دادگاه حمید نوری. بازجویی از پیام تبریک سال نو!


دادگاه حمید نوری.  بازجویی از پیام تبریک سال نو!

دیدارنیوز: در هفتمین جلسه دادگاه حامد نوری سوئد پیامک تبریک نوروزی رئیس جمهور سابق که به صورت سیستمی به تمامی شماره های موبایل فعال ایرانی ارسال شده و در حافظه تلفن همراه نوری نیز وجود داشت به عنوان یکی از اسناد منافقین منتشر شد. وکلای نوری در این مورد بحث کردند.

به گزارش سایت قوه قضائیه، در هفتادمین جلسه محاکمه حمید نوری در سوئد، نامه تبریک نوروزی رئیس جمهور سابق که به صورت سامانه ای برای تمامی شماره های تلفن همراه فعال ایرانی ارسال شده و در حافظه تلفن همراه نوری نیز وجود داشت، یکی از این نامه ها بود. اسناد وکلا و منافقین در این پرونده علیه نوری مورد بحث قرار گرفت.

حمید نوری، یک ایرانی، بیش از دو سال پیش در سوئد دستگیر شد.

نوری دو سال و چند ماه گذشته را در سلول انفرادی گذرانده و از حقوق اولیه متهم مانند حق مراقبت از چشم پزشک برای کم بینایی او یا تماس اولیه با خانواده محروم شده است.

او همچنین مدعی است که زمانی که قصد داشت کیفرخواست علیه خود را مطالعه کند، توسط مقامات سوئدی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت.

قوه قضائیه سوئد نوری را به دلیل ادعای منافقین مبنی بر اسارت نوری در دهه ۶۰ بازداشت و بیش از ۸۰ جلسه به نفع او برگزار کرد.

این در حالی است که نوری تاکید می کند که ۳۰ سال پیش از خدمت در قوه قضائیه ایران استعفا داد و در سال های گذشته آزادانه کار کرده است.

منافقین در بیش از ۸۰ جلسه رسیدگی به اتهامات نوری به دنبال اثبات این موضوع بودند که اولاً نوری در دهه ۶۰ مسئولیت مهمی در زندان اوین و رجایی شهر داشته و ثانیاً در سال های اخیر مسئولیت های گسترده ای داشته و با مسئولان ارتباط داشته است. . یک جمهوری اسلامی عالی رتبه بود.

بر این اساس، در هفتادمین جلسه دادگاه نوری، یکی از وکلای منافقین در این پرونده مدعی شد که نوری فردی بسیار مهم در ایران بوده و مستقیماً با مقامات ارشد ایران در ارتباط بوده است.

وقتی قاضی دادگاه از وکیل منافقین سوال می کند دلیل این ادعا چیست؟

وکیل منافقین با اطمینان می گوید: رئیس جمهور ایران شخصاً برای آقای نوری پیام نوروزی ارسال کرد! سپس تصویر پیام حسن روحانی را در گوشی نوری برای قاضی و حاضران در دادگاه نمایش می دهد! انگار از یک کشف بزرگ رونمایی می شود.

حمید نوری البته با خنده و تعجب توضیح می دهد، این پیامی است که در سال جدید برای همه ایرانیان ارسال شده و ربطی به رابطه شخصی حمید نوری با حسن روحانی رئیس جمهور سابق ایران ندارد، اما وکیل دادگستری تاکید می کند: آیا به دنبال مخفی کردن خود هستید. ارتباط با مقامات بلندپایه ایران؟ آیا رئیس جمهور می تواند برای همه مردم ایران پیام شخصی بدهد؟

حمید نوری توضیح می‌دهد که این یک پیام شخصی نیست، بلکه پیام تبریکی است که از طریق یک سامانه به همه تلفن‌های همراه ایرانیان ارسال می‌شود.

عجیب اینکه قاضی دادگاه سوئد در بی اطلاعی کامل از امور داخلی ایران، با اکراه در مقابل این ادعای عجیب و مضحک منافقین بی طرف است.

اکنون که خلأ عظیمی در تیم حقوقی حامی این پرونده وجود دارد که البته در هشتاد جلسه دادگاه بارها تکرار شد و همچنین تناقضات فاحش در اظهارات شاهدان این پرونده، باید منتظر ماند و ببینید قوه قضاییه سوئد چگونه به این وضعیت واکنش نشان خواهد داد.