دادستان ها می گویند که نگهبانان وزارتخانه “به هر وسیله ای که لازم بود” در ۶ ژانویه برای سرنگونی دولت و مبارزه برای ریاست جمهوری بایدن اقدام کردند.


واشنگتن – رهبران گروه افراطی راست افراطی “سوگند نگهبانان” هنگام طراحی و اجرای یک حمله هماهنگ به ساختمان کنگره ایالات متحده در ۶ می، برای “شکستن سنگ بنای دموکراسی آمریکایی” عمل کردند. ژانویه ۲۰۲۱، وزارت دادگستری روز دوشنبه در دادگاه فدرال بحث کرد. در اولین روز محاکمه اش

جفری نستلر در حالی که آمدند، گفت که هیئت منصفه در محاکمه پنج عضو یا شریک این گروه که به توطئه، فتنه و سایر جنایات ناشی از دخالت ادعایی آنها در گروه متهم شده بودند. ساختمان کاپیتول نقض

فرمانده نگهبان راست استوارت رودز نستلر گفت که او و همتایان وکلای دادگستری کلی مگز، کنت هارلسون، جسیکا واتکینز و توماس کالدول بخشی از تیمی بودند که هدف آن توقف انتقال قانونی قدرت به هر وسیله ممکن، از جمله گرفتن سلاح علیه دولت آمریکا بود. در سخنرانی افتتاحیه دولت

متهمان متهم به طراحی حمله به ساختمان کنگره در اوایل نوامبر ۲۰۲۰، و متعاقبا جمع آوری سلاح، خشونت با دیگر همدستان – متهم و غیرقانونی – و هماهنگ کردن حرکات آنها در روز حمله هستند.

نستلر خلاصه ای از پرونده دولت را به هیئت منصفه ارائه کرد، از جمله ساختار عملیات سوگند نگهبان با رادز در راس. دادستان ها توضیح دادند که میگز و هارلسون گروه ضربت فلوریدا را سازماندهی کردند، در حالی که واتکینز عملیات را در اوهایو رهبری می کرد و ادعا کرد که کالدول – که عضو صادقی از گروه نبود – QRF را رهبری می کرد. . سلاح در هتل ویرجینیا

کالدول متهم است که قصد دارد از این قایق برای انتقال سلاح به واشنگتن دی سی استفاده کند. به گفته دولت، این فراخوان برای اقدام راه اندازی نشد و وکیل کالدول، دیوید فیشر، در بیانیه افتتاحیه خود آن را “شستن خوک” محکوم کرد.

فیشر گفت: «این بزرگترین طعمه در تاریخ سیستم قضایی آمریکا است.

همان دادستان ها در ۶ ژانویه ادعا کردند که رودز و همکارانش به کاپیتول سفر کرده اند تا از “آموزش، دانش و تجربه” که بسیاری از آنها در دوران سربازی برای سرنگونی دولت به دست آورده بودند، استفاده کنند. بسیاری از نگهبانان این اداره از کهنه سربازان ارتش هستند.

نستلر گفت که درخواست‌های این گروه برای «جنگ داخلی» و امتناع آن از پذیرش بایدن به‌عنوان «برنده قانونی» انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ زمانی به اوج خود رسید که ساختمان کنگره مورد حمله قرار گرفت. او گفت که شواهد محاکمه نشان می دهد که آنها انتظار داشتند ترامپ به قانون فتنه، قانونی دوران جنگ داخلی که از نیروهایی از شهروندان مسلح برای مخالفت با اقدامات کنگره می خواهد، تکیه کند.

رودز متهم است که درباره رئیس جمهور سابق نوشته است: «او باید بداند که اگر اقدامی نکند، ما این کار را خواهیم کرد.

فیلیپ لیندر، وکیل رودز، روز دوشنبه در بیانیه افتتاحیه خود گفت که رودز و همکارانش برای کمک و تامین امنیت شرکت کنندگان برجسته در راهپیمایی در حمایت از رئیس جمهور سابق، وکیل مدافع فیشر، و وکیل واتکینز، جاناتان کریسپ، آنجا بودند. تکرار.

پیام‌های متنی منتشر شده در اوایل سال جاری نشان می‌دهد که اعضای سوگند درباره محافظت از مردم از جمله راجر استون متحد ترامپ و سازمان‌دهنده اعتراضات علی الکساندر در هفته‌های منتهی به ۶ ژانویه صحبت کرده‌اند.

کریسپ اذعان کرد که ارتباطات آنها قبل و حین حمله، که خارج از چارچوب بود، به نظر “جهنم شیطانی” بود، اما گفت که شواهد موجود در دادگاه ادعاهای دولت را تایید نمی کند.

