جلسه شورای کشاورزی استان ایسه و دسپارت


رئیس هیئت مدیره وزیر جهاد کشاورزی و با حضور فتاحی معاون استاندار.

MeetNews | به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، وی امروز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه به ریاست جلسه شورای کشاورزی شهرستان های ایذه و دسپارت به منظور بررسی مشکلات کشاورزی و دامداری این دو شهرستان برگزار شد. شهرها -سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، سازمان هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان و جمعی از مدیران کشوری، فرمانداران و شهرستان ها را در استان عزیه برگزار کرد.

آگریزا فتوحی در این دیدار با اشاره به مسائل و مشکلات این شهرستان ها که وزیر در جریان این بازدید هوایی شنید و اظهار نظر کرد، گفت: با توجه به اینکه در شهرستان دسپارت هیچ گونه فعالیتی در حوزه صنعتی وجود ندارد و مهم ترین کار است. از مردم این منطقه کشاورزی است.» آیسه و دسپارت تأثیر ویژه ای بر رونق تولید، اقتصاد و اشتغال دارند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر محدودیت بودجه دولت برای تخصیص این بخش، درخواست کرد: برای رفاه حال مردم این شهرستان ها با پیگیری و هدایت سرمایه گذاران شبه دولتی از جمله شستا، تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و مقر اجرایی امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید، بنیاد علوی و… علاوه بر این، اشتغال و تولید را در این شهرستان ها ارتقا دهند.

و فتاحی الوزیر تعجب کرد و با اشاره به اینکه مشکل دیگر در کل کشور این است که سدهایی ساخته شده اما کانال اول و دوم و سوم ساخته نشده و یا اگر ساخته شود محدود است. اولویت دادن به ساماندهی سدها و کانال ها در این منطقه.

از دیگر موضوعات مطرح شده توسط معاون عمرانی استاندار در این جلسه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای تبدیل، تکمیل و فرآوری محصولات رایج در این شهرستان به ویژه پرورش و پرواربندی دام سبک و سنگین با توجه به اقلیم این شهرستان از جمله دریافت مجوز کامل برای کل زنجیره تولید و کنسرو طیور…. بود.