رئیس جمهور آلمان می خواهد به اوکراین سفر کند، کیف هنوز آماده پذیرش او نیست – wsnlab


روزنامه آلمانی بیلد گزارش داد که فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آمریکا قصد داشت در آینده نزدیک به کیف سفر کند، اما طرف اوکراینی تمایلی به پذیرش او نداشت.

این روزنامه آلمانی به نقل از منابع دولتی اوکراین نوشت: رئیس جمهور آلمان قصد دارد به زودی به اوکراین سفر کند، اما کیف هنوز برای نقش سابق فرانک والتر اشتاین مایر در برقراری روابط آلمان با روسیه آماده نیست.

این پرواز ممکن است در ۱۳ آوریل انجام شود، اما کیف هنوز آمادگی خود را اعلام نکرده است. روز بعد رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که قصد دارد با دیگر سیاستمداران اروپایی دیدار کند، اما هیچ منبع رسمی این اطلاعات را تایید نکرد.

رئیس جمهور آلمان به دلیل موضع دلسوزانه اش با مسکو و خوش بینی نسبت به روابط با روسیه به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفت و سرانجام هفته گذشته به انتقادات فزاینده به خاطر اصرار بر تعامل با روسیه در سال های اخیر پاسخ داد.

اشتاین مایر گفت که اشتباهات سیاسی در حمایت از خط لوله گاز روسیه به اروپا (شمال ۲) مرتکب شده است.

رئیس دفتر گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان، برای اولین بار در جمع دو وزیر خارجه مرکل اعتراف کرد که در سیاست خود در قبال روسیه مرتکب اشتباه شده است.

در برلین، اشتاین مایر، تحت فشار و انتقاد شدید از آلمان به خاطر روابط دوستانه اش با روسیه، گفت حمایتش از پروژه خط لوله گاز روسیه-اروپا، نورد استریم ۲، اشتباهی آشکار است.

انتهای پیام