درگیری کارگران با پلیس در کارخانه آیفون در چین – خبر ۲۵


هنگ کنگ – درگیری‌های شدیدی بین کارگران و افسران پلیس کت و شلوار در به اصطلاح «پایتخت آیفون» چین رخ داد که حدود نیمی از گوشی‌های هوشمند اپل را تشکیل می‌دهد.

حساب‌های رسانه‌های اجتماعی چین از مجموعه‌ای از اقدامات سختگیرانه «بدون ویروس» با افزایش اختلافات کارگری خبر می‌دهند. و فشار بر کارگران کارخانه برای تحویل کالا قبل از فصل شلوغ تعطیلات. این کار کارگران کارخانه ای در شهر ژنگژو در مرکز چین را ناامید کرد.

یک کلیپ ویدیویی صدها کارگر خشمگین را نشان می دهد که چوب و آجر به سمت نیروهای امنیتی پرتاب می کنند، سپس مقامات معترضانی را که از سه شنبه شب تا چهارشنبه در شبکه های اجتماعی چین ظاهر شده بودند، سرکوب کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. هنگامی که دولت چین سانسور آن را با عجله حذف کرد

این مجموعه عظیم کارخانه توسط فاکسکان، بزرگترین تولید کننده فناوری جهان، یک شرکت تایوانی، اداره می شود.

عکس فایل: معترضان با پرسنل امنیتی با لباس‌های محافظ سفید در کارخانه‌ای که توسط گروه فناوری فاکس‌کان اداره می‌شود، که بزرگترین کارخانه آیفون اپل در جهان را اداره می‌کند، در ژنگژو، استان هنان مرکز چین، مواجه می‌شوند.  چین

در این عکس فایل ۲۳ نوامبر ۲۰۲۲، معترضان با نگهبانی با لباس های محافظ سفید در کارخانه ای که توسط گروه فناوری فاکسکان اداره می شود، که بزرگترین کارخانه آیفون اپل در ژنگژو را اداره می کند، مواجه می شوند. استان هنان، چین مرکزی

AP

موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین در سراسر کشور در این هفته به بالاترین حد خود می رسد. این آزمایشی برای استراتژی «صفر کووید» شی جین پینگ رهبر چین است، برنامه ای که به دنبال ردیابی و حذف هر مورد جدید کووید-۱۹ است. کاهش رشد اقتصاد چین.

در اواخر اکتبر، ده ها هزار کارگر فاکسکان از همان کارخانه خارج شدند. اپل به دلیل ترس از قرنطینه COVID-19 پس از ادعاهای گسترده مبنی بر اینکه شهر ژنگ ژو با شیوع نادرست مدیریت کرده است، اوایل ماه جاری بیانیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه محموله های جدیدترین آیفون هایش به دلیل محدودیت های چین برای COVID-19 به طور موقت در قرنطینه هستند.

دولت محلی و فاکسکان در تلاشی برای حفظ کارمندان باقی مانده، مشوق های سخاوتمندانه ای ارائه کردند. و به شدت شروع به استخدام کارکنان جدید کرد که آماده نقل مکان به پردیس ژنگژو هستند.

آگهی‌های شغلی در Weibo، نسخه چینی توییتر، پاداش‌های امضا را از ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یوان (حدود ۸۴۰ تا ۱۴۰۰ دلار) ارائه می‌دهد.

هفته گذشته، مدیران فاکسکان به شرکت چینی Yicai گفتند که با موفقیت بیش از ۱۰۰۰۰۰ کارمند جدید را استخدام کردند که در آخر هفته از سراسر چین شروع به ورود کردند.

عکس فایل: (بایگانی) این عکس که در 27 می 2010 گرفته شده است کارگران چینی یک کارخانه فاکسکان در شنژن، استان گوانگدونگ در جنوب چین را نشان می دهد.

این عکس ۲۷ مه ۲۰۱۰ کارگران چینی در کارخانه فاکسکان در شنژن، استان گوانگدونگ در جنوب چین را نشان می دهد.

Str/AFP از طریق Getty Images، FILE

ویدیویی در اپلیکیشن TikTok شبیه کوایشو نشان می‌دهد که کارگرانی که در آخر هفته وارد شده‌اند باید به مدت چهار روز در یک بازداشتگاه نگهداری شوند.

وقتی گروه جدیدی از کارگران از قرنطینه آزاد می شوند، بسیاری از مردم شروع به سرزنش فاکسکان می کنند رسانه های اجتماعی اصلاح مفاد قرارداد و تعلیق پاداش های تشویقی تا پایان اردیبهشت ماه آینده.

در بیانیه ای به ABC News، فاکس کان خشونت در کارخانه را تایید کرد و گفت: “در غروب ۲۲ نوامبر، برخی از کارمندان جدید در محوطه پارک ژنگژو از شرکت در مورد کمک هزینه کاری خود پرسیدند که آنها به آن مشکوک هستند.”

در ادامه بیانیه آمده است:[Foxconn] وی تاکید کرد که کمک های بلاعوض همیشه بر اساس تعهدات قراردادی است.

فاکسکان همچنین بر «گمان‌زنی» در میان کارمندان جدید مبنی بر اشتراک‌گذاری خوابگاه‌ها با کارمندان آلوده به ویروس تأکید کرد و آن را «کاذب» خواند.

به گفته این شرکت، کارمندان جدید تنها پس از تکمیل بازرسی های دولتی از این مرکز اجازه ورود خواهند داشت.

فاکسکان گفت که به برقراری ارتباط با کارمندان و دولت برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه ادامه خواهد داد.