دیسانتیس یک هواپیمای چارتری از یک اهداکننده وابسته به جمهوری خواهان برای انتقال مهاجران به تاکستان مارتا دریافت کرد.


زمانی که فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس او هفته گذشته کار خود را برای برجسته کردن ریاکاری لیبرال با Vertol Systems, Inc آغاز کرد. او قراردادی برای نابودی آنها امضا کرد. این شرکت هواپیمایی مستقر در اورگان با ۶۱۵۰۰۰ دلار موافقت کرده است که ۴۸ مهاجر ونزوئلایی را از منطقه سن آنتونیو، تگزاس به مقصد تعطیلات لوکس در تاکستان مارتا در ماساچوست پرواز دهد، جایی که آنها به حال خود رها می شوند.

این یک پیروزی سیاسی برای دیسانتیس بود: طبق سوابق مالی حسابرسی شده در کمپین انتخاباتی فلوریدا، وی ورتول و صندلی خود را منحصراً به مسائل جمهوری خواهان از جمله رئیس تخصیصات قانونی فلوریدا داد و پدر دیسانتیس را به بخش حمل و نقل و حزب منصوب کرد. جمهوری خواهان ایالتی کمک کردند. . ردیابی

۶۱۵۰۰۰ دلار تنها کسری از ۱۲ میلیون دلار بودجه کووید-۱۹ است که قانونگذار فلوریدا در لایحه بودجه کمیته تخصیص برای برنامه اسکان مجدد مهاجران در اوایل سال جاری ارائه کرده است. نماینده جی ترامبول جونیور، که دیسانتیس از او به عنوان “یکی از متحدان سرسخت برنامه من در مجلس قانونگذاری و یک قهرمان بزرگ برای مردم شمال غربی فلوریدا” یاد کرد، رئیس کمیته تخصیص اعتبارات است – و اوایل سال جاری موفق به دریافت کمک هزینه شد. کمپین توسط Vertool Systems تامین مالی شد.

پدرش، جی ترامبول پدر، توسط دیسانتیس به کمیسیون حمل و نقل فلوریدا منصوب شد، کمیسیونی که مسئول توصیه سیاست های کلیدی حمل و نقل برای فرماندار و نظارت بر وزارت حمل و نقل فلوریدا است، یک آژانس دولتی که هفته گذشته دو هواپیمای خصوصی را برای حمل و نقل سفارش داد. قرارداد. . ترامبول پدر به The Intercept گفت که در ۲۴ ژوئن از کمیته استعفا داد.

طبق سوابق بودجه کمپین بررسی شده توسط The Intercept، ترامبول جونیور امسال یک کمک مالی ۱۰۰۰ دلاری از Vertol Systems برای پیشنهاد فعلی سنا خود پذیرفت. این شرکت، با تبلیغات اندکی، به منافع دیگر در فلوریدا کمک کرد: در سال ۲۰۰۶، ۵۰۰ دلار به تام گالاگر، نامزد ناموفق جمهوری خواه برای فرمانداری داد. ۲۵۰۰ دلار به Neighbors North Florida, Super Support PAC برای مت گاتز نماینده ایالات متحده. و ۱۰۰۰۰ دلار برای حزب جمهوری خواه فلوریدا.

ترامبول پدر نیز از حامیان سرسخت DeSantis است. او ۲۵۰۰ دلار به کمپین موفق الولی در سال ۲۰۱۸ کمک کرد. و اوایل سال جاری، شرکت او، Trumbull Water Services of Northwest Florida، ۱۰۰۰۰ دلار دیگر به دوستان ران دیسانتیس، یک کمیته اقدام سیاسی در سراسر ایالت که از فرماندار حمایت می کند، اعطا کرد.

Vertol که در سال ۱۹۹۶ در هیلزبورو، اورگان تأسیس شد، بیش از دو دهه است که در شمال غربی اقیانوس آرام فعالیت می کند. کمتر از یک سال پیش به یک شرکت فلوریدا تبدیل شد. این شرکت همچنین قراردادهایی با دولت فدرال دارد: در سال ۲۰۲۱، نیروی دریایی به Vertol یک قرارداد آموزشی پروازی ۱۱۲۹۹۹ دلاری اعطا کرد و وب‌سایت این شرکت که اکنون از بین رفته است، نحوه ارائه آموزش رزمی توسط این هواپیما به نیروهای مسلح ایالات متحده را توضیح می‌دهد.

جیمز مونتگومری، رئیس و مدیر عامل Vertol، قبلاً در کمپین های جمهوری خواهان در فلوریدا مشارکت داشته است، از جمله اهدای ۲۷۰۰ دلار به گاتز در سال ۲۰۱۶ زمانی که او نماینده ایالتی بود که برای کنگره ایالات متحده نامزد می شد. مونتگومری همچنین در سال ۲۰۱۷ ۵۰۰۰ دلار به Neighbors North Florida اهدا کرد.

نه Vertol Systems و نه Trumbull Jr. یا پاسخ مونتگومری به درخواست The Intercept برای اظهار نظر.

