راهنمای کارفرما برای ارائه مراقبت مجازی به کارمندان از راه دور


با ظهور دورکاری و ترتیبات کاری منعطف، کارمندان بیشتری انتخاب می کنند که از خانه کار کنند. در حالی که این روند مزایای زیادی هم برای کارفرمایان و هم برای کارمندان دارد، یکی از مواردی که نادیده گرفته می‌شود، نکات مهم مراقبت از کارمندانی است که به طور فیزیکی در دفتر حضور ندارند.

کارمندانی که از خانه کار می کنند نیز به راهی برای دریافت مراقبت های پزشکی نیاز دارند و شرکت ها به روشی قابل اعتماد برای اطمینان از دریافت خدمات مراقبت های بهداشتی بدون وقفه توسط کارکنانشان نیاز دارند.

این پزشک یک مشاوره از راه دور انجام می دهد و کمک های پزشکی آنلاین ارائه می دهد.

مراقبت مجازی چیست؟

مراقبت مجازی به شما این امکان را می دهد که از طریق تلفن یا کنفرانس ویدیویی به تیم های راه دور پشتیبانی پزشکی ارائه دهید و به کمک پزشک دسترسی داشته باشید. مزایای زیر را برای شرکت ها و کارکنان آنها ارائه می دهد:

  • بدون موانع بیمه ای: مراقبت مجازی به بیمه پزشکی اضافی فراتر از پوشش فعلی تیم شما نیاز ندارد. امروزه، ۲۶ ایالت قوانینی دارند که بیمه‌گرهای خصوصی را ملزم به بازپرداخت هزینه‌های مشاوره از راه دور ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌کند. (۱)
  • مراقبت ۲۴ ساعته: کارمندان شما می توانند بلافاصله خارج از ساعات اداری، زمانی که بیماری آنها به سرعت تشدید می شود یا زمانی که شرایط خاصی مانند آلرژی یا گرمازدگی ایجاد می شود، کمک دریافت کنند.
  • راحتی: مراقبت مجازی بسیار راحت تر از مراجعه به یک مرکز مراقبت فوری است، به خصوص برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند.
  • هزینه های پایین تر: مراقبت مجازی هزینه های مرتبط با بازدید از دفتر و بازدیدهای مراقبت فوری را برای کارفرمایان و کارمندان به طور یکسان کاهش می دهد. به طور متوسط، مشاوره از راه دور ممکن است بین ۴۰ تا ۵۰ دلار باشد، در حالی که ویزیت حضوری حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار هزینه دارد. (۲)
  • تضمین تداوم مراقبت: با مراقبت مجازی در محل، اگر یکی از اعضای تیم برای مدت طولانی کار خود را از دست داد، کارفرمایان نیازی به نگرانی در مورد استخدام یک جایگزین موقت ندارند. پزشکان می توانند از راه دور کمک کنند و در عین حال تداوم مراقبت را برای تیم شما حفظ کنند.

نحوه راه اندازی مراقبت مجازی

راه اندازی مراقبت مجازی نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. اگر آماده ساختن یک پلتفرم تله مدیسین سفارشی برای کارمندان خود هستید، می توانید از این راهنما استفاده کنید. فهرستی از مواردی را که باید قبل از راه اندازی بخش پزشکی از راه دور کسب و کار خود در نظر بگیرید، ارائه می دهد.

اساساً، کارفرمایان باید الزامات پزشکی از راه دور را در شرکت‌های خود تعریف کنند، شناسایی کنند که از چه فناوری می‌توانند استفاده کنند، نیازهای خود را برای پرسنل پشتیبانی پزشکی ارزیابی کنند و مسائل نظارتی را که ممکن است بر مراقبت تأثیر بگذارد را تعیین کنند.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید:

۱. الزامات پزشکی از راه دور خود را تعریف کنید

اولین قدم در راه اندازی مراقبت مجازی این است که مشخص کنید برای انجام چه چیزی به خدمات پزشکی از راه دور نیاز دارید. برای مثال، اگر تیم‌های شما مکرراً در جاده‌ها هستند، ممکن است از دریافت بازدیدهای مجازی در حین دوری از کار سود ببرند. اگر یکی از اعضای تیم یک بیماری مزمن یا سابقه بیماری مکرر دارد، بهتر است یک پزشک مراقبت های اولیه وضعیت او را زیر نظر داشته باشد و درمان هایی را توصیه کند.

