رحمان قهرمان جهان است. ایران دوم شد


 رحمان عموزاد

دیدارنیوز سرویس ورزشی: در آخرین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در صربستان و در صورت کسب مقام دوم تیم ایران در این رقابت ها، سه کشتی گیر آخر کشورمان در مرحله نهایی به تکلیف می روند.

آتاری بزرگ، شگفتی ژاپنی

در فینال وزن ۶۱ کیلوگرم، در حالی که بسیاری امیدوار بودند بزرگترین آتاری در اولین فینال زندگی خود به مدال طلا دست یابد، این اتفاق نیفتاد و ری هیگوچی، قهرمان قدرتمند ژاپن، کار را در سه دقیقه اول به پایان رساند. آتاری ابتدا در این مسابقه یک بار از هیگوچی فرار کرد اما قهرمان المپیک نشان داد که در این وزن چه مدرکی دارد.

هیگوچی قبل از پایان سه دقیقه اول با حذف و برداشتن و پیچ زدن توانست به امتیاز ۱۰ برسد و با هنر خود همه را شگفت زده کند. در عین حال، مدال نقره آتاری نیز اولین مدال او در سطح جهانی بود.

رحمان عموزاد قهرمان جهان شد

در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم، ستاره جدیدی در جهان شروع به درخشش کرد. رحمان امزاد، چب خلیل الشهری در فینال با جان دیاکو میهالیس به مصاف جان دیاکو میهالیس رفت و اگرچه در ثانیه های اول ۸ بر ۶ سقوط کرد و پس از تبادل هواداران، به سرعت خود را با یک استراتژی دقیق و خشن دید. . دفاع و حملات به موقع توانستند حریف جوان اما قدرتمند خود را با نتیجه ۱۳ بر ۸ شکست دهند و در اولین حضور خود در مسابقات جهانی مدال طلا را از آن خود کنند.

این دومین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی است و حالا ایرانی با وزن ۶۵ کیلوگرم مستر جهانی است. رحمان پس از پیروزی بزرگ خود در سالن با پرچم ایران لوله بلند کرد و در اولین سخنرانی خود از همه کسانی که با او همکاری کردند تشکر کرد. رحمان با ابراز خوشحالی از کسب عنوان قهرمانی در وزن ۶۵ کیلوگرم، مدال طلای خود را به مردم ایران تقدیم کرد.

محمدیان مدال را پس داد

در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم آخرین کشتی گیر ایرانی روی فرش رفت تا با ماگمدوف آذربایجانی برای کسب مدال برنز مبارزه کند. این کشتی نیز دستخوش تغییراتی شد و محمدیان در حالی که پیش بود در غافلگیری عقب افتاد و بعداً بر اثر حمله نافرجام اسیر بدلکاری حریف شد و شانه هایش را روی فرش چسباند تا مدال برنز را از دست بدهد. البته محمدیان مصدوم و خونریزی داشت و در نهایت مدال را به حریف داد تا به مدال هشتم تیم ایران نرسد.