جهانبخش: گروه ما سخت است. آمریکا یکی از بهترین نسل های خود را دارد


جهانبخش: گروه ما سخت است.  آمریکا یکی از بهترین نسل های خود را دارد

دیدارنیوز: کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به تشریح گروه این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پرداخت.

علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره بازی تیم ملی ایران با انگلیس و ایالات متحده آمریکا و یکی از سه تیم ولز، اوکراین یا اسکاتلند در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: هیچ تیم ضعیفی در این رقابت ها وجود ندارد. جام جهانی و مسابقات. بهترین های هر قاره انتخاب شده اند.” در واقع هر تیمی که به این مسابقات بیاید می تواند حریف بسیار سختی باشد. ما این تجربه را در دوره قبل داشتیم.

وی افزود: واقعیت این است که در بین گروه‌های موجود، تفاوت جزئی با گروه اول و دومی که منشعب شده‌اند، دیده می‌شود. گروه ما در جام جهانی سخت است. انگلیس در منطقه یورو خیلی خوب عمل کرد. انگلیس تیم بسیار فشرده ای است و مربی ای دارد که مدت ها با او کار کرده است. انگلیس می تواند سه تیم بسیار خوب و بزرگ در جام جهانی داشته باشد. آمریکا نیز یکی از بهترین نسل های خود را دارد. ۷۰ تا ۸۰ درصد بازیکنان آمریکایی در تیم های خوب اروپایی بازی می کنند و تاثیرگذار هستند.

جهانبخش همچنین خاطرنشان کرد: در خصوص تیم های حاضر در مسابقات مقدماتی باید بگویم که از اوکراین چیز زیادی ندیدم. اسکاتلند و ولز را هم زمانی که در انگلیس بودم دنبال می کردم. آنها نسل بسیار خوبی دارند و رسیدن به این مسابقات مقدماتی برای آنها قدم بزرگی بود اما اینکه بتوانند به جام جهانی بروند برای آنها آرزوی بزرگی است. همه تیم ها خوب هستند. در کل ما در گروهی هستیم که اگر خودمان و شرایط و شرایط مناسب باشد می توانیم کارهای مثبت انجام دهیم.

کاپیتان تیم ملی درباره اولین بازی مقابل انگلیس گفت: بازی سختی خواهد بود. من تجربه اولین بازی مقابل مراکش را داشتم و اولین بازی مسابقات بسیار سخت خواهد بود. ما ترجیح می دادیم با تیم دیگری شروع کنیم، اما این مساوی بود. به هر حال بازی سخت می شود. انگلیس نسل بسیار خوبی دارد، اما ما آماده خواهیم شد و سخت کار خواهیم کرد. مهمترین چیز این است که مردم را سربلند کنیم و همه ببینند که ما تمام تلاش خود را برای سربلندی ایران انجام می دهیم. این برای مردم بسیار مهم است و این همان چیزی است که ما آماده می کنیم تا در ابتدا و ادامه جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم.