دموکرات‌های کلرادو برای بنای یادبود ملی جدید در کوه‌های راکی ​​تلاش می‌کنند


بازی

پرزیدنت جو بایدن از زمان روی کار آمدن خود هیچ اثر ملی ایجاد نکرده است. گروهی از دموکرات های کلرادو می خواهند آن را تغییر دهند.

دو سناتور، یک نماینده کنگره و فرماندار روز جمعه نامه‌ای به بایدن فرستادند و از او خواستند که بنای یادبود ملی نهمین سالگرد این ایالت را اعلام کند. در قلب کوه‌های راکی، حفاظت‌گاهی در کمپ هیل در نزدیکی ویل، جایی است که لشکر ۱۰ کوه افسانه‌ای در طول جنگ جهانی دوم برای جنگ‌های آلپ آموزش دیده است.

اگر بایدن اقدامی انجام دهد، بنای یادبود ملی کمپ هیل-کنتیننتال-دیوید به ۱۳۰مین یادبود ملی در کشور تبدیل خواهد شد و اولین یادبود پس از رئیس جمهور دونالد ترامپ، یادبود ملی کمپ نلسون در کنتاکی در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

“فدراسیون بسیار تهاجمی”: یوتا از دولت بایدن به دلیل بازسازی بناهای تاریخی در سرزمین های مقدس بومیان آمریکا شکایت کرده است.

معنی: “تاریخ منطقه، از جمله نقشی که در آماده سازی لشکر ۱۰ کوهستانی برای برخی از سخت ترین لحظات جنگ جهانی دوم ایفا کرد، آن را به یک نامزد ایده آل برای تعیین بنای تاریخی ملی تبدیل می کند. مایکل بنت، جان هیکن لوپر، فرماندار جورج پل و جو نگوس نماینده مجلس در نامه خود به بایدن نوشتند.

این درخواست در حالی مطرح می شود که یک لایحه عظیم حفاظت از محیط زیست، از جمله کمپ هیل، در کنگره شکست خورده است. قانون CORE توسط Bennet، Hickenlooper و Neguse معرفی شد و دموکرات ها استدلال می کنند که اقتصاد تفریحی در فضای باز ایالت را تقویت می کند و از زمین های عمومی محافظت می کند.

اما جمهوری خواهان کلرادو آن را تصرف زمین فدرال می نامند که توسعه منابع معدنی و انرژی زیستی را محدود می کند.

لورن پوبرت نماینده جمهوری خواه روز جمعه در بیانیه ای گفت: “من از تلاش های محیط بانان افراطی که به دنبال تخریب این مکان تاریخی برای ایجاد سرزمین جدید هستند، حمایت نمی کنم.” اگر کمپ هیل به عنوان یک نقطه عطف ملی اعلام شود، منطقه آن در غرب کلرادو خانه اکثر مرزهای جدید اکتشاف انرژی خواهد بود.

بناهای یادبود ملی آمریکا به اوایل دهه ۱۹۰۰ برمی گردد و مناطق حفاظت شده اکنون در ۳۲ ایالت، ناحیه کلمبیا و چهار قلمرو ایالات متحده واقع شده اند.

  • برج شیطان، یک سازند صخره ای تقریباً ماورایی که حدود ۹۰۰ فوت از زمین در وایومینگ تا آسمان بالا می رود، اولین بنای یادبود ملی بود. در سپتامبر ۱۹۰۶ توسط رئیس جمهور تئودور روزولت اعلام شد.
  • به گفته سرویس پارک ملی، کالیفرنیا و آریزونا بیش از ۱۸ اثر ملی دارند.
  • آخرین اثر ملی در سال ۲۰۱۵ توسط باراک اوباما رئیس جمهور وقت ایالات متحده در دره براون کلرادو اعلام شد. این یکی از ۲۶ رئیس جمهور اوباما بود که در دو ایالت خود ایجاد کرد، بیش از هر رئیس جمهور دیگری.
  • بزرگترین منطقه حفاظت شده دریایی در جهان، بنای یادبود ملی دریایی پاپهاناوموکواکیا هاوایی بزرگترین اثر ملی کشور است که ۵۸۳۰۰۰ مایل مربع از اقیانوس را پوشش می دهد.
  • برخی از جوانترین آثار ملی عبارتند از: برابری زنان بلمونت-پائولوس در واشنگتن دی سی، محل دفن آفریقا در نیویورک و پولمن در ایلینوی.

مشارکت کننده: خبرگزاری