سوابق فلوریدا نشان می دهد که وزارت حمل و نقل ایالتی برای دو پروژه دیگر تحت برنامه اسکان مجدد بیگانگان مجاز، ۹۵۰,۰۰۰ دلار اضافی به Vertol پرداخت کرده است که کل مبلغ تحت این برنامه را به ۱,۵۶۵,۰۰۰ دلار می رساند. این پول حدود یک هشتم از ۱۲ میلیون دلار بودجه فدرال کمک به کووید-۱۹ است که قانونگذار فلوریدا برای استفاده در جنبش مهاجران تصویب کرده است.

دیسانتیس در مورد مهاجران غیرقانونی ساکن فلوریدا در کنفرانس خبری هفته گذشته گفت: “ما هر پنی را که می توانیم خرج خواهیم کرد تا مطمئن شویم آنها را از ایالت خارج می کنیم.”

اما مهاجرانی که از DeSantis منتقل شده بودند در وهله اول در فلوریدا زندگی نمی کردند: اکثر آنها شهروندان ونزوئلا هستند که گفته می شود در سن آنتونیو زندگی می کنند و خود را به مقامات مرزی تبدیل کرده اند تا به دنبال پناهندگی قانونی در ایالات متحده باشند. قبل از سوار شدن به تاکستان مارتا – یک مقصد تعطیلات محبوب برای خانواده‌های سلطنتی دموکرات، از جمله اوباما، کلینتون‌ها و کندی‌ها – به مهاجران بروشورهایی داده شد که به دروغ ادعا می‌کردند واجد شرایط مسکن، غذا، شغل و لباس هستند. همانطور که توسط Popular Info گزارش شده است.

دیسانتیس گفت: «با تشویق مهاجرت غیرقانونی به عنوان «ایالت‌های امن» و حمایت از سیاست‌های دولت بایدن در مورد مرزهای باز، ایالت‌هایی مانند ماساچوست، نیویورک و کالیفرنیا مراقبت از افرادی را که به کشور ما دعوت شده‌اند آسان‌تر می‌کنند. یک سخنگوی هفته گذشته با ادعای اعتبار این ترفند گفت.

قانون فلوریدا که با لفاظی‌های ضد مهاجرتی تقویت شده است، می‌گوید برنامه‌ای با هدف کمک به مهاجران برای انتقال به کووید-۱۹ فقط ساکنان «بیگانه‌های غیرمجاز» را پوشش می‌دهد و دموکرات‌های ایالتی می‌گویند مشخص نیست که آیا ورودی‌هایی که هفته گذشته به Vertol Systems سفر کرده‌اند واجد شرایط هستند یا خیر؟ اگرچه سیستم حقوقی شامل عناصر محدودکننده و جنایی مختلفی است، اما مهاجران اجازه دارند تا زمانی که پرونده های پناهندگی آنها در حال رسیدگی است در ایالات متحده بمانند.

صرف نظر از این، دموکرات‌های ایالتی استدلال می‌کنند که این طرح تجاوز به اختیارات فرماندار است – به‌ویژه از زمانی که پروازها در تگزاس آغاز شد، نه فلوریدا.

فنترس دریسکل، نامزد دموکرات مجلس نمایندگان فلوریدا گفت: «هر زمان که ما یک مجریه یا آژانسی داریم که خارج از اختیاراتی که قانونگذار به آنها داده است هزینه می کند، این چیزی است که همه ما بدون توجه به حزب باید جدی بگیریم. . او هست “.

دفتر شهردار در شهرستان بکسار، تگزاس، که شامل سن آنتونیو نیز می شود، از تحقیقات جنایی در مورد این پرونده روز سه شنبه خبر داد و در بیانیه ای گفت که مهاجران قبل از انتقال به فلوریدا به بهانه های واهی از مرکز منابع شهرستان بکسار ربوده شدند. سپس تاکستان مارتا، “جایی که بالاخره مجبور شدند از پس خود برآیند.”

همچنین در روز سه‌شنبه، گروه شبکه تحت رهبری مهاجران Alianza Americas و وکلای حقوق مدنی یک شکایت فدرال را به نمایندگی از مهاجران تنظیم کردند و ادعا کردند که به آنها کمک مالی و سفرهای تقلبی به بوستون یا واشنگتن دی سی ارائه شده است. آنها شامل DeSantis و وزارت حمل و نقل فلوریدا هستند.

تیرن فینسکی، سخنگوی DeSantis اصرار دارد که این سفر داوطلبانه بوده و به یک فرم رضایت بازنگری شده اشاره می کند.

دیسانتیس هفته گذشته به طعنه گفت: «وقتی مردم را به جلوی در می آورند، می ترسند. نشان فضیلت آنها جعلی است.

برای چند ماه، دیسانتیس تهدید کرد که مهاجران غیرقانونی را به دلاور، ایالت زادگاه جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن، و همچنین به تاکستان مارتا منتقل خواهد کرد. این تاکتیک به طور فزاینده ای در میان مقامات منتخب جمهوری خواه رایج می شود که می خواهند به آنچه به عنوان انفعال دموکرات ها در مورد مهاجرت غیرقانونی می دانند اعتراض کنند.

در ماساچوست، فرماندار چارلی بیکر است – یک جمهوری خواه، نه یک دموکرات.