جزئیات بازگشایی مدارس استثنایی از ۱۴ فروردین


جزئیات بازگشایی مدارس استثنایی از ۱۴ فروردین

MeetNewsبر اساس اطلاعیه سازمان تعالی آموزش و پرورش از ۱۳ فروردین ماه فعالیت کلیه فعالیت های اجرایی، آموزشی، توانبخشی و تربیتی، مراقبین سلامت، مشاوره و امداد طبق اعلامیه و برنامه هفتگی در تمامی موارد استثنایی و مدارس آموزشی مراکز توانبخشی و مشکلات خاص یادگیری، مراکز راهنمایی و مشاوره و کلیه دوره ها از جمله؛ پیش دبستانی “شخصی”.

بر اساس تصمیم فرماندهی کل کشور مبنی بر ثبت نام در مدارس و دانشگاه ها و رعایت دستورالعمل ثبت نام در مدارس وابسته به دفتر وزارت با در نظر گرفتن شرایط دانش آموزان ممتاز و لزوم ارائه خدمات و آموزش به برای جلوگیری از افت تحصیلی و پیامدهای آن. در نتیجه سازمان تعالی آموزش و پرورش با تاکید بر پایبندی کامل به مفاد دستورالعمل وزیر، استانهای دارای شرایط وجود مدارس و مراکز استثنایی را در باقیمانده سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دستور داد.

حمید الطریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیش از این درباره روند بازگشایی مدارس استثنایی بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه ششم فروردین ماه ۱۴۰۱ گفته بود: با توجه به تعداد کم دانش‌آموزان. در هر مقطع، لزوم ارائه آموزش به صورت عملی، عینی و ملموس و امکان ارائه خدمات توانبخشی به صورت انفرادی و استقبال خانواده ها از تمرینات حضوری می باشد.

به گفته وی، ضرورت فعالیت مدارس استثنایی به دلیل ماهیت کاربردی و کاربردی آموزش و ویژگی های خاص و نیازهای آموزشی، پرورشی و توانبخشی دانش آموزان ممتاز، بیش از مدارس عادی احساس می شود. در شرایط فعلی با توجه به تغییر فصول و معتدل بودن هوا، امکان تهویه مطبوع طبیعی کلاس ها، واکسیناسیون انبوه معلمان، دانش آموزان و افراد جامعه در کشور و بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا امکان پذیر است. مشاهده شده. اقدامات بهداشتی ادامه فعالیت کلیه مدارس خصوصی با حضور کامل.

طریفی حسینی با اشاره به اینکه شرایط و الزامات برخی دانش آموزان استثنایی با مشکلات خاص از جمله «نقص ایمنی شدید» توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد توجه قرار می گیرد، گفت: به این بیماری اشاره و خاطرنشان کرد: این سیاست با در نظر گرفتن شرایط جدید کشور در مبارزه با ویروس کرونا در سال جدید تدوین شده است.

برخی از مفاد این دستورالعمل به شرح زیر است:

فعالیت کلیه دستگاه های اجرایی، آموزشی، توانبخشی و تربیتی، مراقبین سلامت، مشاوره و مددکاری طبق ابلاغیه و برنامه هفتگی در کلیه مدارس استثنایی، مراکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری، مراکز راهنمایی و مشاوره و کلیه دوره ها از جمله؛ کودکان پیش دبستانی چهره به چهره.

فرآیند تدریس و ارزشیابی دروس صلاحیت فنی و غیر فنی در رشته فنی و حرفه ای / متوسطه حرفه ای برای دانش آموزان با نیازهای ویژه و آموزش مهارت های استاندارد در جریان حرفه ای و برنامه ریزی برای اجرای دوره کارورزی / کارورزی.

نظارت بر تحصیل دانش آموزان فراگیر و فراگیر مسئولیت مدرسه حمایتی و نظارت بر آموزش دانش آموزان دارای معلولیت ذهنی که در مدارس روستایی و مناطق صعب العبور تحصیل می کنند بر عهده مدیر مدرسه استثنایی است که دانش آموز و دانش آموز جدیدالورود در آن حضور دارند. . ملحق شد.

– برنامه ریزی برای دریافت خدمات توانبخشی دانش آموز به گونه ای که هیچ دانش آموزی از دریافت خدمات پزشکی در داخل و خارج مدرسه ممانعت نکند. کلیه فعالیت های تیم توانبخشی، مشاوره و کمک و همچنین فعالیت های آموزشی در مدرسه شخصی است.

– حضور دانش آموزان و دانشجویان جدیدالورود در رشته عروق کرونر پس از طی مراحل درمانی و با تایید پزشک در آموزشگاه الزامی است.

– مدیران مدارس استثنایی با هماهنگی سندیکای اولیا و مربیان هماهنگی های لازم را جهت تامین و ساماندهی خدمات ایاب و ذهاب دانش آموزان و نوآموزان تا پایان سال تحصیلی مطابق با استانداردها به عمل آورند.

دستورالعمل اسکان دانش آموزان استثنایی با هماهنگی وزارت بهداشت و معاونت تربیت بدنی و سلامت تهیه و ارسال می شود.

لازم است اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با استفاده از تمامی توانمندی های موجود جهت هدایت و نظارت بر فعالیت های آموزشی، توانبخشی و پرورشی مدارس مشمول استان، اقدامات لازم را در رابطه با اجرای این بخشنامه انجام دهد.