دکتر بیرکس در زمان ضدعفونی‌کننده ترامپ صحبت می‌کند، می‌گوید که همکارانش قرارداد استعفا داشتند. – دی ال آیتی dl-it


بیرکس که با دکتر جنیفر اشتون، خبرنگار ارشد پزشکی ABC News، قبل از انتشار کتاب جدید خود در روز سه شنبه صحبت کرد، همچنین گفت که با سایر پزشکان تیم ترامپ، از جمله آنتونی فائوچی، قرارداد داشته است که اگر یکی از آنها اخراج شد. ، سپس همه آنها استعفا می دهند.

او از همان ابتدا در کتاب «تهاجم خاموش: داستان ناگفته دولت ترامپ، کووید-۱۹، و پیشگیری از همه‌گیری بعدی قبل از اینکه خیلی دیر شود» نوشت، این کتاب برای مقابله با فضای سیاسی سمی که کاخ سفید ترامپ.

او گفت، در حالی که او تنها عضو تیم ترامپ بود که در زمین با یک بیماری همه گیر مرگبار تجربه داشت، او دائماً کنار گذاشته می شد.

“من می خواستم “منطقه گرگ و میش” باشد”

اما بسیاری از آمریکایی‌ها برکس را با شکست او در اصلاح شدیدتر ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید در ۲۳ آوریل ۲۰۲۰ مرتبط می‌دانند.

شهر نیویورک اخیراً زمین های بازی خود را بسته بود و به گفته بیرکس، یک دانشمند وزارت امنیت داخلی به تازگی از ترامپ در مورد اینکه چگونه نور خورشید آنها را ایمن می کند گزارش داده بود.

ترامپ گفت: «بنابراین فرض کنید با نور فوق‌العاده‌ای به بدن ضربه می‌زنیم، چه نور فرابنفش یا فقط نور بسیار قوی، و فکر می‌کنم شما گفتید که این به دلیل شواهد ثابت نشده است». “و سپس من گفتم، با فرض اینکه نور را در بدن خود حمل می کنید، می توانید این کار را از طریق پوست خود یا راه دیگری انجام دهید، و فکر می کنم گفتید که آن را هم امتحان کنید.”

“من ماده ضدعفونی کننده ای را می بینم که آن را در یک دقیقه، یک دقیقه از بین می برد. و آیا راهی برای انجام چنین کاری با تزریق داخل یا تقریباً پاکسازی وجود دارد؟ همانطور که می بینید، وارد ریه ها می شود، تعداد زیادی از آن را انجام می دهد. ریه ها، بنابراین دیدن آن جالب خواهد بود، “او گفت.

بیرکس به اشتون گفت: «من می‌خواستم به والدین اطمینان دهم که فعالیت ضدعفونی‌کننده طبیعی خورشید، با توانایی آن در تولید آن دسته از رادیکال‌های آزاد که این ویروس‌ها و باکتری‌ها و قارچ‌ها، غشاهای آن‌ها را می‌خورند، کار می‌کند.» و اینکه می توانند بچه هایشان را برای بازی در حیاط بیرون ببرند.»

اما وقتی بیرکس گفت که ترامپ و دانشمند دولتی را دید که به طور غیررسمی به گفتگوی خود در مقابل دوربین‌ها ادامه می‌دهند، و رئیس‌جمهور این جهش را انجام داد و علناً این سوال را مطرح کرد که آیا می‌توان انسان‌ها را با مواد ضدعفونی‌کننده درمان کرد یا خیر، به‌طور ناخوشایندی روی صندلی خود جابه‌جا شد.

بیرکس گفت: “من فقط می خواستم “منطقه گرگ و میش” باشد و همه چیز از بین رفت. “یعنی من فقط… می توانستم ببینم که همه چیز در آن لحظه در حال انجام است.”

برکس همچنین در مصاحبه روز دوشنبه با “صبح بخیر آمریکا” به آن لحظه پرداخت.

