خودروی الکتریکی بیگ تک دشوارتر از برنامه های رویایی است – Raft25 news


کامیون‌های الکتریکی Rivian در نزدیکی ساختمان Nasdaq MarketSite در میدان تایمز در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ در شهر نیویورک پارک شده‌اند. مایکل ام. سانتیاگو/گتی ایماژ

موفقیت خیره کننده تسلا باعث شده است که بسیاری از شرکت های فناوری با تجربه کمی در صنعت خودروسازی روی پروژه های خودروهای الکتریکی خود سرمایه گذاری کنند یا راه اندازی کنند. اپل به خاطر پروژه اسرارآمیز “Apple Car” خود توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. آمازون ۱۰ میلیارد دلار سهام در شرکت تولید کامیون های برقی Rivian دارد. حتی سونی که به ساخت کنسول های بازی و تلویزیون معروف است، چندین نمونه اولیه EV را معرفی کرده و به دنبال راهی برای تولید انبوه است.

اما ساخت ماشین با راه اندازی یک وب سایت خرید یا ساخت یک لوازم خانگی متفاوت است. به قول معروف ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، “افرادی که در زمینه تولید شرکت ندارند، نمی دانند چقدر دردناک و دشوار است. احساس می شود که باید لیوان های زیادی بخورید.”

آخ. جای تعجب نیست که هیچ یک از شرکت های فوق هنوز رقیب ارزشمندی برای تسلا تولید نکرده اند. در همین حال، برای برخی از آنها، خطرات مالی این صنعت چالش برانگیز در حال بازگشت به آنها است.

در ۲۸ آوریل، آمازون از دست دادن تکان دهنده ۳.۸ میلیارد دلار یا ۷.۵۶ دلار به ازای هر سهم برای سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس خبر داد که انتظارات تحلیلگران وال استریت برای درآمد ۱۶ دلاری را از دست داده است. این اولین ضرر سه ماهه آمازون در هشت سال گذشته بود و عمدتاً توسط یک آیتم هدایت می‌شد: حذف ۷.۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاری شرکت در Rivian، که سهام آن نیمی از ارزش خود را در سه ماهه اول از دست داد.

آمازون توافقنامه ای برای خرید ۱۰۰۰۰۰ ون تحویل برقی از Rivian از هم اکنون تا سال ۲۰۲۴ دارد. اما Rivian در حال حاضر روی ساخت پیکاپ برقی خود، R1T تمرکز کرده است.

پیشرفت سخت تر از حد انتظار است. این سه ماهه اول است، Rivian حدود ۲۵۰۰ R1T ساخته و ۱۲۰۰ از آنها را تحویل داده است. شرکت گفت مشکلات زنجیره تامین آن را مجبور کرد هدف تولید تمام سال خود را به ۲۵۰۰۰ خودرو کاهش دهد. تنها ۱۰ درصد از آن را در سه ماه اول سال به انجام رساند. این شرکت در پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۷۰۰۰۰ پیش خرید R1T داشت.

جاده ای پر از دست انداز برای سرمایه گذاری آمازون در Rivian

از قضا، تنها سه ماه پیش، Rivian به لطف سهام در حال افزایش خود، ۱۲ میلیارد دلار سود به سود سه ماهه چهارم آمازون اضافه کرد. کسب و کارهای خرده فروشی و ابری آمازون در آن دوره تنها ۲ میلیارد دلار درآمد خالص داشتند.

آمازون حدود ۱۸ درصد از Rivian را در اختیار دارد. نوسانات شدید در ارزش این سرمایه گذاری باعث شده است آمازون تعادل آن را با تجارت اصلی خود دشوار کند، زیرا این شرکت برای اداره واحد تجارت الکترونیکی خود با هزینه های فزاینده ای مواجه است که ۷۰ درصد از کل درآمد آن را تشکیل می دهد. .

Rivian تنها سهام EV نیست که در سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه شده است. تقریباً هر خودروساز برقی که سهام آن در سهام عمومی معامله می شود، به استثنای تسلا، شاهد سقوط قیمت سهام خود در میان شرایط کساد بازار بوده است. سهام استارتاپ کامیون الکترونیکی نیکولا تا کنون ۳۰ درصد کاهش یافته است. رقیب اوهایو، Lordstown Motors 40 درصد کاهش یافته است. در حالی که استارتاپ فیسکر مستقر در لس آنجلس EV 38 درصد کاهش یافته است. سازندگان چینی خودروهای برقی Nio و Li Auto که هر دو در ایالات متحده تجارت دارند نیز به ترتیب ۵۰ درصد و ۳۰ درصد کاهش یافته اند.

دیگر پروژه‌های برق‌های الکتریکی با پشتیبانی فناوری بزرگ نیز به کندی پیش می‌روند.

اپل در سال های اخیر چندین بار پروژه Apple Car خود را بدون پیشرفت زیادی راه اندازی کرده است. سونی اولین نمونه اولیه EV خود را بیش از دو سال پیش در نمایشگاه Consumer Electronics در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. سپس دو مدل دیگر از جمله یک SUV الکتریکی را معرفی کرد. هیچکدام هنوز وارد تولید نشده اند.

Waymo متعلق به آلفابت، که در ابتدا می‌خواست یک خودروی برقی و بدون راننده بسازد، در سال ۲۰۱۷ برنامه تولید خود را رها کرد و بر توسعه نرم‌افزار رانندگی خودران تمرکز کرد، زیرا ساخت خودروها بسیار دشوار است و این می‌تواند برای شرکتی که این کار را انجام می‌دهد، حواس‌پرتی ایجاد کند. یکی از مدیران Waymo در سال ۲۰۱۹ گفت که از یک پیشینه تولیدی رشد می کند.

خودروی الکتریکی بیگ تک دشوارتر از برنامه های رویایی است