دستاورد آقا فیروز در آبادان. افسردگی و دیگر هیچ!


دستاورد آقا فیروز در آبادان.  افسردگی و دیگر هیچ!

دیدارنیوز: گلدن بوشان آبادانی علیرغم تغییراتی که در کادرفنی تیمش ایجاد کرده، در لیگ بیست و دوم ناامید شده و خط پایانی این رقابت ها محسوب می شود.

صنعت نفت آبادان یکی از تیم هایی است که در آخرین فصل لیگ برتر علیرغم محدودیت های بودجه و مشکلات مالی فراوان توانست نتایج قابل قبولی را کسب کند و شاگردان علیرضا منصوریان در پایان فصل در رده دهم لیگ برتر قرار گرفتند. جدایی المنصوری از مهره های کلیدی ترکیب صنعت نفت در بازار نقل و انتقالات تابستانی باعث شد تا بازیکنان نفت لیگ ۲۲ را در شرایطی نامناسب آغاز کنند.

رضا یزداندوست، محمود مطلق زاده، محمدرضا قبیشاوی، امید حمیدفر، رضا جبیره و شروین بوزور از مهم ترین بازیکنانی بودند که صنعت نفت آبادان در تابستان از دست دادند و نکته مهم عدم به کارگیری جایگزین مناسب برای بازیکنان غایب بود. که باعث شد لیست صنعت نفت نسبت به فصل گذشته افت محسوسی داشته باشد. مدیران باشگاه نیز در انتخابی عجیب و غیرمنتظره رضا بیرکاس را به عنوان سرمربی انتخاب کردند.

بیرکاس که تجربه سرمربیگری چندانی نداشت و اولین تجربه خود را در لیگ برتر ایران در سننفت به دست آورد، در ۶ هفته حضورش در تیم گلدن بوشان آبادانی تنها ۴ امتیاز کسب کرد. سرمربی صنعت نفت اولین مربی مقاله لیگ ۲۲ شد و پس از برکناری، مدیران صنعت نفت به سراغ گزینه ای آشنا رفتند و با فیروز کریمی به توافق رسیدند.

کریمی و شوکی که نیامد
مدیران صنعت نفت آبادان امیدوار بودند با تغییرات و تحولات کادر فنی این تیم شوک فنی به تیمشان وارد شود و نفتی ها با حضور فیروز کریمی به روزهای سیاه خود در لیگ بیست و دوم پایان دهند. فانتزی های تیمی مدیران باشگاه از آنچه که واقعاً رخ داد فاصله داشتند و مربی و فوتبالیست کهنه کار ایرانی نتوانست صنعت نفت را از بحران نجات دهد.

شاگردان کریمی در اولین گام خود در زمین موفق به کسب تک امتیاز مقابل مایس رفسنجان شدند اما شکست در دوئل افتخارآمیز مقابل ملوان بندرانزلی باعث شد صنعت نفت به قعر جدول ۲۲ لیگ برتر صعود کند و در این فصل افت را تجربه کند. از مسابقات . بوشان طلایی آبادانی در آخرین گام در خانه مقابل سپاهان شکست خورد تا در رده ۲۲ پایانی لیگ بماند.

۲ بازی سرنوشت. آیا فیروز یادداشت بقای خود را امضا خواهد کرد؟
صنعت نفت آبادان که همراه با فیروز کریمی در انتهای جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارد، پیش از شروع جام جهانی دو دیدار حساس و بسیار مهم مقابل تیم های نیمه پایین جدول دارد. قرارداد ماندن فیروز کریمی در کسوت سرمربیگری صنعت نفت آبدان را امضا کند.

النفتی در هفته دهم لیگ برتر انگلیس باید به مصاف میس کرمان برود، تیمی که تنها یک امتیاز بیشتر از سنفت در جدول دارد و در رده چهاردهم قرار دارد و تقابل دو تیم بحران زده محکوم به پیروزی است. . برای برون رفت از بحران، یکی از جذاب ترین دوئل ها، هفته دهم سوپرلیگ ایران است که پنجشنبه ۷ مهرماه برگزار می شود.

شاگردان کریمی در آخرین گام پیش از شکست لیگ به مصاف پکان می روند، باید منتظر دو دیدار حساس نفتی ها باشند و ببینند آیا فیروز کریمی در بازگشت به آبادان می تواند با صنعت نفت پیروز شود یا این روند ناموفقی است که این مربی باتجربه است. فوتبال ایران در آبادان ادامه خواهد داشت و در این صورت امکان کسب یک تجربه اخراج دیگری در دوران مربیگری اش از فیروز کریمی دور نیست.