رقیب مورد حمایت ترامپ، نماینده پیتر میجر را در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان میشیگان برکنار کرد


پیتر میجر مجلس نمایندگان در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان روز سه شنبه پس از اینکه رای استیضاح بر اولین دوره او در کنگره سایه انداخت، مغلوب رقیب مورد حمایت ترامپ شد.

رقیب، مهندس نرم افزار سابق و کارمند دولت ترامپ، جان گیبس، محافظه کار سنتی تر است که معتقد است ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شد.

پیروزی او در حوزه سوم کنگره در غرب میشیگان، علی‌رغم موفقیت میجر در جمع‌آوری کمک‌های مالی، نشان می‌دهد که چقدر وفاداری به ترامپ به آزمونی در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواه تبدیل شده است.

جف تیمر، رئیس سابق حزب میشیگان که پس از نامزدی ترامپ در سال ۲۰۱۶ حزب را ترک کرد، گفت: “این نشان می دهد که رای دهندگان اصلی این حزب چقدر قوی از دونالد ترامپ حمایت می کنند و به دروغ بزرگ اعتقاد دارند.”

در مصاحبه ای با HuffPost در ۲۶ ژوئیه، میجر، کهنه سرباز جنگ عراق و وارث ثروت یک سوپرمارکت، در صورت شکست در انتخابات مقدماتی، کمپین نوشتن را رد کرد.

شکست او با جمهوری خواهان مجلس که از استیضاح در انتخابات مقدماتی حمایت می کنند، تشدید شد. از ۱۰ نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان که به استیضاح ترامپ رای دادند، چهار نفر به جای نامزدی بازنشسته می شوند. دیوید والدائو نماینده کالیفرنیا از یک چالش جناح راست جان سالم به در برد، اگرچه از حمایت ترامپ برخوردار نبود. تام رایس، نماینده کارولینای جنوبی در انتخابات مقدماتی به رقیب مورد حمایت ترامپ شکست خورد.

گیبس قرار است در ماه نوامبر با هیلاری شولت، کاندیدای دموکرات، وکیل مهاجرت ملاقات کند.

تقسیم بندی مجدد غیرحزبی، رأی دهندگان در ناحیه سوم جدید میشیگان را دموکراتیک تر کرد. رئیس جمهور جو بایدن تقریباً ۹ درصد از کرسی جدید حمایت می کند.

با این حال، دموکرات‌ها ترجیح می‌دهند شولتن با گیبز روبرو شود تا میجر، زیرا گیبس برای رای‌دهندگان میانه‌رو خوشایندتر است. برای این منظور، کمیته مبارزات انتخاباتی کنگره، بازوی انتخاباتی دموکرات های مجلس نمایندگان، حدود ۴۵۰۰۰۰ دلار برای پخش یک آگهی تلویزیونی با تبلیغات جناح راست گیبز هزینه کرده است. از آنجایی که گیبز ترجیح داد سرمایه گذاری اندک خود را در تلویزیون خرج نکند، اسپات DCCC تنها تبلیغ تلویزیونی بود که برای حمایت از نمایش گیبس در نظر گرفته شده بود.

در صحبت با رای دهندگان خارج از یک سوپرمارکت در حومه بایرون سنتر گراند راپیدز، حتی جمهوری خواهان محلی که از مایجر حمایت می کنند، تصمیم خود را در مورد درخواست تجدید نظر میجر اعلام نکرده اند.

اد دابلز، مشاور مالی گفت: «من دوست ندارم که او با ترامپ مخالفت کند، اما همچنان فکر می‌کنم که او کارش را خوب انجام می‌دهد.

برای جانت و کیم راش، یک زوج بازنشسته، صدای پاسخگویی میجر بسیار زیاد بود.

کیم راش گفت: «کنگره و مجلس نمایندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای سرنگونی ترامپ کرده‌اند، در حالی که باید روی چیزهای دیگر کار کنند».