درآمد اصلی “آستانا”. نشست خبری


درآمد اصلی درآمد اصلی

دیدارنیوز: رئیس جمهور که برای شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس «سیکا» و به دعوت همتای قزاقستانی خود به قزاقستان رفته بود، وارد آستانه پایتخت این کشور شد، مورد استقبال علی قرار گرفت. خان اسماعیل اف، سفیر جمهوری اسلامی ایران.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای شرکت در ششمین نشست سران کشورهای عضو «کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا» (سیکا) عصر چهارشنبه به وقت محلی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.

رئیس جمهور در این سفر دو روزه علاوه بر شرکت و سخنرانی در ششمین اجلاس سران سیکا، با تعدادی از سران کشورهای حاضر در این اجلاس نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

درآمد اصلی

کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا به عنوان گردهمایی برای تقویت همکاری ها با تمرکز بر تضمین صلح، امنیت و ثبات در قاره کهن، در حال حاضر دارای ۲۷ عضو اصلی، ۸ کشور و ۵ سازمان منطقه ای و بین المللی به عنوان ناظر، اعضای این کنفرانس است. کنفرانس. توطئه

ششمین نشست CICA با حضور روسای جمهوری ایران، عراق، قطر، قرقیزستان، فلسطین، روسیه، تاجیکستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ازبکستان به ریاست رئیس جمهور قزاقستان در آستانه برگزار می شود.

یکی از مهمترین اهداف ششمین اجلاس SICA، بررسی و موافقت با ارتقای ساختار آن از یک کنفرانس به یک سازمان منطقه ای و بین المللی خواهد بود. در این زمینه، رهبران کشورهای عضو قرار است بیانیه ای تحت عنوان “اعلامیه آستانه در چارچوب تحول سیکا” را تصویب کنند. با تصویب روسا، روند ارتقاء ساختار و تشکیلات و تشریح وظایف و ترتیبات منطقه ای از وضعیت فعلی به تشکیلات منطقه ای تمام عیار صورت می گیرد.

درآمد اصلی

رئیسی از آغاز فعالیت دولت خلق برای گسترش روابط تجاری و همکاری های اقتصادی و ارتقای سطح روابط سیاسی با کشورهای همسایه، علاوه بر دو سفر به ترکمنستان، به تاجیکستان، روسیه، قطر و عمان سفر کرده است. وقفه ۲۰ ساله از آخرین سفر رئیس جمهور ایران، رئیس جمهور ایران نیز شهریورماه سال جاری برای شرکت در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در شهر تاریخی سمرقند این کشور به ازبکستان سفر کرد.