در آستانه سالگرد ملی شدن صنعت نفت، دفتر شرکت نفت و گاز اروندان در دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.


در آستانه سالگرد ملی شدن صنعت نفت، دفتر شرکت نفت و گاز اروندان در دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

MeetNews | به گزارش روابط عمومی نفت و گاز اروندان، در مراسم افتتاحیه این دفتر، رئیس پژوهش و فناوری نفت و گاز اروندان از تلاش در جای مدیریت محترم دانشگاه شریف برای اختصاص سایت فیزیکی و افتتاح این واحد قدردانی کرد. مرکز. دفتر شرکت: مقدمه ای برای ایجاد ارتباط و تعامل واقعی تر بین دو گروه و ترمیم روابط گذشته با شناسایی مسائل و مشکلات صنعت به صورت شفاف برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی.

دکتر گفت. نویری: دو گروه صنعت و دانشگاه باید در بیان توانمندی های دانشگاه و اعلام نیاز صحیح و روشن شرکت به تفاهم مشترک برسند و انشالله با جدیت تلاش خواهیم کرد تا برنامه مشخصی بین دانشگاه شریف تدوین کنیم. گاز اروندان از این همکاری بیرون می آید تا مزیت، خلاقیت و ارزش افزوده واقعی ایجاد کند.

دکتر عیسی نوری، مدیر تحقیقات و فناوری شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان گفت: فرآیند اعلام نیاز تولیدی کارفرما زمان بر است. متأسفانه وقتی می‌خواهیم قانونی برای تسهیل شرایط تولید وضع کنیم، انعطاف لازم را نداریم و می‌بینیم که دانشگاه‌ها به‌عنوان تولیدکننده یا ارزیاب فناوری با یک رویداد مواجه می‌شوند و به فناوری مورد نظر خود می‌رسند. فناوری دیگر ضروری نیست یا ظرفیت سرمایه گذاری آن جوابگوی نیازهای تولید نیست آن فناوری یا اینکه از نظر فنی و اقتصادی برای صنعت نفت مناسب است.

وی افزود: یکی از حلقه های مفقوده این صنعت، فرآیند اعلام نیاز به فرآیند تولید است، مسیری که زمان زیادی می برد و باید برطرف شود. گاهی اوقات دستاوردهای بسیار بالایی وجود دارد، اما بی فایده است، دلیل اصلی این است که ما در تبلیغ نیازها نیز ضعیف هستیم.

دکتر نویری در پایان خاطرنشان کرد: برای اصلاح و بهبود ارتباط صنعت نفت، دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی چاره ای جز ایجاد شبکه ای مبتکرانه مبتنی بر فناوری با هدف ارزش آفرینی بیشتر نداریم. در تمامی سطوح سعی خواهیم کرد این شبکه فناوری را ایجاد کنیم و تمامی اجزای آن را در کنار تمامی فعالیت های جاری در کنار هم قرار دهیم و یادداشت های اخیر این شرکت همگی در همین راستا است.

بومی سازی تجهیزات صنعت نفت در دانشگاه صنعتی شریف

در این مراسم رئیس دانشکده مهندسی شیمی و مهندسی نفت و پژوهشکده نفت دانشگاه صنعتی شریف از تولید و بومی سازی تجهیزات صنعت نفت با استفاده از توان متخصصان و محققان در این دانشگاه خبر داد و گفت: این تجهیزات قبلا توسط شرکت های آمریکایی و کانادایی تولید می شد و اکنون با بالاترین کیفیت تولید می کنیم.

اصغر مولایی افزود: آمادگی خود را برای اجرای طرح های تخصصی در حوزه صنعت نفت اعلام کردیم ضمن اینکه پروژه هایی که به نتیجه رسید و انجام شد را مدیون کارشناسان و همکاری متخصصان صنعت نفت در کشور هستیم.

وی تاکید کرد: این دانشگاه توانایی پاسخگویی به هرگونه نیاز فناورانه و تجهیزات پیشرفته در صنعت نفت و گاز را دارد و رسالت این دانشگاه علم آموزی به این صنعت است.

مولایی با اشاره به ایجاد دفاتری برای شرکت های نفت و گاز اروندان، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران در دانشگاه صنعتی شریف، گفت: این دفاتر در بین دانشجویان، اساتید و نخبگان به منظور احصای حساب کاربری ایجاد می شود. نیازهای صنعت نفت

وی ادامه داد: این بستر در ارتباط دانشگاه و صنعت نفت بسیار موثر بوده و به تسریع در اجرای پروژه های مختلف در این صنعت کمک می کند، ضمن اینکه پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور زمان زیادی نمی برد. این روند و رابطه ای که برقرار شده است.”

مولایی افزود: با ایجاد این دفاتر از تخصص صنعتگران نفت در زمینه های مختلف بهره برداری، حفاری، فناوری و غیره بهره مند شده و به اجرای پروژه های مشترک دانشکده مهندسی شیمی نفت و شرکت های ملی در حوزه نفت کمک خواهیم کرد. جنوب میادین نفتی و نفت و گاز اروندان.» نیازهای حوزه صنعت نفت برای رفع این نیازها به دانشجویان ارشد، دکتری و اساتید اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان از نزدیک از تجهیزات و فناوری شرکت های نفتی بازدید خواهند کرد، گفت: با تعامل نفت و گاز اروندان، تجهیزات و فناوری های فرآیندی این شرکت بومی سازی و نوسازی می شود تا در خدمت صنعت نفت و گاز کشور باشد. بودن.

در این جلسه دکتر محسن الماستی معاون پژوهشی دانشکده مهندسی شیمی و نفت، مدیر امور بین الملل دانشگاه صنعتی شریف، حسین بقایی معاون پژوهشگاه صنعت نفت و مدیر ارتباط با صنعت حضور داشتند. در دانشکده شیمی و مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف با ارائه دو طرح جدید با یک اولویت در صنعت نفت و گاز کشور به ارائه سرفصل های تخصصی در حوزه صنعت نفت پرداختند.