خوشحال. غمگین. خشمگین؟ گلدن استیت در برابر ممفیس همه چیز را احساس می کند. – Raft25 news


NBA

ما در سریال‌های مختلفی حضور داشته‌ایم که دور و بر هم رفته‌اند.»

استفن کری (۳۰ ساله) از گلدن استیت وریرز در کوارتر چهارم مقابل ممفیس گریزلیز در بازی ۲ در یک سری پلی آف بسکتبال دور دوم NBA در ممفیس، تنسی، در روز سه شنبه، ۳ می ۲۰۲۲، روی نیمکت می رود. کارلوس آویلا گونزالس / سانفرانسیسکو کرونیکل از طریق AP

ممفیس، تنسی – گلدن استیت وریرز در دومین بازی دور دوم سری پلی آف NBA خود با ممفیس گریزلیز منتظر درگیری فیزیکی بودند. اما باخت آن بازی ۱۰۶-۱۰۱ و از دست دادن یک مدافع محبوب به دلیل شکستگی آرنج؟ اون اتفاقات غیر منتظره

او پس از بازی ترکیبی از احساسات ایجاد کرد: عصبانیت، ناامیدی، ناامیدی.

با این حال، استفن کوری، بازیکن پایه، مرکز عاطفی تیم، دلایل متعددی را ارائه کرد که چرا گلدن استیت فکر نمی‌کرد وحشت کند.

او گفت: “سه روز طولانی با این احساس خواهد گذشت، اما ما می‌دانیم که باید چه کار کنیم.”

و همچنین: “ما در سریال های مختلفی حضور داشتیم که پیچ و خم های زیادی به همراه داشته است.”

و سپس: «مشکلات زیاد، آدرنالین و هیجان زیاد. ما فقط باید چهار بازی را به نحوی ببریم.”

شکست سه‌شنبه شب چالش تعادل عاطفی را نشان داد که رزمندگان به داشتن آن افتخار می‌کنند. در حالی که آنها برای کسب یک قهرمانی دیگر تلاش می کنند، پس از دو سال خشکسالی پس از فصل، بالاخره در بازی های پرخطر بازی می کنند. با آن، پتانسیل صعودها، مانند برد ۱ امتیازی و ۱ امتیازی آنها در بازی ۱ مقابل گریزلیز، و همچنین پایین‌هایی، مانند آنچه پس از باخت سه‌شنبه احساس کردند، به وجود می‌آید. این سری که با تساوی ۱-۱ به پایان رسید، با بازی ۳ روز شنبه در سانفرانسیسکو ادامه خواهد یافت.

استیو کر، سرمربی گلدن استیت گفت: «همه دلسرد شده‌اند. “اما بازی پلی آف است، بنابراین همه دوش می گیرند، ما سوار هواپیما می شویم و به خانه می رویم. ما در جای خوبی هستیم.”

خون در چهره دریموند گرین، مهاجم گلدن استیت وریرز در نیمه اول بازی دوم دور دوم سری پلی آف بسکتبال NBA مقابل ممفیس گریزلیز در روز سه شنبه، ۳ می ۲۰۲۲ در ممفیس، تنسی، قابل مشاهده است. (عکس از AP ​​/ براندون دیل)

دو سالی که گلدن استیت در پلی‌آف شکست خورد، بازیکنانی را که سال‌های قهرمانی را سپری کردند، بیشتر نگران هیجان‌های پلی‌آف بودند.

ران آدامز، دستیار مربی که از سال ۲۰۱۴ در تیم بوده، می گوید: “من فکر می کنم از برخی جهات تقریباً مانند یک دارو است.”

تنها شش بازیکن از آخرین فینال NBA در سال ۲۰۱۹ باقی مانده اند، اما آنها با درک عمیق تری از احساسات خود به پلی آف بازگشته اند.

اسکورت کلای تامپسون گفت: «بعد از بازی ۱ هیجان زده شدم، زیرا این یک بازی بسیار رقابتی بود، اما به محض اینکه به هتل برگشتم، آدرنالین خون به سرعت پایین آمد و متوجه شدم که این فقط یک بازی است و یک ماراتن است. او گفت ۳۲. برای من، فکر می‌کنم خیلی بیشتر از اولین باری که این کار را انجام دادم متمرکز هستم.»

او همچنین معتقد است که برخی چیزها تغییر نکرده و نباید تغییر کند.

من بزرگترین نبردها را با دری گذراندم و او آن لحظات را در آغوش می‌کشد. تامپسون در مورد مهاجم دریموند گرین گفت، او موافق است که شرور باشد.» ما به آن نیاز داریم. او واقعاً ما را وادار می کند که برویم، و بدون او ما جنگجویان نیستیم.”

صبح سه‌شنبه، کر گفت که گلدن استیت انتظار داشت بازی ۲ فیزیکی‌ترین بازیی باشد که تیم در تمام فصل انجام داده است.

احساسات او برانگیخته شد و جمعیت متخاصم گریزلیز تیم میزبان را بلند کردند. جا مورانت بازیکن پایه ممفیس ۴۷ امتیاز از جمله ۱۸ امتیاز در کوارتر چهارم به دست آورد و گریزلیز در پایان از اشتباهات گلدن استیت استفاده کرد. اما دقایق اول لحن پرتنشی داشت.