۲. فناوری را که می توانید استفاده کنید شناسایی کنید

می‌توانید از انواع مختلفی از فناوری پزشکی از راه دور برای بازدیدهای مراقبت مجازی استفاده کنید – از سخت‌افزار و نرم‌افزار گرفته تا پلتفرم‌ها و برنامه‌های کاربردی. قبل از سرمایه گذاری در یکی، مزایا و محدودیت های هر کدام را در نظر بگیرید.

۳. نیازهای پرسنل پشتیبانی پزشکی را در نظر بگیرید

متغیر دیگری که باید در نظر بگیرید نیاز به پرسنل پشتیبانی پزشکی است. کارفرمایان معمولاً این متخصصان را مستقیماً استخدام می کنند، اما ممکن است با فروشنده شخص ثالثی که متخصص در کادر پزشکی از راه دور است نیز کار کنند. اگر قصد انجام دومی را دارید، مطمئن شوید که آنها می توانند مطابق با HIPAA را حفظ کنند.

۴. درک الزامات قانونی و مقرراتی

تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مراقبت مجازی قانونی و مطابق با قوانین و مقررات محلی، ایالتی و فدرال است. قبل از انجام بازدیدهای مجازی، مسائل احتمالی مربوط به انطباق، از جمله الزام دریافت پیش مجوز از شرکت های بیمه را بررسی کنید.

۵. تیم خود را در زمینه مراقبت مجازی آموزش دهید

هنگامی که یک پلتفرم پزشکی از راه دور راه اندازی کردید، باید مطمئن شوید که کارمندان شما از نحوه عملکرد آن مطلع هستند. آموزش مراقبت مجازی به آنها می تواند به جلوگیری از سردرگمی در طول یک بازدید آنلاین کمک کند. دستورالعمل هایی را برای تیم های خود برای دانلود برنامه پزشکی از راه دور، ایجاد حساب کاربری و درخواست بازدید ارائه دهید.

چه انتظاری داشته باشیم؟

در اینجا برخی از نتایجی است که می توانید از پیاده سازی و مدیریت موفق یک پلت فرم مراقبت مجازی برای تیم های راه دور خود انتظار داشته باشید:

مراقبت مجازی و مشارکت بیمار

مراقبت مجازی می تواند از طرق مختلف به مشارکت بیمار کمک کند. برای مثال، تیم‌های شما تشویق می‌شوند تا بدون از دست دادن کار برای بازدید، به مراقبت‌های بهداشتی دسترسی داشته باشند. آنها همچنین می توانند به جای اینکه در صف قرار ملاقات بمانند، زودتر و سریعتر درمان شوند. در نهایت، چون آسان است، احتمال بیشتری وجود دارد که قبل از علائم خود به دنبال درمان باشند.

مراقبت از راه دور برای کارکنان بهره وری تیم را افزایش می دهد

دسترسی به مراقبت های مجازی می تواند با افزایش بهره وری و کاهش هزینه های کلی مراقبت های بهداشتی، مزیت رقابتی به کارفرمایان بدهد.

رضایت و مشارکت تیم افزایش خواهد یافت

کارمندان سالم کارمندان شادی هستند. با دسترسی بیشتر به مراقبت های بهداشتی در محل کار، روحیه نیز به احتمال زیاد افزایش می یابد. تیم هایی که بیشتر درگیر سلامتی خود هستند، مسئولیت بیشتری را در قبال رفاه خود بر عهده می گیرند و به طور کلی منجر به نیروی کار شادتر می شوند.

افکار نهایی

همانطور که فناوری پزشکی از راه دور محبوب تر می شود، کارفرمایان متوجه می شوند که مراقبت مجازی ایده آل است مزایای زیادی برای شرکت و کارمندان آنها ارائه می دهد. با پیاده سازی یک پلتفرم تله مدیسین سفارشی، کارفرمایان می توانند در عین افزایش بهره وری و کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی، مراقبت های پزشکی را به کارکنان ارائه دهند.

منابع:
(۱) “آیا بیمه من پزشکی از راه دور را پوشش می دهد؟”، منبع: https://chironhealth.com/definitive-guide-to-telemedicine/telemedicine-info-patients/will-insurance-cover-telemedicine/
(۲) “مزایای Telehealth: مزایا و معایب برای بیماران”، منبع: https://www.goodrx.com/healthcare-access/telehealth/telehealth-benefits-for-patients

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر