جلوی بازگشت حججی به ایران را بگیرید


جلوی بازگشت حججی به ایران را بگیرید

دیدارنیوز: یک زائر ایرانی دستگیر شده در عربستان پس از ۸۰ روز حبس به کشور بازگشت و در دیدار با معاون ولی فقیه در امور حج و حج به تشریح روند بازجویی در زندان عربستان و اتهامات واهی مطرح شده در آن پرداخت. این دوره زمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، زائر ایرانی خلیل دردمند پس از ۸۰ روز بازداشت در عربستان سعودی روز دوشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ با حضور در مراسم حج و عمره به همراه حجه الاسلام والمسلمین سید عبد به کشور بازگشت. فتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و عمره و امیر حجاج دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و عمره نیز حضور داشت، حاج خلیل الدردامندی به تشریح روند دستگیری خود در مسجد جامع، بازجویی ها و روزهای سختی که در این ۸۰ روز گذرانده است، پرداخت. و اشاره کرد که در مراحل تحقیقات چندین بار به اتهام اتهام غیرواقعی محاکمه شده است.

جلوی بازگشت حججی به ایران را بگیرید

نماینده ولی فقیه در امور حج نیز با ابراز خرسندی از بازگشت این زائر ایرانی به کشور، به برخی اقدامات و پیگیری های انجام شده برای آزادی، بازگشت وی به وطن و نیز اشاره کرد. اهدای معنوی هدایایی از او برای تحمل نزدیک به سه ماه سختی و قدردانی از میرات در زندان های عربستان.

جلوی بازگشت حججی به ایران را بگیرید

خلیل دردمند که در مراسم حج امسال به همراه مادرش به حج رفته بود به دلیل انتشار تصویر سردار قاسم سلیمانی در کنار کعبه بازداشت و در فرودگاه امام خمینی (ره) مورد استقبال جمعی از مسئولان سازمان حج و عمره قرار گرفت. بعثه مقام معظم رهبری و وزارت امور خارجه.

به گفته وزیر امور خارجه، وزرای خارجه عراق و سلطان نشین عمان در پیگیری آزادی حجاج ایرانی در بازداشت نقش داشتند.