دیلون بروکس، مهاجم گریزلیز، کمتر از سه دقیقه بعد از دریافت ضربه آزاد ۲ امتیازی پس از عبور از سر گری پیتون II در حالی که پیتون در هوا بود و سعی می کرد سبد درست کند، از بازی اخراج شد. پیتون در حالی که به طرز ناخوشایندی فرود آمد، آرنج خود را شکست.

کر که بعدا بروکس را متهم به به خطر انداختن حرفه پیتون کرد، گفت: “نمی دانم که عمدی بود یا نه، اما کثیف بود.”

گرین نیز در کوارتر اول پس از سیلی ناخواسته خاویر تیلمن به صورت او بازی را ترک کرد. گرین با گوش دادن به هیاهوهای جمعیت، انگشتان میانی خود را به سمت طرفداران بلند کرد و از مسیر خارج شد تا امتیاز بالای چشم راستش بگیرد.

گرین که به سؤالات دیگر درباره شب با جملات کوتاه پاسخ داد، گفت: «دور انداختن آنها عالی بود. “آیا قصد دارید کسی را که آرنج در چشمش خورده و خون روی صورتش جاری شده است، هو کنید؟ ممکن است ضربه مغزی داشته باشد یا هر چیز دیگری. پس اگر قرار است آنها اینقدر بد باشند، ممکن است من هم بدمزه باشم. حدس می‌زنم تشویق شوند. به این دلیل بود که آنها می‌دانستند که من را جریمه می‌کنند. عالی است. من سالی ۲۵ میلیون دلار درآمد دارم. باید خوب باشم.”

هواداران گرین و گریزلیز در زمان ورود به بازی شرایط بدی داشتند. او در بازی اول پس از خطای سخت روی براندون کلارک، مهاجم ممفیس از زمین اخراج شد. روز سه شنبه، گرین در اوایل کوارتر دوم با چشم راست تقریباً متورم به بازی بازگشت.

در تمام این مدت، گلدن استیت در حال کشف این بود که چگونه پس از یک شروع داغ پس از مصدومیت گریزلیز و پیتون ریکاوری کند.

کری گفت: «در آن زمان ۸-۰ بود، بنابراین سعی می‌کردم در بازی جا بیفتم. “آن بازی می گذرد. ​​عصبانی می شوی، واکنش نشان می دهی، می فهمی که ۴۵ دقیقه به بازی باقی مانده است. باید از نظر احساسی به آرامش برسی. ما تا کوارتر چهارم کار خوبی انجام دادیم.”

این تغییر قابل توجهی در نگرش گلدن استیت پس از پیروزی در بازی اول بود، اما این تغییر در سری بازی های پلی آف مشخص است، به خصوص که آنها به فینال نزدیک می شوند.

احساس متمایز کاری شادی است. اخیراً، با پیشرفت گلدن استیت در پلی آف، زمانی که بازی‌ها حساس‌تر و چالش‌برانگیزتر شدند، اطرافیان آن را بیشتر دیدند.

“فقط عبارت ساده، “تو باید عشق بورز”. من می‌شنوم که او چند بار این را می‌گوید، “بروس فریزر، دستیار مربی که صبح روز سه‌شنبه با کری همکاری نزدیکی دارد، گفت.” شما می‌توانید انرژی او را احساس کنید. او با انرژی در اطرافش قدم می زند. من او را به قدری خوب می شناسم که توصیف آن برایم سخت است زیرا فقط آن را احساس می کنم.”

توانایی جلوگیری از تغییر یک باخت احساسی که بخشی از موفقیت گلدن استیت در گذشته بوده است.

صبح سه‌شنبه، تامپسون نه تنها در مورد تلاش‌های خود برای حفظ آرامش در مواقع هیجان‌انگیز، بلکه در مورد بهبود توانایی‌اش برای عدم نگرانی بیش از حد در مواقع منفی صحبت کرد. او گفت که با توجه به غیبت دو ساله اش از این ورزش در حالی که از دو مصدومیت پا بهبود می یافت، دوست داشت در هر بازی که می توانست بازی کند.

او همچنین در مورد اعتماد به نفس خود صحبت کرد که گلدن استیت می تواند از پس هر کاری بر بیاید، زیرا در سال هایی که با کری و گرین بازی می کرد، آنها “همه چیز را پشت سر گذاشتند.”

او یک سری بازی های پلی آف مقابل گریزلیز در سال ۲۰۱۵ و اینکه تیم ممفیس چقدر تهاجمی بازی کرد را به یاد آورد. گلدن استیت همچنین بازی ۲ آن سری را قبل از بردن آن در راه رسیدن به اولین قهرمانی تامپسون، کری و گرین باخت. این بدان معنا نیست که شرایط یکسان است. در سال ۲۰۱۵، گلدن استیت برترین بازیکن کنفرانس غرب بود، در حالی که ممفیس پنجم شد. در این فصل، گریزلیز دومین رکورد برتر NBA را داشت، در حالی که گلدن استیت سوم شد.

با این حال، چنین تجربیاتی به پایدار نگه داشتن احساسات کمک می کند.

بعد از بازی روز سه شنبه، کری قبل از حذف لباس بازی با خبرنگاران صحبت کرد. با این حال، به نظر می رسید که او در حال غلبه بر هیجان مسابقه است. او کیفیت مغزی که بقیه اعضای تیمش دارند را نشان داده است.

کری در پاسخ به این سوال که گلدن استیت چگونه از این باخت جبران خواهد کرد، گفت: «این در DNA ماست. “ما میدانیم چه کنیم.”

این مقاله در ابتدا در نیویورک تایمز منتشر شد.