حضور مهر ایران در رویداد فناوری خودروهای آینده – wsnlab


به گزارش روابط عمومی ایران سیل، صبح امروز چهارشنبه ۸ مهر ۱۴۰۱ نشست خبری رویداد فناوری خودرو آینده با حضور دکتر سید شهریار زینی مدیر گروه خودرو معاونت علمی رئیس جمهور برگزار شد. . و تکنولوژی این دپارتمان با مدیریت مهندس حمید سامانی معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و مهندس محسن یوسف پور مدیر کل بازرگانی و نظارتی ایرانسل به سمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد.

این رویداد که نشست خبری آن در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۵ و ۲۶ هجری قمری ۱۴۰۱ برگزار می شود، در قالب کنفرانس و نمایشگاهی با محوریت طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت و طراحی و ساخت آنها می باشد. قطعات و واحدها سیستم های خودروهای الکتریکی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم های کمکی رانندگی پیشرفته، توسعه فناوری های خودروی متصل و قطعات و زیرساخت های مرتبط، طراحی و ساخت تجهیزات تست برای انواع خودرو، ایستگاه های شارژ خودروهای برقی و موتورسیکلت و …. با حضور اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران در مرکز تحقیقات و نوآوری صنعت خودرو سایپا برگزار می شود.

مهندس محسن یوسف پور، مدیرکل بازرگانی رگولاتوری ایرانسل در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه اپراتورهای تلفن همراه یکی از ارکان اکوسیستم خودروی متصل هستند، گفت: یکی از دلایل حضور ایرانسل در این اکوسیستم، معرفی آن است. توسعه ۵G در ایران با ابتکار و تخصص منحصر به فرد خود فاصله بین دسترسی به این فناوری و تبدیل آن به یک محصول تجاری را کاهش می دهد. رسیدن به مرحله تولید فناوری راهی است که ایران با کمک دانش سعی در تسهیل آن دارد. شرکت های موجود هستند و تلاش می کنیم با مطالعه اقدامات جهانی در حوزه خودروهای متصل با کمک و بهره برداری شرکت های دانش بنیان، ارزش افزوده ای ایجاد کنیم که اکنون وجود ندارد.

در رویداد آینده فناوری خودرو که با هدف بهره گیری از توانمندی ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان در اعتلای صنعت خودرو، تاثیر فناوری و توان علمی و فنی نخبگان و صنایع توانمند در حوزه برق برگزار می شود. خودروهای هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت ها و تجهیزات. خودروی متصل معرفی شد که فناوری ارتباطی آن با همکاری ایرانسل توسعه یافته است.

حضور مهر ایران در رویداد آینده فناوری خودرو

ایرانسل به دلیل تجربه فراوان در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربیات منحصر به فرد خود در همکاری با شرکت های بزرگی مانند فولاد مبارکه اصفهان، رتبه اول ارائه دهنده نسل پنجم و رکورد و سرعت سایت نسل پنجم در ایران است. که از ایرانسل استفاده می کند. سیستم مدیریت هوشمند ناوگان، در زمینه لجستیک هوشمند و مورد استفاده در زمینه نظارت بر حمل و نقل سرباره، نظارت بر حمل و نقل سنگین و غیره، هم اکنون سرویس خودرو متصل را راه اندازی کرده است.

فناوری خودروهای متصل یک پدیده نوظهور است، نه تنها صنعت خودرو، بلکه اکوسیستم‌ها و مدل‌های تجاری مختلف نیز تغییرات اساسی را تجربه کرده‌اند و آگاهی کامل از این روندهای جدید اولین گام رو به جلو در مسیر نوآوری است.

خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه با فناوری اینترنت اشیا است. این بدان معناست که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز شده و از طریق آنها با سایر خودروها یا سیستم های مدیریتی تبادل اطلاعات می کنند.

خودروهای متصل می توانند نقش مهمی در صنایع مختلف از خودروسازی و صنایع وابسته (مانند بیمه و خدمات پس از فروش) تا صنعت تبلیغات داشته باشند.

از جمله ویژگی ها و مزایای خودروهای متصل می توان به امکان ارتباط با سایر خودروها، امکان نمایش مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم مانیتورینگ و رفع مشکلات خودرو از راه دور، امکان فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان قرار دادن درخواست ها و برنامه ها، برنامه ریزی سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل و امکان ثبت تخلف ترافیک و امکان ارسال پیام و امکان بررسی خسارت وارده به خودرو به شرکت های بیمه.