دموکرات ها و حامیان حقوق سقط جنین از ممنوعیت سقط جنین در ایندیانا خشمگین شدند


دموکرات های جمهوری خواه ممنوعیت سقط جنین را در ایندیانا امضا کردند
جمهوری خواهان روز جمعه ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین را در ایندیانا صادر کردند که خشم دموکرات ها و مدافعان حقوق سقط جنین را برانگیخت. از معترضان در جریان اعتراض به حقوق سقط جنین در سنای ایالتی ایندیانا در ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲ در ایندیاناپولیس عکس گرفته می‌شود.
جان چری/ گتی ایماژ

فرماندار جمهوری خواه ایندیانا، اریک هولکامب، به دلیل اعتراضات دموکرات ها و مدافعان حقوق سقط جنین تقریباً ممنوعیت کامل سقط جنین را امضا کرد.

ایندیانا اولین ایالتی بود که سقط جنین را در روز جمعه ممنوع کرد رو به دره با وجود مخالفت شدید دموکرات ها و برخی جمهوری خواهان. این لایحه – که سقط جنین را به استثنای تجاوز جنسی، زنای با محارم یا زمانی که جان یک زن باردار در خطر است ممنوع می کرد – با ۶۲ رای موافق در برابر ۳۸ رای موافق به تصویب رسید. هیچ دموکراتی به این ممنوعیت رای نداد. ۹ جمهوری خواه نیز با این طرح مخالفت کردند و استدلال کردند که این لایحه یا خیلی محدودکننده است یا به اندازه کافی محدودکننده نیست.

“بعد از چرخش کوچولوی عزیزهولکامب پس از امضای این لایحه در بیانیه‌ای گفت: «من به صراحت اعلام کرده‌ام که آماده حمایت از قوانینی هستم که حفاظت از زندگی را ارتقا می‌دهد. [the bill] ایندیانا پس از تصویب اکثریت قاطع در هر دو مجلس مجمع عمومی به این هدف دست می یابد.

او گفت: «این مراحل با یک محاکمه طولانی همراه با شهادت های جدی و شخصی شهروندان و نمایندگان منتخب در مورد این پرونده احساسی و پیچیده دنبال شد. در نهایت، این صداها محتوای نهایی قانون و استثنائات مورد مذاکره با دقت آن را شکل می‌دهد و به آنها اطلاع می‌دهد که به برخی از شرایط غیرقابل تصوری که ممکن است یک زن یا یک کودک متولد نشده با آن مواجه شوند، رسیدگی کنند.»

هولکامب زمان کمی را برای امضای قانون تلف کرد. در فاصله زمانی کوتاه بین عبور از مجلس نمایندگان و رسیدن به دفتر وی، دموکرات‌ها و گروه‌های طرفدار سقط جنین از فرماندار خواستند تا وتو را صادر کند. اگر هولکامب حق وتو را صادر کند، جمهوری خواهان به راحتی می توانند با اکثریت ساده در هر دو مجلس قانونگذار وتو را لغو کنند.

حزب دموکرات ایندیانا گفت این لایحه “بدترین شکل کاهش هزینه های دولت است، به همین دلیل است که دموکرات های ایندیانا از اریک هولکامب فرماندار ایندیانا می خواهند تا این قانون را وتو کند.” دموکرات ها تخریب شد برای هولکامب و جمهوری خواهان برای “مخالفت با قانون سقط جنین ایمن و قانونی هوزر” زمانی که این لایحه بلافاصله پس از آن به قانون تبدیل شد.

چریش پریور، نماینده دموکرات، که به عنوان رئیس هیئت مدیره زنان فوروارد هوزیر نیز فعالیت می کند، در نامه ای گفت. بیانیه – بیانیه اینکه این قانون «علی رغم مخالفت اکثریت هوزیرز» امضا شد.

،[The] پرایور گفت: «این لایحه درباره «طرفدار زندگی» نیست. روز سیاهی است، اما جنگ هنوز به پایان نرسیده است. زنان و همه کسانی که به حفظ دموکراسی اهمیت می دهند در ماه نوامبر به یاد خواهند آمد.»

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) در ایندیانا در بیانیه‌ای گفت که این ممنوعیت «حق اساسی هوزیرها برای کنترل بدن خود را به مدت ۵۰ سال مختل خواهد کرد».

اتحادیه آزادی های مدنی ایندیانا بعداً گفت: “فرماندار هولکامب اکنون SB 1 را برای ممنوعیت سقط جنین در ایندیانا امضا کرده است و هوزیرز را مجبور می کند که برخلاف میل خود باردار شود.” بیانیه – بیانیه“SB 1 برای ۱۵ سپتامبر برنامه ریزی شده است. این وحشیانه و ناخواسته است. ما از مبارزه دست نخواهیم کشید – هوزیرز هنوز حقوقی دارد.”

در اوایل این هفته، رای دهندگان در کانزاس – ایالتی که دارای یک مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری خواهان نیز می باشد – ترجیحات اکثر قانونگذاران جمهوری خواه را با رای دادن اکثریت به اصلاحیه پیشنهادی برای حذف حقوق سقط جنین از قانون اساسی ایالتشان لغو کردند.

هفته خبر برای اظهار نظر با دفتر هولکامب تماس گرفته شده است.