دادستان ها می گویند که یک مظنون کودک ربایی در کالیفرنیا در حال تعقیب خانواده ای در کلیسا بود که به جن گیری مرتبط بود.


سن خوزه، کالیفرنیا (کرونا) – بر اساس اتهامات جدیدی که در هفته جاری توسط دادستان ارائه شد، یکی از چندین تلاش برای ربودن یک نوزاد ۳ ماهه در همان کلیسایی در کالیفرنیا رخ داد که در آن دختر کوچک در جن‌گیری کشته شد. در سن خوزه

دادستان ها گفتند که جلسه مقدماتی برای یاسینیا گوادالوپه رامیرز و خوزه رامون پورتیلو، که متهم به انجام چهار تلاش ناموفق برای ربودن نوزاد براندون قبل از ربوده شدن از آپارتمان مادربزرگش در ۲۵ آوریل هستند، در جریان است.

مادر این نوزاد، جسیکا آیالا، روز سه شنبه در حالی که کودک شش ماهه را در کالسکه حمل می کرد، شهادت داد.

آیالا شهادت داد که با رامیرز، ۴۳ ساله، از طریق اعضای کلیسای کوچک آنها، ایگلسیا آپوستولز و پروفتاس، آشنا شد. این همان کلیسایی است که محققان می گویند سال گذشته یک دختر سه ساله زمانی که یک کشیش و مادرش سعی کردند “شیاطین” را از بدن او بیرون کنند، زیر شکنجه کشته شدند.

تا کنون، بازرسان هیچ ارتباطی بین قتل کودک ۳ ساله و ربودن نوزاد براندون پیدا نکرده اند، به جز اینکه خانواده های آنها در همان کلیسا حضور داشتند و شوهر جدا شده رامیرز یک کشیش بود.

رامیرز در ماه مارس در خانه آیالا ظاهر شد تا با براندون نوزادش باشد، تقریباً در همان زمانی که پدر نوزاد به زندان فرستاده شد.

آیالا شهادت داد که رامیرز ادعا کرد که خداوند به او دستور داده که از کودک مراقبت کند. آیالا از طریق یک مترجم اسپانیایی شهادت داد: “او به من گفت که باید به من کمک کند زیرا از زمانی که شوهرم در زندان بود روزهای سختی را پشت سر گذاشته بودم.”

Yesenia Ramirez در یک دادگاه در ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ گوش می دهد. (عکس گردآوری شده توسط گروه خبری Bay Area)

ادواردو ریس، افسر پلیس سن خوزه اظهار داشت که رامیرز پس از اینکه به دوست پسرش فرانسیسکو مارکز دروغ گفته بود، قصد ربودن فرزند براندون را داشت، زیرا او به تازگی متولد شده و او پدرش بوده است.

زمانی که مارکز در ۲۳ آوریل به خانه رامیرز نقل مکان کرد و از او پرسید که چرا نوزادش در خانه نیست، او به دوست پسرش گفت که کودک هنوز در بیمارستان است و او را در ۲۵ آوریل خواهد برد. مارکز یکی از مردان بسیاری بود که رامیرز متقاعد شده بود که او را حمل کرده است.

پلیس گفت: «بسیاری از مردان مختلف معتقدند که با متهم رامیرز فرزندان زیادی دارند. کاترین ون برند روز سه شنبه شهادت داد.

آدم ربایی ۲۵ آوریل منجر به تعقیب ۲۰ ساعته در سراسر سن خوزه توسط پلیس، اف بی آی، رسانه ها و مردم شد.

مارکز وقتی در ۲۵ آوریل با پلیس تماس گرفت و پرسید که چرا خبرنگاران تلویزیونی از ربوده شدن “فرزند” او و دستگیری دوست دخترش خبر داده اند، بسیار گیج شده بود. او به پلیس گفت که عکس‌های نوزاد براندون که در اخبار منتشر شد، همان عکس‌هایی است که رامیرز از نوزاد جدیدشان که آن‌ها نام آن را فرشته برای او فرستاده‌اند.

ون برند در شهادت خود گفت: «او (زمانی که) با پلیس تماس گرفت و فکر کرد پدر کودک است بسیار ناامید و گیج بود.

“مثلث عشق” یا “شش ضلعی عشق”؟

ریس شهادت داد که رامیرز، مارکز و پورتیلو در یک مثلث عشقی درگیر بودند.

به گفته پلیس، مارکز دوست دخترش را در حال خیانت با پورتیلو گرفتار کرد، اما او در کنار او ماند زیرا او عاشق او بود. دادستان ها مثلث عشق را به عنوان انگیزه ادعایی پشت میل رامیرز برای دزدیدن فرزند دیگر و دلیل پیوستن پورتیلو به توطئه های او برجسته کرده اند.

