مندی از معارف عمیق، باطنی و متعالی قرآن را یادگیری، مراقبه و عمیق آموزی، یعنی تعلیم و تعلیم عمیق دانست و افزود: شرط دستیابی به این معرفت، طهارت قلب است. و طهارت روح که در جوانی بسیار آسانتر است.

رهبر معظم انقلاب در ادامه نکاتی را در خصوص موضوع تلاوت خطاب به قاریان قرآن مطرح کردند.

وی با ابراز خرسندی از انبوه قاریان برجسته و محبوب کشورمان، این موهبت را مرهون انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز قاریان ما بهتر و با کیفیت تر از بسیاری از قاریان دیگر کشورها که گاهی دعوت می شوند، می نویسند. ایران آقایان هستند.» این یک واقعیت محترم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته نباید کار را تمام‌شده دانست و باید به جلو رفت و کاستی‌ها را تکمیل کرد، زیرا هر جا که از فکر پایان راه باز ماند، سقوط اوست.

وی در توصیه ذیل، تلاوت را هنری مقدس دانست و با تاکید بر اینکه این هنر باید در خدمت ذکر و ندای خدا باشد، گفت: تلاوت باید به گونه ای باشد که ایمان شنونده را افزایش دهد. پس تلاوت را نباید صرفاً هنر تلقی کرد و باید اجازه داد حاشیه یا خودنمایی بر حالت ذکر و دعوت به سوی خدا غلبه کند.

مقام معظم رهبری همچنین موضوع «مهندسی تلاوت» را نیازمند توجه ویژه قاریان دانستند و افزودند: مهندسی تلاوت یعنی تلاوت به گونه ای که لحن مناسبی را انتخاب کند که شنونده را عمیقاً تحت تأثیر قرار دهد و او را به پیروی از کلام خدا وادار کند. ”

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت‌های قرآنی در کشور را خوب، اما ناکافی ارزیابی کردند و در پیشنهادی برای گسترش این فعالیت‌ها گفتند: تبدیل مساجد هر محله به پایگاه‌های قرآنی، تعامل و ارتباط با سایر مساجد آن محله و برگزاری جلسات قرآنی و مسابقات از جمله بهترین مشوق ورود نوجوانان و جوانان به وادی قرآن به ویژه تربیت حافظان قرآن است.

وی در پایان افزود: راه تربیت ۱۰ میلیون حافظ که سال ها پیش مطرح کردیم، معرفی نوجوانان به عرصه فعالیت های قرآنی است که چنین طرح هایی می تواند به تحقق آن کمک کند.