دانشگاه ها باید حمایت از دانشجویانی را که در حین تحصیل تشکیل خانواده می دهند، مد نظر قرار دهند


معاون علمی، پژوهشی و فناوری وزیر آموزش و پرورش در نشست با مدیران و اساتید منتخب دانشگاه ارومیه در راستای تبیین برنامه راهبردی تحول آموزش عالی در کشور گفت: رشته های جدید در حال ایجاد است. در دانشگاه ها باید در مسیر ایجاد فرصت شغلی برای دانشجویان باشید. همچنین دانشگاه ها باید حمایت از دانشجویانی که در حال تشکیل خانواده هستند و در طول تحصیل از آنها حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار دکتر قاسم عمو عابدینی با اشاره به تاریخچه تمدن سازی ایران گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، محورهای اصلی توسعه کشور جوانان و علم هستند که حوزه های تمدن سازی در برنامه راهبردی تحول آموزش عالی در کشور است و ما بر این موضوعات تمرکز می کنیم. زیرا معتقدیم دانشگاه ها نقش مهمی در تمدن سازی دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه دانشگاه ها قدرت خرد جامعه هستند، تاکید کرد: ابتدا باید به دانشگاه ها بیشتر توجه شود. دانشگاه ها نیز باید برنامه ها و پایان نامه های خود را به سمت نیازها سوق دهند. علاوه بر این، دانشگاه ها باید نقش مفیدی در جامعه داشته باشند. در نتیجه مأموریت های دانشگاه بر اساس نیازها مطابق با طرح تحول در آموزش عالی است.

وی افزود: دانشگاه ها باید منطقی باشند. عقل یعنی خیر زیاد. دانشگاه ها باید دانشمند تربیت کنند. دانشجویی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود باید در پیشرفت کشور گام بردارد.

عمو عابدینی در پایان گفت: روند تبدیل کاملا مشخص است. ما از مسیر فعلی در آموزش عالی به مسیر جدیدی می رویم.

دیدار معاون وزیر علوم با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه.

معاون وزیر علوم در این سفر همچنین با حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست، اموابیدنه با تشریح برنامه راهبردی تحول آموزش عالی در کشور، گفت: اقدامات در راستای تهذیب و توانمندسازی دانشجویان و همچنین محورهای فرهنگی و خانواده از شاخص های اصلی برنامه راهبردی است. توسعه آموزش عالی

معاون وزیر آموزش و پرورش بر تشکیل دبیرخانه برنامه راهبردی تحول آموزش عالی تاکید کرد و گفت: برای اجرای این طرح ۱۱۱ اقدام شناسایی شده که بخشی از آنها بر اساس برنامه ریزی منطقه ای اجرا شده است. . برای هر منطقه و دانشگاه برنامه ریزی و طراحی شده است. ما به سمتی می رویم که دانشگاه منبع خرد، اثربخشی و بهره وری در جامعه باشد.

حجت الاسلام قریشی نیز در این نشست با تقدیر از برنامه راهبردی تحول آموزش عالی کشور گفت: همواره علاقه به تحول بنیادین در دانشگاه ها وجود داشته است و امیدوارم این طرح در دولت این کشور با موفقیت اجرایی شود. مردم. و انقلابی با همت مدیران و دانشگاهیان.

امام جمعه ارومیه با اشاره به ناکامی اصلی معلمان در دانشگاه ها افزود: تمرکز اولیه این برنامه باید بر معلمان باشد. اگر معلمان بیایند و بازی کنند، قطعاً کار مثبتی در دانشگاه ها انجام می شود.

وی افزود: باید در انتخاب مدیران مجری این طرح دقت شود تا مدیرانی که تلاش زیادی می کنند اقدامات مهمی انجام دهند که الحمدلله تاکنون در این دولت بوده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی جانپور رئیس دانشگاه ارومیه نیز گزارشی از وضعیت و توانمندی های دانشگاه ارومیه و همچنین وقایع تاریخی این دانشگاه که تا کنون در جریان بوده است، ارائه کرد. یک سال از تاسیس آن می گذرد. . دولت سیزدهم

انتهای نامه