حداقل ۱۶ تیرانداز که ماسک ضد گاز و جلیقه ساختمانی پوشیده بودند در بروکلین مجروح شدند


سان ست پارک، بروکلین (WABC) – پس از پرتاب یک بمب دودزا بر روی واگن مترو در بروکلین که با بازتابنده و ماسک گاز شلیک شد، دست کم ۱۶ نفر هدف گلوله قرار گرفتند یا زخمی شدند.

یک شکار انسان در جریان است، زیرا جزئیات این وضعیت در حال تکامل همچنان آشکار می شود.

پلیس گفت تیراندازی در قطار N منهتن قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح متوقف شد. .

سپس با شلیک یک تپانچه، چندین نفر را در قطار و سکوی ایستگاه مترو خیابان پارک سان ست ۳۶ مجروح کرد.

سپس قطار به سمت ایستگاه ۲۵ خیابان گرین وود هایتس حرکت کرد.

رابرت بویس، کارآگاه بازنشسته نیویورک، گفت: «این جنایتکار آن قوطی‌های دود را، در صورت وجود، پرتاب کرد، سپس شلیک کرد و رفت. “اگر دود بود، آن جا نمی ماند، حتی اگر او یک ماسک فیلتر داشت.”

تصاویری از قطار و سکو پیدا شد و مقامات تایید کردند که هیچ دوربینی در ایستگاه خیابان ۳۶ وجود ندارد.

اکنون می دانیم که تیراندازان به طور گسترده ای در متروی بروکلین جستجو می شوند

مقامات تأیید کردند که ۱۰ قربانی بین ۱۷ تا ۵۰ ساله با شلیک گلوله کشته شدند و پنج نفر در وضعیت وخیم اما پایدار هستند. بدون آسیب جانی

مشخص نیست که تیرانداز از ایستگاه مترو یا تونل فرار کرده است.

شهردار اریک آدامز که به دلیل کووید در قرنطینه به سر می برد، بیانیه ای ویدیویی در حساب های مختلف رسانه های اجتماعی منتشر کرد.

او گفت: «ما برای همه نیویورکیانی که در حمله امروز مجروح یا مجروح شدند دعا می کنیم. “تا کنون ما می دانیم که جراحات زیادی داریم، از جمله جراحات گلوله، و اجازه نمی دهیم کسی در نیویورک وحشت کند. پلیس نیویورک به دنبال مظنون است و ما او را پیدا خواهیم کرد.”

NYU Langone Brooklyn به واحد پزشکی ABC News گفت که آنها هشت بیمار ثابت و پنج قربانی را در مرکز پزشکی Maimonides بستری کرده‌اند که دو نفر از آنها به دلیل زخم‌های گلوله و سه نفر از استنشاق دود تحت درمان قرار گرفتند.

در مجموع سه بیمار در حال حاضر در بیمارستان پرزبیتریان متدیست در نیویورک، بروکلین تحت درمان هستند.

با ادامه جستجو، کسی دستگیر نشد و مدارس منطقه اسکان داده شدند. افزایش پادگان از ساعت ۱۳:۰۰ در برخی مدارس آغاز شد، اما در مدارس نزدیک به محل تیراندازی به قوت خود باقی خواهد ماند.

فرماندار Cathy Hochhol مظنون را “سرد و خراب” توصیف کرد و هشدار داد که او آزاد و خطرناک است.

او گفت: «ما بیشتر نمی گوییم. دیگر خبری از تیراندازی دسته جمعی نیست. دیگر نیازی به مختل کردن زندگی نیست. دیگر هیچ درد دلی برای افرادی که فقط سعی می کنند مانند نیویورکی های عادی زندگی کنند وجود ندارد. باید تمام شود و اکنون هم تمام خواهد شد. همه درگیر یک هدف هستند و آن جلوگیری از جنون در این جنایات است.

پلیس حتی چهار بسته را که در ابتدا مشکوک اما بعداً بی‌اساس بودند، بررسی کرد.

مردی که در این منطقه کار می کرد می گوید: «مردم زیادی را دیدم که از ایستگاه قطار بیرون می آمدند. یک نفر مجروح شده است، فکر می کنم یک زن از ناحیه پا شلیک شده است و افراد زیادی این طرف و آن طرف می آمدند و فریاد می زدند و کمک می خواستند.

مادر پس از بردن دخترش به مدرسه صحنه دلخراشی را تعریف کرد.

