جزئیات فروش آنلاین ارز/آرامش بازار ارز – wsnlab


سخنگوی بازار ارز ایران از جزییات فروش ارز از طریق اینترنت خبر داد و گفت: با شروع فروش آنلاین ارز، هیجانات در بازار ارز فروکش کرده و بازار آرام می گیرد.

مسعود توکلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو، درباره راه اندازی سامانه الکترونیکی بازار ارز گفت: سامانه اینترنتی بازار ارز از ماه ها قبل راه اندازی شد اما با توجه به اینکه صف های مقابل مبادلات تبدیل شده اند. طولانی تر در روزهای اخیر مردم نمی دانستند به کدام یک بروند، فقط به زهکشی ساکت تر بروید. بانک مرکزی صرافان را مجبور کرده بخشی از ظرفیت ارزی خود را از طریق سامانه بازار آنلاین صرافی عرضه کنند..

وی افزود: سامانه آنلاین بازار فارکس به این صورت عمل می کند که متقاضی وارد سامانه شده و اطلاعات شخصی خود را وارد می کند و سامانه نزدیک ترین صرافی به محل سکونت آن فرد را نشان می دهد و صرافی نیم ساعت فرصت دارد تا به درخواست رسیدگی کند. . از طرف متقاضی، پس از تعیین تکلیف سفارش، صرافی زمان دریافت سکه را از طریق پیامک به اطلاع مشتری می رساند.

و سخنگوی بازار ارز ادامه داد: برخی صرافی ها از اعتبار نسبتاً بالاتری در بین مردم برخوردار هستند که باعث می شود افراد بیشتری به این صرافی ها مراجعه کنند و در مقابل آنها لیست انتظار تشکیل شود. در حالی که بقیه صرافی ها مشتریان کمتری دارند. این منجر به راه اندازی یک سیستم بازار آنلاین فارکس شد که افراد را بر اساس ظرفیت معاملات فارکس هر صرافی هدایت می کند.

وی در پایان عرضه ارز از طریق سامانه آنلاین بازار ارز را در کاهش بار روانی بازار ارز موثر دانست و گفت: این اقدام تا حدودی در کاهش رفتار هیجانی بازار ارز موثر خواهد بود. . بازار ارز

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، تمامی صرافی های عضو بازار ارز موظفند از امروز (شنبه) نسبت به عرضه ارز از طریق سامانه الکترونیکی بازار ارز به صورت اینترنتی اقدام کنند.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، صرافی های عضو بازار ارز باید اولویت فروش ارز را به متقاضیانی بدهند که از طریق سامانه بی ضابطه بازار ارز به آدرس من وارد شده اند. ice.ir متعهد می شود خدمات را به موقع ارائه دهد.

همچنین کلیه صرافی هایی که جزء بازار ارز هستند نیز موظفند سایر مشتریان را شخصاً برای خرید ارز به سامانه مذکور هدایت کنند.

من باید بگویم؛ سامانه آنلاین بازار ارز ایران به منظور تسهیل خرید ارز برای اشخاص حقیقی و صرفه جویی در وقت متقاضیان طراحی شده است که متقاضیان خرید ارز پس از ورود به سامانه، اطلاعات هویتی خود را ثبت و سفارش خرید می کنند. بنابراین در صورتی که بر اساس مقررات بانک مرکزی واجد شرایط خرید ارز باشید، سامانه فهرستی از نزدیکترین صرافی ها را نمایش می دهد و پس از انتخاب متقاضی مبادله، اطلاعات سفارش به صرافی مشخص شده ارسال می شود. مبادله تایید می شود، پیامکی حاوی اطلاعات تبادل و تاریخ و ساعت برای متقاضی ارسال می شود.

در این صورت متقاضی می تواند به صرافی مراجعه و ارز مورد نیاز خود را با کارت ملی خود خریداری کند.

بر اساس اعلام بازار یکپارچه صرافی، در حال حاضر تنها امکان سفارش مسافرتی و سایر ارزها از طریق این سامانه وجود دارد، اما در آینده نزدیک و با همکاری بانک مرکزی و سایر نهادهای ذیربط، امکان ثبت سفارش وجود خواهد داشت. ارز برای سایر مصارف از طریق این سامانه مطابق مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دسترس خواهد بود.

این سامانه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶:۳۰ و پنجشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰ در خدمت متقاضیان خواهد بود.

انتهای نامه