بر اساس پیامک های دادستانی، پورتیلو ۲۸ ساله نیز مانند مارکز عاشق رامیرز بود. رامیرز به مارکز گفت که پسرشان را در ۳ مارس به دنیا آورد. طبق پیام های متنی، دو روز بعد، او پورتیلو را متقاعد کرد که در ربودن کودک به او کمک کند.

در ۵ مارس، رامیرز به پورتیلو پیام داد، “می خواهی به من کمک کنی؟” پورتیلو پاسخ داد: “البته من از شما کمک می خواهم زیرا شما برای من خاص هستید.”

دادستان ها گفتند که در ۱۴ مارس، پورتیلو جعل هویت یکی از کارمندان خدمات حفاظت از کودکان شد. مادر شهادت داد که به مادر براندون گفته بود که باید فرزندش را ببرند زیرا جانش در خطر است. مادر که از به دنیا آوردن نوزاد خود امتناع کرد، شهادت داد که “بلافاصله با CPS تماس گرفت تا ببیند آیا درست است”.

خوزه پورتیلو
جلسه دادرسی خوزه پورتیلو در دادگاه در ۲۸ آوریل ۲۰۲۲. (عکس گردآوری شده توسط گروه خبری Bay Area)

وکیل مدافع کودی سالوین به KRON از Nexstar گفت که “مثلث عشق” به طور دقیق تر به عنوان “هگزای عشق” توصیف می شود.

رامیرز به طور قانونی ازدواج کرده و از شوهر ۳۷ ساله خود، بالدوم سندووال، جدا شده است. وکیل مدافع گفت که مارکز از آن زمان با چندین زن غیر از رامیرز روابط عاشقانه داشته است.

کلیسای جن گیری

سالوین خاطرنشان کرد که در حالی که نوزاد براندون هنوز مفقود شده بود، پلیس سن خوزه در حال بررسی سابقه آزاردهنده کلیسا در انجام جن گیری به عنوان انگیزه احتمالی ناپدید شدن ناگهانی نوزاد بود.

او متوجه شد که با این کلیسا ارتباط دارد. کامیون برنده را دیدم.

پورتیلو و رامیرز روز دوشنبه به تلاش برای آدم ربایی درجه چهارم متهم شدند، پس از اینکه دادستان ها گفتند شواهدی را کشف کردند که نشان می دهد این دو دختر در حالی که او با خانواده اش در کلیسا بود، قصد ربودن داشتند.

بنا بر گزارش ها، پورتیلو در روز ۲ آوریل بیرون از کلیسا منتظر بود، در حالی که رامیرز، بیبی براندون و خانواده نوزاد در داخل کلیسا برای شرکت در مراسم عشای ربانی بودند.

ظاهراً پورتیلو به رامیرز پیامک داده است: “من اینجا هستم. چگونه می‌خواهی این کار را انجام دهم؟”

رامیرز پاسخ داد: وقتی به شما می گویم، تخت را حمل کنید.

دادستان ها دلیل یا چگونگی شکست تلاش برای آدم ربایی در ۲ آوریل را نگفتند.

دو هفته بعد، بازرسان گفتند، رامیرز به مادر کودک گفت که براندون را برای یک ساعت خرید خواهد برد، اما تا روز بعد با کودک برنگشت.

آیالا شهادت داد: او را برد و دیگر برنگشت، زنگ زدم جواب نداد.

آیالا با شوهر جدا شده رامیرز تماس می گیرد زیرا او را نیز از طریق کلیسایشان می شناسد. شوهر به آیالا گفت که رامیرز به او گفته که در ساکرامنتو است و تا صبح روز بعد نمی تواند نوزاد را برگرداند.

آیالا گفت که از رفتن پسرش برای مدت طولانی بسیار ناراحت است.

وقتی رامیرز بالاخره برگشت، آیالا شهادت داد: “به او گفتم… نیای و بچه ام را پیدا کن.”

در ۲۵ آوریل، پلیس گفت، پورتیلو در حالی که مادربزرگش در حال برداشتن کیف‌ها از ماشینش بود و مادرش سر کار نبود، به خانه کودک رفت. این کودک به مدت ۲۰ ساعت در خانه پورتیلو پنهان بود تا اینکه پلیس او را سالم پیدا کرد.

بر اساس شهادت ها و شواهد ارائه شده در جلسه این هفته، قاضی نونا کلپن تصمیم خواهد گرفت که آیا شاکیان شواهد کافی برای ادامه یک محاکمه جنایی دارند یا خیر.