او گفت: «تنها چیزی که شنیدم صدای انفجار شدیدی بود که شبیه یک انفجار بزرگ بود و سپس مردم از ایستگاه قطار فرار کردند. “پس امروز صبح خیلی هیجان انگیز بود.”

یک دانش آموز از بروکلین در مترو بود که این اتفاق افتاد.

او گفت: «من در چند واگن بودم و رهبر از همه خواست سوار قطار شوند. “من فقط ترسیده بودم و در ایستگاه بعدی از همه خواسته شد که پیاده شوند. همه تخلیه شدند و من نمی دانستم چه اتفاقی افتاده است.”

مظنون به عنوان مردی ۵ فوتی با وزن ۱۷۵ تا ۱۸۰ پوند توصیف شد که یک ژاکت ساختمانی سبز و ژاکت خاکستری بر تن داشت.

آنتونیو رنسو، کلانتر شهرستان بروکلین گفت: «مسافران پارک سان ست امروز صبح مورد حمله خشونت آمیز و بی منطق قرار گرفتند. “مثل همیشه در مواقع بحران، بروکلین واکنش سریع اولین واکنش‌دهنده‌ها را در شهر ما، از جمله MTA، NYPD، و FDNY دیده است. “من هیجان زده هستم که جامعه Sunset Park را در طول این تراژدی گرد هم می‌آورم.” و او علت را پیدا کرد. .

یکی از مقامات FBI می گوید که آنها به پلیس نیویورک کمک می کنند و به نظر نمی رسد در حال حاضر درگیر تروریسم باشند، اما توسط پرسنل FBI تحت نظر هستند.

اختلالات زیادی در مترو در سراسر منطقه وجود دارد. برای مشاهده آخرین به روز رسانی سرویس MTA اینجا را کلیک کنید.

پلیس شهرستان ناسائو گفت که گشت‌زنی‌ها را در اطراف همه زیرساخت‌های حیاتی، با تاکید بر حمل و نقل انبوه، افزایش می‌دهد، حتی اگر هیچ تهدید شناخته‌شده‌ای وجود نداشته باشد، و کمیسر پاتریک رایدر با بروس بلکمن، مدیر عامل پلیس نیویورک و ناسائو صحبت کرد.

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی بیانیه ای را در توییتر منتشر کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از این وضعیت آگاه است.

سخنگوی وزارت دادگستری گفت، مریک گارلند، دادستان کل نیز توضیحات اولیه را دریافت کرده و وضعیت را زیر نظر دارد.

پلیس خیابان چهارم تقاطع ایستگاه را جستجو کرد و از شاهدان پرسید که آیا در قطار هستند یا خیر. دریایی از چراغ های اضطراری حداقل ده ها بلوک دورتر، جایی که یک باند پلیس راه اندازی شده است، دیده می شود.

شاهدان عینی مرتبط صحنه هرج و مرج پس از تیراندازی در متروی نیویورک را توصیف کردند

آخرین حادثه در حالی رخ می دهد که شهر نیویورک در ماه های اخیر مورد تیراندازی و حوادث گسترده از جمله در متروی شهر قرار گرفته است. یکی از تکان دهنده ترین اتفاقات در ژانویه بود که مرد غریبه ای را جلوی قطار هل داد و کشت.

آدامز در اوایل دولت خود بر مبارزه با جرم و جنایت، به ویژه کنترل مترو، با اجازه دادن به پلیس بیشتر برای استقرار در ایستگاه ها و سکوها برای گشت های منظم، تمرکز کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا پلیس واقعاً در زمان تیراندازی در بازداشت بوده است یا خیر.

اعلامیه شهر نیویورک از هر کسی که نمی‌تواند بر کسی تأثیر بگذارد دعوت می‌کند با ۳۱۱ تماس بگیرد. اگر خارج از نیویورک هستید، با شماره ۹۶۷۵-۶۳۹-۲۱۲ تماس بگیرید.

KA را بخوانید یک دانش آموز کلاس سوم در نیوجرسی، یک پسر نه ساله را از خفگی درب بطری نجات می دهد.

————
* اخبار بروکلین بیشتر
* اطلاعات خبری را برای ما ارسال کنید
* برای دریافت آخرین اخبار abc7NY را دانلود کنید
* ما را در یوتیوب دنبال کنید
نکات خبری را ارائه دهید

حق چاپ © ۲۰۲۲ WABC-TV. تمامی حقوق محفوظ است.