او به جرج استفانوپولوس، یکی از مجریان برنامه گفت: «این یک تراژدی در سطوح مختلف بود.

او گفت: «من فوراً نزد کارکنان ارشد او و اولیویا تروی رفتم و گفتم که باید فوراً این موضوع لغو شود. تروی مشاور معاون رئیس جمهور وقت مایک پنس بود.

بیرکس گفت: “و صبح روز بعد، رئیس جمهور گفت که این یک شوخی است.” اما فکر می کنم آن شب به وضوح می دانستم که این خطرناک است.»

بیرکس گفت که نگران این است که آمریکایی‌ها فکر می‌کنند ترامپ مستقیماً با او صحبت می‌کرده است، در حالی که در واقع او عمدتاً با دانشمند امنیت ملی صحبت می‌کرد. با این حال ترامپ در یک نقطه از او پرسید: “دبورا، آیا تا به حال در مورد آن چیزی شنیده ای؟ گرما و نور، در رابطه با برخی ویروس ها، بله، اما در رابطه با آن ویروس؟”

او پاسخ داد: “نه به عنوان یک درمان.” “منظورم این است که البته تب چیز خوبی است. وقتی تب دارید، به بدن شما کمک می کند تا پاسخ دهد. اما نه مانند … من گرما یا (نامفهوم) ندیده ام.”

بیرکس اکنون می‌گوید که از نگفتن بیشتر پشیمان است.

بیرکس گفت: «ما زمان زیادی را صرف کرده بودیم تا همه این ویروس را جدی بگیرند و مجموعه‌ای از اقدامات را داشتیم که در آن زمان برای نجات جان آمریکایی‌ها حیاتی بود. «به همین دلیل است

بیرکس: پزشکان پیمانی برای استعفا داشتند

بیرکس همچنین در کتاب خود در مورد اینکه چگونه با سایر پزشکان گروه ضربت کروناویروس ترامپ عهد بسته است که اگر یکی از آنها از گروه ضربت حذف شود، همه دست از کار می کشند، نوشته است.

او گفت که پزشکان شامل آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی بودند. رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری؛ و استفان هان، کمیسر سازمان غذا و دارو.

بیرکس با اشاره به نقش خود به عنوان هماهنگ کننده ایالات متحده، به اشتون گفت: «برای من واقعاً اهمیتی نداشت که اخراج شوم زیرا دو کلاه داشتم و به وزارت امور خارجه و کار تمام وقتم در PEPFAR بازخواهم گشت. برنامه دولت برای مبارزه با اچ آی وی/ایدز، طرح اضطراری رئیس جمهور برای امداد رسانی به ایدز.

او با اشاره به ردفیلد و هان گفت: «من خیلی نگران باب و استیو بودم، زیرا می‌توانید در راهروها بشنوید که چگونه مردم در مورد آنها صحبت می‌کنند. و بنابراین من چندین بار نزد معاون رئیس جمهور رفتم تا باب و استیو را صدا کنم زیرا نگران بودم که آنها احساس کنند در خطر هستند. استیو، همه ما ترک خواهیم کرد.”

وقتی از بیرکس پرسیده شد که آیا این اتفاق می افتد یا خیر، بیرکس گفت که “زمان هایی بود که احساس می کردم استیو به ویژه تحت فشار زیادی برای ساخت واکسن است”.

او گفت: “من می خواستم او بداند که پشتش به او است، هر اتفاقی که افتاد.” «و فکر می‌کنم همه می‌دانستیم، همه می‌دانستیم که بودن در آنجا و در سنگر چگونه است. اگرچه بعد از گروه کاری، آنها به خانه و آژانس‌هایشان آمدند.

او ادامه داد: “اما آنها به اندازه کافی از آنچه در کاخ سفید می گذشت درک داشتند تا بفهمند که همه ما در یک زمان در معرض خطر هستیم.”