دادگاه ادعا می کند که فرمانده بخش و دیگران با انتقام گیری توسط کلانتر ویلانووا مواجه شدند


یکی از فرماندهان بخش کلانتر امروز ادعای خسارت را علیه شهرستان لس آنجلس مطرح کرده است و ادعا می کند که او و دیگران با تلافی مواجه شده اند.
توسط کلانتر الکس ویلانووا به دلیل به چالش کشیدن اداره آژانس با ویدئویی که نشان می دهد معاون به مدت سه دقیقه روی سر یک زندانی با دستبند زانو زده است.

این ادعا که پیش درآمد یک دعوی قضایی است، همچنین جدول زمانی رویدادهای ویلانووا پس از درگیری را که در ۱۰ مارس ۲۰۲۱ رخ داد، به چالش می کشد.

در یک کنفرانس خبری در ماه گذشته، ویلانووا گفت که تا نوامبر یک فیلم نظارتی از انتخابات ندیده است و بلافاصله به تحقیقات جنایی پاسخ داد.

در ادعای حقوقی خود، KMDR. آلن کاستلانو ادعا می کند که ویلانووا و حداقل سه مدیر آژانس دیگر این ویدئو را در روزهای حادثه دیده اند، و کلانتر گفت که “با این موضوع برخورد خواهد کرد” و خاطرنشان کرد که این بخش “در آن زمان به هیچ رسانه بدی نیاز نداشت.”

پس از انتشار خبر شکایت، ویلیانووا یک کنفرانس خبری را برای صبح روز سه شنبه برنامه ریزی کرد، زمانی که او قصد دارد در دعوت نامه ای که این وزارتخانه به “یک کارمند ناراضی” نسبت داده است “درباره شکایات نادرست” صحبت کند.

این انتخابات که اولین بار توسط لس آنجلس تایمز گزارش شد، در دادگاه سن فرناندو برگزار شد، جایی که یک زندانی ۲۴ ساله به نام انزو اسکالانته ظاهراً به صورت داگلاس جانسون معاون کلانتر سیلی زد.

جانسون و دیگر نمایندگان با قرار دادن زانوی خود روی سر زندانی تلاش کردند تا به زمین برسند.

ویدئوی امنیتی از این درگیری نشان می دهد که جانسون پس از دستبند به مدت سه دقیقه زانویش را روی سر اسکالانته نگه داشته و به نظر نمی رسد مقاومت کند.

پس از این حادثه، کاستلانو گزارشی داخلی نوشت و گفت که مقامات وزارت تلاش کرده‌اند تا جزئیات و ویدئوی این پیرمرد را فاش کنند، «با توجه به ماهیت و شباهت‌های او به استفاده گسترده جورج فلوید از زور». جورج فلوید پس از اینکه یک افسر پلیس مینیاپولیس بیش از هشت دقیقه بر گردن او زانو زد و اعتراضات ملی را برانگیخت، جان باخت.

در ادعای حقوقی جدید خود، کاستلانو ادعا می کند که ویلانووا تلاش هایی را برای سرپوش گذاشتن بر این ویدئو ترتیب داده است، و بعداً اقدامات تلافی جویانه ای را علیه افرادی در بخش انجام داد که در مورد این تلاش سؤالاتی را مطرح کردند یا آنچه را که فرمانده تلاش کلانتر برای تغییر جدول زمانی نامید به چالش کشیدند. از زمانی که برای اولین بار ویدیو را مشاهده کرد.

ویلیانووا در کنفرانس خبری خود در ماه گذشته، دست داشتن در هر نوع پوششی را رد کرد و مدعی شد که این ویدئو را تا نوامبر ندیده بود و بلافاصله دستور داد معاون مربوطه از وظیفه آزاد شود و تحقیقات جنایی انجام شود. آغاز شد.

کلانتر اعتراف کرد که تحقیقات جنایی داخلی باید بلافاصله پس از حادثه، همراه با صدای اداری آغاز می شد، اما این اتفاق نیفتاد – چیزی که او اشتباهات در قضاوت دیگران در بخش را مقصر دانست.

ویلانووا گفت: «این یک تحقیق استفاده از زور، یک تحقیق اداری بود. «تقریباً در چارچوب زمانی آغاز شد
باید آغاز می شد. اما در اوایل راه اتفاقی نیفتاد که بررسی پرونده برای تحقیقات جنایی احتمالی بود. … زمانی که قرار بود این اتفاق بیفتد این اتفاق نیفتاد.

“بنابراین پرونده در مراحل اداری به طول انجامید، اما در طول مسیر، بسیاری از افراد، از جمله مدیران ارشد دولت من این را دیدند. و چیزی که من را نگران می‌کند این است که آنها واقعاً اطلاعات را دیدند و دکمه توقف را نزدند و نگفتند: هی، ما باید به این موضوع از دیدی متفاوت و درست نگاه کنیم و هم تحقیقات جنایی و هم اداری انجام دهیم. این چیزی نیست که اتفاق افتاده است.»

ویلانووا گفت که بازپرس اداری در نهایت تشخیص داد که او نمی تواند کار خود را بدون تحقیقات جنایی به پایان برساند و او از درگیری و ویدئو آگاه بود. او گفت این اتفاق در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۱ رخ داد.

وی گفت که دستور تحقیقات جنایی در مورد اقدامات این معاون را صادر کرده است که از آن زمان برای رسیدگی به شکایات احتمالی به دادستانی منطقه ارجاع شده است.

کلانتر گفت که رئیس ستاد وی بررسی داخلی از نحوه رسیدگی به پرونده از ابتدا انجام داده است و در نتیجه “اقدامات اداری” انجام شده است که منجر به تغییراتی در ستاد فرماندهی وی شده است.

وی گفت: “ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه تلاش هایی برای سرکوب ماهیت تحقیقات در مورد حرکت وی به سمت جلو و انتقال به زنجیره غذایی برای دفع مناسب وی صورت گرفته است و بنابراین باید تحقیقات دیگری را آغاز کنیم.”

کاستلانو در ادعای پنهان خود استدلال می کند که علیرغم ادعای کلانتر مبنی بر اینکه معاون درگیر در ماه نوامبر از وظیفه آزاد شده است، این در واقع تا ۷ دسامبر اتفاق نیفتاد. موضوع و برای دور در مورد نحوه رسیدگی به پرونده توبیخ شد.