دانشجوی سال اول دانشگاه براون اولین زنی است که تیم بیسبال کلاس A را تشکیل می دهد


پراویدنس، RI (WPRI) – یک دانشجوی سال اول دانشگاه براون اولین ورزشکار زنی است که به یک تیم بیسبال لیگ برتر NCAA می پیوندد.

دانشگاه روز دوشنبه اعلام کرد که اولیویا پیچاردو، یک دانشجوی ۱۸ ساله از شهر نیویورک، پس از یک امتحان “عالی” در فهرست نهایی بهار ۲۰۲۳ قرار گرفت.

پیچاردو گفت که خوشحال است.

او گفت: «این قطعاً یک لحظه سورئال برای من بود زیرا چیزی است که از کلاس هشتم می خواستم. این احمقانه است که بدانم اکنون دارم رویای خود و تجربه عالی دانشگاهی را که همیشه می خواستم زندگی می کنم، پس این واقعاً عالی است.

پیکاردو بازیکن تیم ملی بیسبال ایالات متحده بود و برای باشگاه بیسبال نیویورک بازی می کرد. او در پاییز امسال دو هفته را با برنامه براونز گذراند و با بازیکنان موجود تمرین کرد و به عنوان مدافع، دفاع خارجی و تکل خدمت کرد.

مربی گرانت آشیل گفت که بلافاصله تحت تاثیر عملکرد پیچاردو در پست های مختلف قرار گرفت.

او گفت: «اولیویا جامع ترین آزمایشی را که از زمان سرمربی شدنش از یک بازیکن دیده ام انجام داد.

پیکاردو در کوئینز نیویورک متولد شد و در کلاس های هفتم و هشتم در مدرسه باغ بیسبال بازی می کرد. تابستان امسال به عنوان عضوی از تیم ایالات متحده آمریکا در یک سری دوستانه مقابل تیم کانادا در تاندر بی، انتاریو، کانادا شرکت کرد. پیکاردو همچنین با بخش پیشاهنگی آماتور نیویورک متس تمرین کرد.

نزدیک به ۲۰ زن در لیست بیسبال در سطح کالج نامگذاری شده اند، اما هیچ کدام به بخش یک انتخاب نشده اند. طبق گفته Baseball for All، یک سازمان غیرانتفاعی که از فرصت‌های زنان برای بازی و مربیگری بیسبال دفاع می‌کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.