خوجه مهر: صنعت نفت پیشتاز جهاد اقتصادی شده است/ امروز به عنوان دفاع مقدس باید در جبهه اقتصادی حضور داشته باشیم.


خوجه مهر: صنعت نفت پیشتاز جهاد اقتصادی شده است/ امروز به عنوان دفاع مقدس باید در جبهه اقتصادی حضور داشته باشیم.

بر اساس گزارش ها ملاقات_اخبار_خوزستانامروز سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ دکتر محسن خجست مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به همراه مهندس عبدالله آذری اهواز مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و دکتر حمیدرضا کلبایجانی مدیر عامل شرکت ملی شرکت. شرکت حفاری ایران در مراسم یادواره شهدای فتح شوش حضور یافت و شهدا ادای احترام کردند.

همچنین به مناسبت دوم فرفدین سالروز عملیات فتح المبین مراسمی در این یادواره با حضور سردار شهفرپور فرمانده لشکر ولیصر (علیه السلام) خوزستان برگزار شد. ، و برخی استان ها و شهرستان ها. مقامات

محسن خجسته مر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حاشیه این مراسم گفت: امروز مفتخر به حضور در این یادواره و گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان تاریخ شدیم.

وی افزود: با حضور در این یادمان بار دیگر میثاق خود را با شهدای عزیز و امثال آنها بستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ارزش حفظ یاد و خاطره شهدا و احیای حماسه آنان را کمتر از شهادت دانست و گفت: حدود ۴۰ سال پیش دشمنان قسم خورده اسلام آمدند و ماندند و از دست خدا گرفتند. انقلاب اما شهدا جان خود را فدا کردند و وقف جان و مال ما به خداوند متعال باعث شد نه تنها اسلام را از دست بدهیم، بلکه در موازین آن قوی تر بمانیم و سربازان فداکار انقلاب شویم.

خجسته مهر گفت: به جرأت می توان گفت امروز در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار داریم و با غلبه بر ایمان و اراده بر سلاح های توخالی تحریم مانند دفاع مقدس می توانیم در جبهه اقتصادی حضور داشته باشیم و مانند شهدا فداکاری کنیم. اقتصادی شده اند.»

وی افزود: زمانی که دشمنان و فریب خوردگان داخلی گفتند صادرات نفت کاهش می یابد، همه دیدند که وقتی ایمان و اراده مردم وارد عرصه شد، صادرات نفت و تولید گاز افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انشاالله بتوانیم در عرصه جدید و سال جدید همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، تولید خود را بر دانش بنا کنیم. مقام معظم رهبری در سال های اخیر علاوه بر تولید بر تولید اشتغال دانش بنیان و ارزش های دانش بنیان تاکید داشته اند.

وی گفت: یکی از اولویت های صنعت نفت تلاش ویژه در سال جدید در حد کار جهادی است که برای دانش بنیان کردن صنعت نفت آغاز شده است.

خواجه مهر گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند علم، دانش و فناوری قدرت می آورد و اقتصادی که این سه ویژگی را داشته باشد اقتدار ایران اسلامی را رقم می زند.

سردار شهفرپور فرمانده سپاه حضرت والاسر (سلام الله علیه) خوزستان در مراسم گرامیداشت عملیات فتح المبین اظهار داشت: ایران پاک اسلامی را باید بیرون کرد.

وی با بیان اینکه این عملیات در ۱۱ فروردین ۱۳۶۱ انجام شد، افزود: تز رئیس جمهور بنی صدر مبنی بر واگذاری زمین و زمان گرفتن، نیروهای پدافند را با چالش مواجه کرد و دشمن به دهانه رودخانه کرخه رسید.

شاهفرپور گفت: دشمن قصد داشت از محور شوش و کرخا عبور کند که نیروهای مردمی و بادیه نشینان با امکانات کم در پدافند شرکت کردند و اجازه عبور از آب را ندادند.

وی ادامه داد: هدفی که در عملیات فتح المبین به دنبال آن بودیم، فرسودگی نیروهای دشمن و از بین بردن تمایل آنها به جنگ، نفوذ به سایت‌ها، مکان‌یابی میادین مین در جاده‌های دشمن و ایجاد جبهه‌های متعدد بود.

فرمانده سپاه حضرت ولیصر (سلام الله علیه) خوزستان یکی از وظایف کلان سپاه پاسداران در آن زمان را بسیج مردمی و سازماندهی نیروها دانست و گفت: امروز دولت جدید با برجام موفق شد. اراده قوی داریم و باید با همین اراده راه خود را ادامه دهیم.»

من باید بگویم؛ این هیئت پس از حضور در یادواره شهدای فتح المبین با همراهی دکتر محسن خجسته مهر، یاد و خاطره سردار شهید علی هاشمی هور را در التالیه همراهی می کنند که گفت و گوی چهره به چهره خواهد داشت.