رژیم لاغری سریع

ده ها هزار دانش آموز تقاضای غیبت در کلاس ها و امتحانات دانشگاه را دارند


ده ها هزار دانش آموز تقاضای غیبت در کلاس ها و امتحانات دانشگاه را دارند
دیدارنیوز: جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد و پیام نور با راه اندازی سه کمپین خواستار برگزاری غیرحضوری کلاس های دانشگاهی و امتحانات پایان ترم از سوی مسئولان این دانشگاه ها شدند.

متن یکی از این کمپین ها با امضای نزدیک به ۴۰ هزار نفر خطاب به رئیس دانشگاه آزاد آمده است:

در اینجا ما جمعی از دانش آموزان از شما تقاضا داریم که ترتیبی دهید که امتحانات نهایی به صورت پیش فرض برگزار شود، بیان شده است که از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ دروس حضوری برگزار می شود.

در فرآیند انتخاب واحد در نیمسال دوم سال ۱۴۰۱ اکثر دانشجویان با تکیه بر مجازی بودن کلاس ها به صورت بسیار پراکنده و نامنظم واحد را انتخاب می کردند و در صورت حضور در کلاس ها یا امتحانات با مشکلات زیادی مواجه می شدند.

کمپین دیگری با امضای بیش از ۱۰۰۰۰ نفر نیز خطاب به رئیس دولت، رئیس دانشگاه آزاد و وزیر بهداشت آمده است:

با توجه به اینکه در ایام عید ممنوعیت تردد بین شهری وجود نداشت و احتمال افزایش اوج کرونا در اکثر شهرهای بزرگ وجود دارد و از آنجایی که موج جدید ویروس (ایمیکرون) نیاز به دوز تقویت کننده و تعداد زیادی تزریق دارد. هنوز این دوز هستند وگرنه با باز شدن دانشگاه کرونا در بین دانشجویان و خانواده‌هایشان شیوع بیشتری پیدا می‌کند.

تعداد زیادی از دانشجویان از راه دور درس می خوانند و با باز شدن دانشگاه ها مجبور به نقل مکان به آن شهر و سکونت در خوابگاه می شوند و متأسفانه این امر باعث افزایش شیوع بیماری کرونا شده و جان دانشجویان و خانواده هایشان را به خطر می اندازد. خطر.

از آنجایی که اکثر دانشجویان به دلیل مشکلات مکان معلمی نمی توانند واحد مناسبی را انتخاب کنند، در صورت حضور در دانشگاه با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. بنابراین ما دانشجویان امضاکننده این کمپین از شما می خواهیم در ادامه کلاس بهمن به صورت فرضی به کار خود ادامه دهید.

دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز خواستار غیبت امتحانات نهایی این دانشگاه شدند. آنها در متن کمپین خود با امضای بیش از ۱۲۰۰۰ نفر خطاب به رئیس دانشگاه پیام نور نوشتند:

ما در اینجا گروهی از دانش‌آموزان هستیم، از شما می‌خواهیم ترتیبی دهید که به صورت پیش‌فرض در امتحانات نهایی شرکت کنید. ذکر شده است که امکان حضور در امتحانات وجود دارد. عادلانه شرکت در امتحانات به صورت حضوری.»