حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت در سال ۱۴۰۱ بود


ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور در اولین پیام نوروزی خود حمایت از تولید را سرلوحه کار دولتش عنوان کرد.

حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت در سال 1401 بود

MeetNewsآقای ابراهیم رئیسی در اولین پیام نوروزی خود به ملت ایران در مسجد اعظم خرمشهر با اشاره به اینکه ملت ایران بی شک نتیجه پایمردی و ایستادگی آنها را در سال جاری خواهد دید گفت: جمهوری قدرتمند و پیشرفته ایران را بسازد. هیچ ملتی بدون کار گسترده و استفاده حداکثری از منابع انسانی و طبیعی به هیچ کاری دست نیافته است و سال جدید و قرن جدید باید آغاز دور جدیدی از کار مولد، مفید، پربار و پیشرفته برای همه ما باشد.
متن کامل اولین پیام نوروزی رئیس جمهور به شرح زیر است.
ای برگردان دل و چشم
یا استاد شب و روز
ای ترانسفورماتور دوره و شرایط
وضعیت ما را به سمت بهتر شدن تغییر دهید
به نام خدا
الحمدلله پروردگار جهانیان و رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم است.
فرارسیدن عید مبارک نوروز و احیای طبیعت و زمین و سال ۱۴۰۱ هجری شمسی را به شما ملت عزیز ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک می گویم.
مصادف شدن عید سعید فطر با حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با آغاز سال جدید را به فال نیک می دانم. از خداوند متعال می خواهم که حضرت ولی عصر (عج) را رها کند.
نوروز نماد و بلور تمدنی ارزشی است. فرهنگ تمدن سازی و معنویت اوج فرهنگ تقوا، خانواده دوستی و صلح است.
نوروز امسال لحظه آغاز قرن است. به طور کلی قرن چهاردهم قرن انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران بود و این ملت در تاریخ ماندگار خواهد بود. قرن پیش رو انشاءالله قرن ظهور و شکوهمندی تمدن ایرانی اسلامی برآمده از انقلاب شکوهمند اسلامی خواهد بود.
قرنی که مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی رحمه الله، خود را از سیطره استکبار و استبداد رهایی بخشیدند و با استقرار مردم سالاری دینی در نظام مقدس اسلام استقلال و آزادی را مستقر کردند. جمهوری.
ملت عزیز و قهرمان ایران، «اینجا» نماد مقاومت شماست. مسجد جامع خرمشهر.
شرق و غرب جهان در هشت سال جنگ تحمیلی در یک جبهه مقابل استقلال ایران صف آرایی کردند اما امروز برای تعامل با ایران به رقابت می پردازند. این عظمت ملت بزرگ ایران است.
ملت ایران نقاط عطف تاریخی سختی را با سربلندی و استقلال پشت سر گذاشته است. البته هنوز از بچه دشمن بی خبر است.
قرن پانزدهم قرن نقشه برداری فعال ملت ایران یا به عبارتی قرن ایران اسلامی است.
همه اقوام ایرانی اعم از فارس، لر، کرد، آذری، بلوچ، عرب و ترکمن همگی در خدمت این آرمان ملی هستند. ما همه یک خانواده هستیم، با یک سرنوشت مشترک، خانواده ایرانی.
در هفت ماه پس از به قدرت رسیدن، دولت نشان داده است که مصمم است به آنچه می گوید، عمل کند.
گفتیم به یاری خدا و کمک مردم الحمدلله می توانیم کرونا را مهار کنیم. ما گفتیم که کشور و اقتصاد را معطل نمی کنیم، همه دیدند که ضمن مذاکره و استفاده از ابزارهای سیاسی و حقوقی برای رفع جرم تحریم، بر خنثی سازی تحریم ها متمرکز شدیم. همه از همان ماه های اول دیدند که چگونه به لطف خداوند متعال و مردم توانمندی های برجسته را فعال می کنیم. خوشبختانه در این مدت نشانه هایی از رشد اقتصادی، ثبات و افزایش چشمگیر ارزش تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی نمایان شد. ما تجارت با همسایگان خود را به نفع مردم افزایش داده ایم. گفتیم که هدف اولیه دولت مهار تورم و اجرای سیاست های تورمی است. به فضل الهی این حرکت آغاز شد و امروز شیب تورم در سه ماهه آخر سال کاهش یافته است. آمار این ادعا را ثابت می کند.
