جزئیات پرواز جام جهانی قطر / قیمت بلیط هواپیما


رئیس سازمان هواپیمایی از جزئیات پروازهای مسافری و باری به دوحه در جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داد و گفت: با مذاکرات انجام شده به نظر می رسد این پروازها از اوایل آبان ماه سال جاری آغاز شود.

جزئیات سفرهای جام جهانی در قطر

دیدارنیوز – محمد محمدی بخش گفت: طبق توافقات انجام شده مقرر شد ۷۲ پرواز رفت و برگشت بین ایران و قطر به صورت هفتگی انجام شود که البته بدون محدودیت تقاضا قابل افزایش است.

وی افزود: در مذاکرات می توان پروازهای باری هوایی را بدون محدودیت محدود کرد و از آنجایی که این توافقات برای ۶۰ روز در جام جهانی برنامه ریزی شده است، به نظر می رسد پروازهای قطر جام جهانی از اوایل آبان ماه امسال آغاز شود.

و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: برای مدیریت هزینه و قیمت بلیت پروازهای جام جهانی مقرر شد که بیشتر این پروازها ابتدا به کیش و سپس به دوحه سفر کنند، البته مشهد، شیراز، اصفهان، تهران و تهران. تمامی فرودگاه های کیش می توانند پروازهای مستقیم داشته باشند. آنها به دوحه هم پرواز دارند اما برای مدیریت هزینه پروازها می خواستیم بیشتر آنها ابتدا به کیش بروند که جزو پروازهای داخلی محسوب می شود و از آنجا به قطر بروند.

محمدی بخش با اشاره به اینکه قیمت مشخصی برای پروازهای جام جهانی اعلام می شود تا قیمت ها افزایش چندانی نداشته باشد، گفت: در حال حاضر تنها خطوط هوایی قطر و ایران-ایران می توانند این پروازها را انجام دهند اما در صورت درخواست شرکت هواپیمایی برای سفر به قطر. در روزهای آینده اگر جام جهانی را داشته باشیم، طبق پروتکل های بین المللی مجوز را صادر خواهیم کرد، اما همه چیز به میزان استقبال مردم برای شرکت در این رویداد بزرگ ورزشی بستگی دارد.