دادگاه عالی ایالتی به دلیل قریب الوقوع بودن حکم اعدام به درخواست تجدیدنظر زندانی رسیدگی نخواهد کرد


نشویل، تنسی (آسوشیتدپرس) – دادگاه عالی تنسی روز دوشنبه درخواست تجدیدنظر یک زندانی محکوم به اعدام را که به دنبال بازگشایی پرونده او بود، پس از اینکه DNA یک فرد ناشناس در یکی از سلاح های مورد استفاده پیدا شد، رد کرد. کرد. کشتن

این حکم در حالی صادر می شود که کشور آماده می شود تا اسکار اسمیت ۷۲ ساله را با تزریق کشنده در روز پنجشنبه بکشد. دادگاه همچنین درخواست وی مبنی بر لغو تاریخ اعدام را رد کرد.

اسمیت به قتل و تیراندازی به همسرش، جودیت اسمیت، و پسرانش، جیسون و چاد بارنت، ۱۳ و ۱۶ ساله، در ۱ اکتبر ۱۹۸۹ در خانه آنها در نشویل محکوم شد. اسمیت اقرار به بی گناهی کرد.

دادگاه استیناف ایالتی هفته گذشته حکم داد که اسمیت مدرکی دال بر بی گناهی خود در قتل ارائه نکرده است.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که اسمیت از دادگاه کیفری شهرستان دیویدسون خواست تا پرونده خود را در اوایل این ماه پس از آنالیز DNA جدید که DNA یک فرد ناشناس را در یکی از سلاح های مورد استفاده در قتل نشان داد، بازگشایی کند.

قاضی این درخواست و همچنین درخواست دیگری برای بررسی مجدد را رد کرد و نوشت که شواهد گناه اسمیت گسترده است. قاضی به تهدیدهای قبلی و بیمه نامه عمری که اسمیت به روی سه قربانی بسته بود اشاره کرد. اسمیت شکایت کرد.

اسمیت قبلاً تلاش کرده بود ثابت کند که شواهد اثر انگشت مورد استفاده علیه او غیرقابل اعتماد است. وکلای اسمیت در یک درخواست تجدیدنظر در هفته گذشته استدلال کردند که ترکیب اثر انگشت یک فرد ناشناس و DNA روی یکی از سلاح های قتل باید با هم به عنوان مدرکی قوی دال بر بی گناهی او در نظر گرفته شود.

اسمیت اولین زندانی خواهد بود که از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ در تنسی کشته می‌شود که اعدام بسیاری از زندانیان را به تاخیر انداخته است.