حاشیه های خودروهای برقی تا اواسط دهه تقریباً با ICE مطابقت خواهد داشت – Raft25 News


جنرال موتورز روز پنجشنبه اعلام کرد خودروهای برقی این شرکت تا سال ۲۰۲۵، زمانی که قصد دارد سالانه ۱ میلیون دستگاه در آمریکای شمالی و ۱.۲ میلیون سلول باتری در روز در ایالات متحده تولید کند، «کاملاً سودآور» خواهند بود.

Paul Jacobson، مدیر مالی جنرال موتورز، قبل از روز سرمایه‌گذار این شرکت در نیویورک به خبرنگاران گفت که این خودروساز در سال‌های آینده، حاشیه سود آمریکای شمالی را بین ۸ تا ۱۰ درصد حفظ خواهد کرد و حاشیه‌های خودروهای الکتریکی تقریباً با آن مطابقت دارند. وسایل نقلیه با مزایای اضافی مقیاس و اعتبارات مالیاتی فدرال آینده

این شرکت انتظار دارد در سال ۲۰۲۵ حاشیه های کم تا متوسط ​​تک رقمی برای وسایل نقلیه الکتریکی، که شامل اعتبار آلایندگی، نرم افزار و درآمد پس از فروش باشد، داشته باشد. جنرال موتورز انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۵۰ میلیارد دلار درآمد خودروهای الکتریکی و ۲۲۵ میلیارد دلار درآمد کلی ایجاد کند. درآمد جهانی آن در سال گذشته ۱۲۷ میلیارد دلار بود.

جیکوبسون گفت: «این تازه شروع کار برای ماست. و وقتی به اعتبار مالیات خودروهای الکتریکی فکر می کنید، ما در مورد ۳۵۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار برای هر وسیله نقلیه یا ۵ تا ۷ امتیاز حاشیه در برنامه خودروهای الکتریکی صحبت می کنیم که ما را در موقعیتی قرار می دهد که فکر می کنیم خواهیم داشت. حاشیه هایی مشابه ICE در بازه زمانی ۲۰۲۵.

جنرال موتورز ۳۵ میلیارد دلار برای توسعه خودروهای برقی و خودران تا سال ۲۰۲۵ متعهد شده است و قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ مجموعه وسایل نقلیه سبک خود را با آلایندگی صفر در آمریکای شمالی انجام دهد. این خودروساز در حال ساخت چهار کارخانه در ایالات متحده است تا باتری های اولتیوم خود را به صورت مشترک تولید کند. با LG Energy Solutions سرمایه گذاری کرد و برنامه هایی برای ساخت پنج کارخانه مونتاژ خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی تا سال ۲۰۲۵ فاش کرد.

مدیر عامل شرکت: «توانایی جنرال موتورز برای افزایش فروش خودروهای الکتریکی پاداشی برای سال‌ها سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، طراحی، مهندسی، تولید، زنجیره تأمین ما و تجربه مشتری جدید خودروهای الکتریکی است که برای بهترین بودن در صنعت طراحی شده است». Mary Barra استراتژی خودروهای الکتریکی چند برند، چند بخش و چند قیمتی ما به ما مزیتی باورنکردنی برای افزایش درآمد و سهم بازار می‌دهد، و ما معتقدیم که پلتفرم Ultium و ادغام عمودی ما به ما این امکان را می‌دهد که به طور مداوم عملکرد باتری را بهبود بخشیم. برای بهبود هزینه ها “

جاکوبسون گفت که هزینه سرمایه سالانه جنرال موتورز تا سال ۲۰۲۵ بین ۱۱ تا ۱۳ میلیارد دلار خواهد بود که منعکس کننده برنامه های تهاجمی این شرکت برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای الکتریکی است.

او به خبرنگاران گفت: “ما فکر می کنیم بازار خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ از سهم ۱۷ درصدی صنعت که بسیاری از پیش بینی کنندگان شخص ثالث انتظار دارند، بزرگتر خواهد شد.” “و ما این کار را با طراحی عالی و کیفیت، عملکرد و قیمت بهتر از هر کس دیگری انجام خواهیم داد. و این واقعاً به انعطاف پذیری برنامه Ultium بستگی دارد.”

جنرال موتورز اعلام کرده است که ظرفیت باتری ایالات متحده تا اواسط دهه به ۱۶۰ گیگاوات ساعت خواهد رسید. جاکوبسون گفت در عین حال، هزینه سلول های باتری باید از حدود ۸۷ دلار در هر کیلووات ساعت در سال ۲۰۲۵ به کمتر از ۷۰ دلار در هر کیلووات ساعت در نیمه دوم دهه کاهش یابد.

جیکوبسون گفت که این شرکت انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ کل درآمد سالانه ۱۲ درصد رشد کند، نه تنها در خودروهای الکتریکی، بلکه در نرم افزار، واحد ون تحویل برقی Bright Drop و Cruise، شرکت خودروهای خودمختار جنرال موتورز، که اکثریت سهام را در آن دارد.