خبری از اخراج تیم ملی ایران نیست!


خبری از اخراج تیم ملی ایران نیست!

دیدارنیوز: اگرچه برخی اخبار مبنی بر احتمال حذف تیم ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر شد، اما چنین موردی در دستور کار جلسه شورای این سازمان قرار نگرفت.

برخی رسانه های بین المللی اخبار و گزارش هایی مبنی بر احتمال حذف تیم ملی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ضرورت وقوع این اتفاق منتشر کردند. آخرین نمونه آن، خبری است که امروز (جمعه) وب سایت ایتالیایی Calcio Mercato به نقل از یک روزنامه نگار ایتالیایی به نام جولیو مولا منتشر کرد. و این سایت نوشت که «از طریق منابع نزدیک به فیفا مطلع شد که موضوع حذف تیم ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ در جلسه فردا (شنبه) شورای فیفا مطرح خواهد شد و در این مورد ممکن است ایتالیا با کسب سهمیه رایگان به فینال جام جهانی بروید، البته احتمالش کم است.

دستور جلسه فیفا برای نشست فردا در سایت این فدراسیون منتشر شد و هیچ اشاره ای به اخراج تیم ایران یا تغییر دیگر تیم های حاضر در جام جهانی نشد.

تصویب برنامه های ارائه شده در جلسات قبلی شورای فیفا از آوریل تا آگوست، از جمله ارائه آخرین جزئیات جلسه شورای قانونگذاری فوتبال (IFAB) در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ و ارائه گزارش های مختلف. کمیته های فیفا شامل امور مالی، توسعه، برگزاری تورنمنت های فیفا، تصمیم گیری میزبان مسابقات، جام جهانی فوتبال ساحلی ۲۰۲۳، به روز رسانی برنامه تبلیغاتی فیفا، بررسی و اصلاح برخی قوانین انضباطی، انتقال بازیکنان و در نهایت به روز رسانی آمادگی ها برای مسابقات جهانی ۲۰۲۲ جام برنامه را تشکیل می دهد. کار این جلسه هیئت مدیره فردا.

به گزارش دیدار نیوز، روزنامه انگلیسی تلگراف در گزارش چند روز پیش خود در حالی که ایران به همدستی با روسیه در جنگ با اوکراین متهم شده بود مدعی شد فیفا باید از حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۲ جلوگیری کند.