خرده فروشان بزرگ متهم به سود بردن از افزایش تورم – رافت نیوز ۲۵


از برخی از بزرگترین خرده فروشان در کشور استفاده کنید نرخ بالای تورم به عنوان بهانه ای برای جمع آوری جوایز و دریافت سود اضافی میلیارد دلاری، ناظر این شرکت روز جمعه دستور داد.

به نظر می‌رسد شرکت‌هایی مانند CVS Health، Kroger و شرکت مادر TJ Maxx TJX در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، زمانی که آمریکایی‌ها باید با عواقب اقتصادی آن دست و پنجه نرم کنند، قیمت‌های خود را به‌طور غیر ضروری افزایش داده‌اند. وحشت کروناAccountable.US در گزارشی جدید اعلام کرد. این گروه ادعا می کند که به جای ثابت نگه داشتن قیمت ها برای خانواده های درگیر، شرکت ها بیش از حد برای آمریکایی ها هزینه می کنند و سود را در اولویت قرار می دهند.

رسمی: ایالات متحده اعلام کرد که صورت های مالی ۱۰ خرده فروش بزرگ کشور را در دو سال گذشته – از جمله Lowe’s و Target – بررسی کرده و متوجه شد که آنها در مجموع ۲۴.۶ میلیون دلار سود جمع آوری کرده اند که در مجموع ۹۹ میلیارد دلار است.

اعداد جدید در حالی ارائه می شوند که شرکت ها سرگرمی زیادی با آنها دارند سودآورترین سال از دهه ۱۹۵۰، درآمد قبل از کسر مالیات در سال گذشته ۲۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است که بسیار بیشتر از قیمت مصرف کننده است. این گزارش بحث های جاری در مورد علل تورم را برجسته می کند و برخی از طرفداران مصرف کننده استدلال می کنند که شرکت ها از تورم به عنوان بهانه ای برای انتقال قیمت های بالاتر به مصرف کنندگان استفاده می کنند.

بر اساس گزارش‌ها، برخی از مزایا توسط شرکت‌ها برای افزایش جبران سئو و دادن مزایای بالایی به سهامداران مانند افزایش سود یا بازگشت سهام استفاده شده است. در واقع، بسیاری از رهبران شرکت ها به سرمایه گذاران لاف زده اند که می توانند قیمت ها را برای مصرف کنندگان افزایش دهند.

زمانی که سود شرکت‌ها به اوج خود در نزدیک به ۵۰ سال گذشته رسید و شرکت‌ها میلیاردها سود جدید به سهامداران خود در سال گذشته وارد کردند، این سؤالات جدی در مورد اینکه آیا صنایعی مانند خرده‌فروشی باید قیمت‌های خانوار را تا این حد و به میزان قابل توجهی افزایش دهند یا خیر، ایجاد کرد. پاسخگو رئیس جمهور ایالات متحده کایل هریگ در بیانیه ای به CBS MoneyWatch گفت.

آمازون، CVS Health، Kroger، Lowe’s، Target و TJX بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

Home Depot به CBS MoneyWatch گفت که گزارش Accountable.US دلیل افزایش درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ را اشتباه تفسیر می کند.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «از آنجایی که مشتریان ما برای ارزش ارزش قائل هستند، ما دائماً با تأمین کنندگان خود کار می کنیم تا هزینه ها را تا حد امکان برای مشتریان خود پایین نگه داریم». رشد ما بر اساس تقاضای عظیم برای بهبود خانه است.

تورم: محدوده عرضه، مسائل مربوط به تقاضا

مطمئناً، تورم به دلیل تعدادی از مسائل اقتصادی اساسی، مانند تنگناهای زنجیره تامین، کمبود نیروی کار و تقاضای مصرف کننده قوی، به شدت در حال افزایش است. تورم در فناوری اطلاعات آمریکا در ماه مارس، قیمت مصرف کننده به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته رسید جهش ۸.۵ درصدی در ۱۲ ماه گذشته سریعترین نرخ سالانه از زمان دولت ریگان.

مدیران خرده‌فروشی در مورد افزایش قیمت‌های اخیر خود با صدای بلند صحبت کرده‌اند. گری میلرشیپ، مدیر مالی کروگر، در تماسی با درآمد سال ۲۰۲۱ گفت که فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی “هزینه های بالاتری را به مشتری منتقل می کنند و این منطقی است.” همچنین سال گذشته، ارنی هرمان، مدیر عامل TJX به سرمایه گذاران گفت که استراتژی شرکت جذب خرده فروشی از طریق جراحی است. [prices] در موارد منتخب خوب کار می‌کند و ما فکر می‌کنیم که خیلی خوب عمل می‌کند.»

برخی از شرکت ها به صراحت تورم را به افزایش قیمت ها نسبت می دهند، اما آنها مسئول هستند. ایالات متحده در گزارش خود استدلال می کند که این افزایش ها بیش از آن چیزی است که برای پوشش هزینه های افزایش یافته خود نیاز دارد.

این گزارش، در میان نمونه‌های دیگر، اشاره می‌کند که لوو در سه ماهه گذشته با ترویج «استراتژی‌های قیمت‌گذاری جدید» ۸.۴ میلیارد دلار سود به دست آورد. TJX، شرکت مادر TX Maxx، Marshalls و Home Goods، در سال گذشته شاهد افزایش سود به ۳.۳ میلیارد دلار بود زیرا مدیرعامل از افزایش “قوی” قیمت شرکت صحبت کرد. Target سود خود را در سال ۲۰۲۱ به ۶.۹ میلیارد دلار افزایش داد، سالی که مدیر عامل آن “سال رشد بی سابقه” را اعلام کرد.

رسمی: ایالات متحده گفت که انتظار دارد خرده فروشان به دلیل افزایش قیمت ها به سود میلیاردی ادامه دهند. فدراسیون ملی خرده فروشی انتظار دارد که سود خرده فروشی تا سال ۲۰۲۲ بین ۶ تا ۸ درصد رشد کند.

هریگ گفت: «زمان آن فرا رسیده است که شرکت‌ها بالاخره باری را که آمریکایی‌های معمولی متحمل می‌شوند به دوش بکشند. شرکت‌ها می‌توانند با تعیین قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان به‌جای جستجوی سود بیشتر، علاوه بر پرداخت سهم منصفانه مالیات‌شان، شروع کنند.