ما گفتیم که تولید را تهاجمی پیش می بریم. آمارهای رسمی که هنوز تا پایان سه ماهه سوم باقی مانده است نشان می دهد رشد اقتصادی به بیش از ۵ درصد رسیده است.
گفتیم از همه ظرفیت های کشور برای تسریع پیشرفت و توسعه کشور استفاده خواهیم کرد. همه دیدند که چگونه راه برای خدمت به نهادها و نهادهای عمومی و انقلابی باز شد و همه با هم دست به کار شدیم. امروز همه نهادهای انقلاب اسلامی در کنار دولت هستند، همه در کنار مردم هستند.
بر خلاف زمان هایی که مسئولان مدام به دادگاه ها تهمت می زدند و مردم را نگران می کردند، با همکاری و هماهنگی قوا و همه نهادها سعی شد اختلافات به جلسات کارشناسی منتقل شود و تریبون های رسمی به روحیه تزریق شود. امید و نزدیکی برای حل مشکلات قلبی ما کشور.
گفتیم که منافع و امنیت مردم را با هیچ چیز عوض نمی کنیم. همه دیده اند که ما افزایش توان دفاعی، موشکی و فضایی کشور را در اولویت قرار داده ایم، زیرا امنیت کشور در اولویت است.
امیدواریم دولت ما دولتی صادق باشد. به وعده های داده شده به موقع عمل کنید.
دولت شما، از طریق دیپلماسی فعال، تعادل را به سیاست خارجی بازگرداند. بزرگ‌ترین دستاورد کشور در سال‌های اخیر شکست آشکار سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها بود که با مقاومت مردم ایران ممکن شد.
مردم عزیز و نجیب ایران
ما داریم کشور را در مسیر درست اداره می کنیم. ما به دنبال سرنوشت ملت در دست بیگانگان نبودیم. دوگانگی و بیگانگی را کنار می گذاریم که قدرت ملت را تضعیف می کند. ما نشان داده ایم که قدرت میدان به نفع قدرت دیپلماسی است. دیپلماسی می تواند در خدمت سلامت باشد. ما از روابط بیرونی در خدمت اقتصاد جامعه استفاده کرده ایم و این معنای حکومت تحول آفرین و عدالت محور است.
ملت عزیز ایران
من مستقیماً از رنج شما آگاهم و در سفرهای شهرستانی و در جلسات عمومی با مردم آن را لمس می کنم.
در هفت ماهه کار دولت تلاش های زیادی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و کنترل تورم صورت گرفته است و به قشر مستضعف نیز توجه ویژه ای داشته ایم و انشاالله این کار را ادامه خواهیم داد.
در زمان آغاز به کار دولت بسیاری از کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید بازگشتند.
امسال انشالله موضوع اشتغال اولین موضوع ماست. بیکاری سرچشمه همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید سرلوحه کار دولت خواهد بود.
در این مدت برنامه های متعددی در راه اندازی پروژه های بزرگ ملی و منطقه ای دنبال شد.
در حوزه تولید مسکن، کاهش تورم و ایجاد فرصت های شغلی اقداماتی انجام شده که نتایج آن به زودی در کشور نمایان می شود.
ملت ایران به فضل الهی و بدون هیچ شکی، امسال را با استقامت و پایداری خود شاهد خواهد بود. نتایج پایداری و مقاومت آنان نیز همچون گذشته آشکار شده است.
امیدوارم سال جدید سال پایان کرونا در سراسر جهان و پایان جنگ و آوارگی در همه کشورهای جهان باشد.
اولین پیام من در نوروز به عنوان خادم جمهوری، از این مرز و بوم، از سرزمینی گرانبهاتر از روح ایران، در واقع پیام کار خستگی ناپذیر و تلاش مستمر برای ساختن ایرانی قدرتمند و پیشرفته است. هیچ ملت و کشوری بدون کار گسترده و حداکثر استفاده از منابع انسانی و طبیعی به هیچ کاری دست نیافته است. سال جدید و قرن جدید باید سرآغاز دور جدیدی از کار پربار، مفید، پربار و پیشرفته برای همه ما باشد.
یاد و خاطره همه مجاهدان، شهدا و ایثارگرانی که در قرن اخیر برای عظمت اسلام و ایران عزیز جنگیدند و در رأس آنها امام بزرگوار ماست که بی شک خورشید تابان قرن چهاردهم است، گرامی می دارم.
بار دیگر عید نوروز و آغاز سال جدید را به شما عزیزان تبریک عرض نموده و برای همه شما در سال جدید آرزوی موفقیت، سلامتی، شادی و پیروزی دارم.