دفاع از ملی پوشان در برابر «نامزد جنجالی»؟!


دفاع از بازیکنان تیم ملی از

دیدارنیوز: پس از دوپارگی تیم ملی به دلیل انتخاب سرمربی، حالا بازیکنان برای انتخاب رئیس فدراسیون وارد نبرد شدند.

انتشار ماجرای برخی ملی پوشان از انتخاب رئیس فدراسیون شاید سرآغازی برای تقسیم بندی جدید در اردوی ایران باشد. چند هفته پیش ماجرای نگهداری یا تیراندازی دراگان اسکوچیچ اولین جرقه را برای این دو جناح زد. برخی از بازیکنان تیم ملی قصد حمایت از اسکوچیچ را داشتند و بخشی دیگر از بازیکنان مقابل آنها ایستادند. در عین حال انتقادات زیادی به دخالت بازیکنان در انتخاب سرمربی ایران وجود داشت. و حالا برخی از آنها پا را فراتر گذاشته اند و در حمایت از یکی از نامزدهای ریاست جمهوری مطلبی منتشر کرده اند. آنها در استوری های خود نامی از این نامزد نبرده اند و مخاطبان صحبت هایشان معاونین بوده اند. دو نماینده به شدت با این نامزد مخالفت می کنند.

قدم های آهسته
پرونده ویلموتس یکی از عجیب ترین پرونده های تاریخ فوتبال ایران است که نامزد محبوب این بازیکنان یعنی مهدی تاج عامل اصلی آن بود. همین ماجرا باعث کناره گیری او از فوتبال نیز شد. اما ماجرای مراجعه به دادگاه حکمیت ورزش بهانه ای شد تا او دوباره در انتخابات اتحادیه فوتبال ثبت نام کند و امیدوار است با پیروزی در این دادگاه بتواند ورق را به نفع خود برگرداند. ایران قهرمان CAS شد اما در نهایت حضور کوتاه ویلموتس و دستیارانش برای الاتحاد حدود ۶ میلیون یورو هزینه داشت. هزینه ای که بابت آن ساختمان اتحادیه و باشگاه پرسپولیس مصادره شد. حالا عاملان پرونده نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان به دلیل کاهش رقم بدهی ایران، خود را در نقش برنده قرار داده اند.

پرونده قضایی
قرارداد عجیب ایران با ویلموتس فقط نسبت های ریاضی نداشت. ارزش مالی مربیان در فوتبال امری پنهانی نیست و دستمزدی که ایران به ویلموتس می داد بسیار بیشتر از دهه های قبل و بعد از آن بود. این پرونده در نهادهای قضایی و مجلس پیگیری شد. صرف نظر از نتایج ویلموتس، مشخص نشد چرا الاتحاد اینقدر چند برابر ارزش واقعی خود با این مربی قرارداد بسته است. پیگیری این پرونده تا قطعی شدن رای نهایی دادگاه پرونده متوقف شد و نصرالله جمنافر، رئیس کمیسیون فصل ۹۰ مجلس نمایندگان، قول بررسی آن را در سازمان بازرسی کل کشور داد. موضوعی که می تواند نور جدیدی بر دهه و مشکل عجیب ویلموتس ها بیافزاید.

استفاده از ستاره
آخرین گام برای کاندیدای اتحادیه استفاده از ستاره های تیم ملی بود. ستاره هایی که چندی پیش به چالش انتخاب سرمربی تیم ملی پیوستند و این بار در حمایت از کاندیدای اتحادیه پستی منتشر کردند. در متن این نشریه برای جمعی از بازیکنان از دخالت سیاستمداران در فوتبال انتقاد شد. موضوعی که تقریبا همه اهالی فوتبال با آن موافق هستند. با این حال، انتخاب نمایندگان علیه این نامزد نشان داد که هدف اصلی محافظت از تاج در برابر انتقادات در مورد ماجرای ویلموتس است. یک نامزد ممکن است به دلیل مسائل اختلافی نتواند وارد انتخابات صنفی شود اما از هر راهی برای به دست آوردن مجدد کرسی خود استفاده کند. حتی اگر این روش به تیم ملی آسیب بزند و بازیکنانش را مقابل هم قرار دهد. این متن احتمالاً باعث جدایی جدیدی خواهد شد، زیرا بازیکنانی که از اسکوچیچ حمایت می کنند آن را منتشر نکرده اند. سردار آزمون پس از انتشار آن را حذف کرد.

به گزارش ددارنیوز، در متن داستان مشترک بازیکنان تیم ملی آمده بود: «ما سربازان تیم ملی فوتبال ایران آرزو می کنیم که آقایان احسان قاضی زاده آل هاشمی و نصرالله جامنفر روزگار خود را صرف معیشت مردم کنند. خواهشمندیم از اعضای محترم فدراسیون برای حفظ نام ایران و آبروی فوتبال ایران در جام جهانی تصمیم گیری کنند تا بتوانیم برای فوتبال شادی کنیم. مردم عزیزمان در جام جهانی قبلی تیم ملی توانست در آرامش کامل بهترین نتایج تاریخ را کسب کند.

دفاع از بازیکنان تیم ملی از