حمله به نمایندگی های دیپلماتیک ایران در کابل و هرات نتیجه کم اهمیت جلوه دادن “پروژه ایران هراسی” است.


حمله به نمایندگی های دیپلماتیک ایران در کابل و هرات نتیجه دست کم گرفتن است

MeetNews | حمله به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران نتیجه نادیده گرفتن جنگ دشمن در منطقه است.

با پروژه ایران هراسی بدون توانمندسازی و ارتقای توان رسانه ای دولت نمی توان مقابله کرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: در پی حادثه ناگوار حمله به نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان در کابل و هرات و همچنین نقش برجسته «پروژه ایران هراسی» در شکل گیری این حادثه، کنفرانس تخصصی برگزار شد. بررسی حملات به دیپلمات‌ها.» نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران از منظر حقوقی «بین‌المللی» برگزار می‌شود.

عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه صبح امروز در واکنش به حوادث کابل و هرات در جمع خبرنگاران گفت: حوادثی مانند حمله اخیر به ادارات جمهوری اسلامی ایران در هرات و کابل باید در چارچوب آن تحلیل و ارزیابی شود. رژیم استکباری و همسو با آن، با روایات مغرضانه، احساسات بخشی از مردم عزیز افغانستان را با زیرکی بر علیه ایران اسلامی برانگیخت و زمینه را برای این اتفاقات فراهم کرد.

وی افزود: در طول چهار دهه گذشته طرح «ایران هراسی» همواره در دستور کار دشمنان ایران بوده است، اما به ویژه در یک دهه گذشته این روند تشدید شده و دشمنان ملت ایران به ویژه آمریکا از آن استفاده کرده اند. همه توانمندی‌های نرم آنها به‌ویژه رسانه‌ها.» تعریف ملت ایران به عنوان کشوری مبارز و مشغله‌گر جهانی، تا زمینه انزوای ملت بزرگ ایران فراهم شود.

محمدیان همچنین رژیم صهیونیستی را یکی از مهم ترین مجریان طرح ایران هراسی در غرب آسیا معرفی کرد و گفت: در سال های اخیر یکی از مهم ترین اتفاقات منطقه بحث تغییر استراتژی خارجی رژیم صهیونیستی بوده است. با استفاده از ابزار نرم علیه جمهوری اسلامی ایران». بر اساس سند امنیت ملی این رژیم در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، رژیم صهیونیستی با پیشنهاد پروژه ایران هراسی به عنوان راهبرد جدید منطقه‌ای، درصدد بسیج و هم افزایی توانمندی‌های دشمنان ملت ایران در غرب و غرب آسیا بود. خوشبختانه هوشیاری مردم ایران تاکنون بسیاری از این نزاع‌های دشمنان را خنثی کرده است، اما پروژه ایران‌هراسی به شکل پیچیده‌تری علیه مردم ایران و به طور گسترده‌تر علیه جبهه مقاومت ادامه دارد.

محمدیان افزود: محور غربی عبری-عربی که شاهد موفقیت ایران اسلامی و همپیمانانش در مقابله با استکبار جهانی و همپیمانانش در منطقه از جمله داعش بود، اکنون برای ضربه زدن به ملت ایران و تضعیف روابط با ایران استفاده می شود. همسایگان آن «من وارد جنگ شده ام.

این استاد دانشگاه بر اهمیت جنگ نرم تاکید کرد و افزود: امروز جنگ نرم به مهم ترین، مؤثرترین و کارآمدترین نوع جنگ و البته پرهزینه ترین و در عین حال خطرناک ترین نوع جنگ علیه امنیت ملی تبدیل شده است. چرا که با کمترین هزینه می توان وحشتناک ترین آسیب را وارد کرد به عبارت دیگر در زمان جنگ نرم عزم ملت هدف گرفته و گام به گام ملت را به سمت روانی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و… البته، فروپاشی فرهنگی

رئیس سازمان بسیج رسانه خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی‌های کنونی، حوادثی مانند حادثه اخیر حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کابل و هرات توسط دشمنان دو منطقه و توسط بازیگران منطقه‌ای و میدانی تبلیغ می‌شود. یک نفرت مشروع از ایران در افغانستان.» دو ملت بزرگ ایران و افغانستان آسیب خواهند دید.

محمدیان در بخشی دیگر از گفتگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های سازمان بسیج رسانه برای مقابله با پروژه ایران هراسی، گفت: با طرح ایران هراسی و صیانت از امنیت ملی بدون ساخت و ساز دفاعی امکان پذیر نیست. و توانایی تهاجمی در عرصه رسانه. به همین دلیل است که برای اولین بار در کشور موضوع «رسانه و امنیت ملی» در ماه‌های اخیر مورد توجه جدی سازمان بسیج رسانه قرار گرفته و این سازمان به‌عنوان نهادی پیشرو و پیشرو در عرصه رسانه‌ای. ، تلاش می کند با ظرفیت سازی و ارتقای توان اطلاعاتی کشور به ویژه در حوزه آموزش، زمینه تقویت امنیت ملی در برابر طرح «ایران هراسی» را فراهم کند.

وی در این رابطه گفت: با توجه به حمله به نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان در افغانستان، سازمان بسیج رسانه کشور با مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی معاصر ابرار در تهران، انجمن بین المللی اساتید دانشگاه های مسلمان، وزارت امور خارجه همکاری داشته است. آموزش و پرورش، وزارت امور خارجه، فرهنگسرای رسانه و تعدادی از سازمان ها و نهادها، دیگری در ۱۵ اردیبهشت ماه به مناسبت سالگرد حمله خونین به سفارت ایران در لندن که در اردیبهشت ۱۳۵۹ به وقوع پیوست. تعدادی از دیپلمات های کشورمان، همایش تخصصی «بررسی حملات به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران از منظر حقوق بین الملل» در مرکز فرهنگ رسانه در تهران برگزار می شود.

لازم به ذکر است در این همایش که با حضور مقامات کشوری و لشکری ​​برگزار می شود، علاوه بر رونمایی از کتاب «حفاظت و امنیت دیپلماتیک» نوشته دو پژوهشگر جوان کشورمان شهید سید عباس نیز رونمایی می شود. لواسانی به عنوان اولین خبرنگار و فعال رسانه ای شهید مفتخر در نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان که در حادثه لندن در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ به شهادت رسید.