لیندر از طرف موکلش گفت: «استوارت رودز در آن روز قصد آسیب رساندن به کاپیتول را نداشت. استوارت رودز آن روز هیچ قصد خشونت آمیزی نداشت.» بیش از یک ماه

اما نستله به اعضای هیئت منصفه گفت که بازرسان شهادت خواهند داد که واتکینز، هارلسون و مگز بخشی از یک “ارتش تهاجم” بودند که ظاهرا یک “تله” ارتش مانند برای ورود به کنگره و حمله به اعضای کنگره، از جمله سخنران، تشکیل دادند. خانه نانسی پلوسی با مختصات رودز از بیرون.

دادستان همچنین به اعضای هیئت منصفه عکسی از آنچه که آنها ادعا می کردند لکه هایی روی لباس مگ در طول حمله بود نشان دادند. او نوشت: “من به هیچ چیز اعتقاد ندارم، من فقط برای خشونت اینجا هستم.”

نستلر از این ویدئو استفاده کرد تا به اعضای هیئت منصفه آموزش دهد که دولت می گوید شواهدی است که نشان می دهد این گروه برای سرنگونی دولت به زور و جلوگیری از انتقال مسالمت آمیز قدرت، یک «اقدام دموکراتیک بنیادین» سازماندهی شده است.

لیندر به هیئت منصفه گفت که دولت از این ویدئوها و زبان تحریک آمیز برای ایجاد وحشت و عصبانیت شما استفاده می کند.

لیندر درباره متهمان گفت: «اگرچه ممکن است عفونت به نظر برسد، اما آنها هیچ کار غیرقانونی انجام نداده اند.

پس از حمله به کاپیتول، نستله به هیئت منصفه گفت که رودز در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱ با یک فرد ناشناس ملاقات کرده و از اینکه این گروه در ۶ ژانویه غیرمسلح بوده شکایت کرده است و سعی کرده به ترامپ بگوید که هنوز دیر نشده است. اقدام به. به گفته دادستان، این گفتگو مخفیانه ضبط شده است.

اما لیندر اصرار داشت که موکلش با حسن نیت معتقد است که ترامپ باید قانون فتنه را استناد کند و هر فراخوانی برای خشونت غیرضروری «آزادی بیان و شجاعت» است. به طور کلی، وکلای مدافع در طول روز دوشنبه استدلال کردند که نگهبانان وزارتخانه احساس کردند ترامپ “شکست خورده” زیرا آنها برای اقدام در ۶ ژانویه فراخوانده نشدند.

دادستان ها گفتند که در دادگاه استدلال می کنند که قانون فتنه فقط برای حمایت قانونی از کسانی که سوگند شکنی می کنند بحث شده است.

وکلای کنت هارلسون و کلی مگ، هر دو از فلوریدا، ترجیح دادند که استدلال آغازین را به موکلان خود ارائه نکنند. فیشر، از کالدول، و کریسپ، وکیل واتکینز، به هیئت منصفه گفتند که در طول دستگیری، موکلان آنها آزادانه با بازرسان در مصاحبه ها صحبت می کردند.

کریسپ گفت: «اینها اقدامات کسی نیست که بخواهد دولت را سرنگون کند.

دادستان ها روز دوشنبه اولین شاهد خود، مامور ویژه FBI، مایکل بالیان را برای شهادت در مورد ادعای برنامه ریزی قبلی حمله به کنگره، اولین بخش از توطئه متهمان، فراخواندند.

بالیان گفت که او یکی از ۷۰ ماموری بود که به این تماس پاسخ دادند و در ۶ ژانویه برای کمک به سناتورهایی که به گفته او از هرج و مرج آن روز “شوکه شده بودند” به کاپیتول رفتند. برخی گفتند گریه کرده است.

وی همچنین به سوالات مربوط به استخراج اطلاعات از تلفن همراه برخی از متهمان پاسخ داد.

بالیان در تلفن رودز گفت که پیام های رمزگذاری شده را درست پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیدا کرده است. بر اساس این نامه ها، رودز روز بعد از انتخابات نوشت که در حال راه اندازی QRF در واشنگتن دی سی است و قصد دارد با انتخاب بایدن مخالفت کند.

بعداً در نوامبر ۲۰۲۰، رودز با اشاره به انقلاب صربستان یک پیام متنی برای این گروه ارسال کرد و گفت که آنها باید “به طور دسته جمعی به سمت پایتخت کشور حرکت کنند”.