ردیابی تیک ها در ایلینویز با استفاده از نقشه تعاملی با شروع فصل – NBC Chicago – Raft25 news


با نزدیک شدن به فصل کنه در ایلینوی و نزدیک شدن به تابستان، مقامات بهداشت راهی برای ردیابی کنه‌ها در این منطقه ارائه کرده‌اند و ساکنان را تشویق می‌کنند که خود و عزیزانشان را برای گزش کنه‌ها در حین بیرون و اطراف بررسی کنند.

در اینجا یک نقشه نظارتی از وزارت بهداشت عمومی ایلینویز آمده است که ردیابی حشرات را آسان تر می کند.

پس از بازدید از لینک، روی نوع تیک موجود در برگه های بالا کلیک کنید. نقشه ای ظاهر می شود که نشان می دهد نوع حشره در کجا گزارش شده یا در شهرستان های ایالتی ایجاد شده است.

جمعیت کنه، که دارای جمعیت تایید شده در شهرستان کوک است، بیشتر در مناطق بسیار جنگلی یافت می شود. بزرگسالان در بهار و پاییز بیشترین فعالیت را دارند و می توانند بیماری لایم، بابزیوز و احتمالا ارلیشیوز را به انسان منتقل کنند.

گونه دیگری از کنه ها که در شهرستان کوک یافت می شود، کنه ستاره تنها، از آوریل تا جولای بیشترین فعالیت را دارد. این نوع کنه برای انتقال بیماری لایم شناخته شده نیست، اما ممکن است با باکتری های دیگر مرتبط باشد.

به گفته IDPH، مردم باید پس از گذراندن زمان در نزدیکی مناطق جنگلی، علف های بلند و مسواک، خود، حیوانات خانگی و فرزندانشان را از نظر کنه بررسی کنند.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از نیش وجود دارد:

  • در وسط مسیرهای در فضای باز پیاده روی کنید، از مناطق پر درخت و سرسبز با چمن بلند و بسترهای برگ پرهیز کنید.
  • لباس های رنگ روشن بپوشید که پیدا کردن کنه ها را راحت تر می کند. در صورت امکان شلوار را داخل جوراب و کفش قرار دهید
  • استفاده از EPA = دافع حشرات ثبت شده “حاوی ۲۰٪ DEET، پیکاریدین، IR3535 یا روغن لیمو اکالیپتوس مطابق با دستورالعمل های برچسب”
  • هر دو تا سه ساعت یکبار بررسی کامل بدن اعضای خانواده را انجام دهید. تجهیزات یا حیوانات خانگی را نیز بررسی کنید
  • لباس ها را به مدت ۱۰ دقیقه – یا یک ساعت برای لباس های مرطوب – در خشک کن قرار دهید تا کنه ها از بین بروند
  • ظرف دو ساعت از داخل خانه بشویید یا دوش بگیرید
  • اگر خودتان یک کنه پیدا کردید، IDPH توصیه می کند که حشره را برای شناسایی گونه نگهداری کنید. کنه را در مایع الکلی یا در یک ظرف در بسته قرار دهید و آن را به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ببرید.

برای اطلاعات در مورد تیک زدن و تشخیص علائم، اینجا را کلیک کنید.

به گفته مقامات بهداشتی، کنه ها همراه با بیماری لایم، می توانند ناقل تب کوه راکی، تولارمی، ارلیشیوز و بابزیوز باشند. حذف کنه ها در عرض ۲۴ ساعت پس از گزش می تواند خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهد.

اگر فردی پس از قرار گرفتن در منطقه ای که کنه ها در آن شایع است، دچار تب یا بثورات پوستی شود، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرد. مقامات بهداشتی هشدار دادند که برخی از بیماری های منتقله از طریق کنه می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.