دستگیری پسر ۱۲ ساله در تیراندازی به دانش آموزان در محوطه دانشگاه کالیفرنیا – رافت۲۵ نیوز


اوکلند، کالیفرنیا – به گفته مقامات، یک پسر ۱۲ ساله روز دوشنبه به اتهام تیراندازی و زخمی کردن دانش آموز دیگری در مدرسه ای در شرق اوکلند دستگیر شد.

پلیس گفت گزارش تیراندازی حوالی ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر، افسران را به آکادمی مدیسون پارک در محله سوبرانت پارک فرستاد.

لرون آرمسترانگ، رئیس پلیس اوکلند، در یک کنفرانس خبری گفت که یک پسر ۱۳ ساله را با گلوله و یک پسر دیگر را پیدا کردند که بعد از تیراندازی فرار کرد اما به سرعت دستگیر شد.

وی گفت: دانش آموز مصدوم به بیمارستان منتقل شد.

آرمسترانگ گفت که هر دو پسر دانش‌آموز این مدرسه بودند که حدود ۷۵۰ دانش‌آموز در کلاس‌های ششم تا دوازدهم دارد.

هیچ جزئیات دیگری بلافاصله فاش نشد و یا در دست بررسی قرار گرفت.

آرمسترانگ می‌گوید: «حتی تصور اینکه بچه‌ای اسلحه به مدرسه بیاورد، مرا ناراحت می‌کند.» “هیچ والدینی نمی خواهند فرزندان خود را در طول روز به مدرسه بفرستند و سپس با آنها تماس بگیرند که فرزند شما گلوله خورده است. این بدترین چیزی است که می توانید بشنوید.”

او گفت: «اما اسلحه‌های زیادی در خیابان‌های ما وجود دارد و وقوع این حوادث فقط مسئله زمان است.

اداره مدارس یکپارچه اوکلند اواخر شب دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: فکر ما با دانش آموزی است که از این آسیب وحشتناک رنج می برد و خانواده او.

ولسوالی گفت که شخصی در مدرسه اسلحه داشت و گلوله ای شلیک کرد، اما افزود که بعید است اطلاعات بیشتری ارائه دهند یا شایعات را اصلاح کنند تا تحقیقات پلیس انجام شود.

منطقه گفت که مشاوره برای دانش آموزان و کارکنان در زمان بازگشایی مدرسه در روز سه شنبه در دسترس خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: «خشونت در سراسر کشور ما و اینجا در اوکلند در حال افزایش است و این نمونه ای از این است که چگونه مشکلات در جامعه می تواند به مدارس برسد. ما باید علیه اسلحه و خشونت در جامعه اوکلند و با جوانانمان متحد شویم.»

اتحادیه معلمان گفت که معلمان “متعجب، غمگین، ترسیده و تحت فشار” هستند.

کیت براون، رئیس انجمن آموزش اوکلند، که نماینده تقریباً ۳۰۰۰ معلم، مشاور، پرستار، روانشناس، کتابدار و گفتار درمانگر است، گفت: «ما متعهد هستیم که هر کاری که لازم است انجام دهیم تا مطمئن شویم که این هرگز دوباره تکرار نخواهد شد. تکرار نخواهد شد. شهرستان اوکلند، مددکاران اجتماعی و معلمان جایگزین.

در بیانیه براون آمده است: «معلمان نگران منابعی هستند که برای حمایت از نیازهای دانش آموزان ما به راحتی در دسترس است. مدارس دولتی ما باید بدون توجه به ترس از خشونت با سلاح برای دانش آموزان ایمن باشد.